collapse

Reklama


Autor Wątek: Problem z rozliczeniem wizyt patronażowych w POZ  (Przeczytany 8670 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Egon

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 63
  • Pomógł? 0
Problem z rozliczeniem wizyt patronażowych w POZ
« dnia: Sierpnia 20, 2010, 23:55:42 pm »
Witam,
Mój problem wygląda tak: położna świadczeniodawcy wykonała w lipcu 20 wizyt patronażowych, wszystkie zostały prawidłowo wprowadzone do PPS-a i wysłane raportem statystycznym, raport zwrotny OK. Wygenerowany został raport rozliczeniowy i w przygotowanym szablonie zapłacono tylko za 15 patronaży, przy pozostałych komunikat: "Przekroczenie liczby faktycznie wykonanych jednostek w ramach produktu kontraktowego" ... hmm, jaki limit ?
Lekarz po rozmowie z NFZ dowiedział się że u całkowicie innych 5-ciu osób są przesłane w którymś ze wcześniejszych raportów jakieś patronaże dla osób dorosłych no i to jest błąd i to właśnie one blokują, no i wiadomo trzeba to skorygować.
Po sprawdzeniu w PPS-ie okazało się że te 5 osób które "blokują" miały wprowadzone nie patronaże tylko zwykle wizyty lekarskie, status tych świadczeń to odrzucone przez NFZ i dodatkowo usunięte w PPS-ie.
No i to tyle ... ogólnie jestem w kropce bo już nie jestem pewien czy w PPS-ię się coś namięszało czy wystąpiło jakieś przekłamanie jeśli chodzi o dane s systemie NFZ.
Być może te dane są niespójne, w związku z czym, w porozumieniu z informatykiem z Oddziału NFZ był generowany na SZOI spod Administratora taki raport usuwający, który miał sprawę załatwić, ale cała operacja nic nie dała i więcej pomocy ze strony Funduszu nie było.
Może ktoś z Was zetknął się z czymś takim ?
Pomóżcie dobrzy ludzie :-) z góry dziękuję.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3180
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Problem z rozliczeniem wizyt patronażowych w POZ
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 21, 2010, 01:48:29 am »
Nie pamiętam dokładnie (poszukaj na forum bo było kiedyś o tym sporo pisane), ale jest limit wizyt patronażowych (4, 5 albo 6), które można wykonać u jednego pacjenta. Może u ciebie miało miejsce przekroczenie tego limitu? Sprawdź czy np. część wizyt patronażowych dla tego samego pacjenta nie było wysłanych w poprzednim raporcie.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: Problem z rozliczeniem wizyt patronażowych w POZ
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 21, 2010, 08:42:39 am »
Zgodnie z zarządzeniem 72/2009:

§ 19. pkt. 4
Wizyty patronażowe obejmują opiekę nad noworodkiem do ukończenia 2
miesiąca życia oraz kobietą w okresie połogu i realizowane są przez położną
poz, w trakcie od 4 do 6 wizyt, zgodnie z warunkami określonymi w części II
załącznika Nr 3 do Rozporządzenia MZ.

Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline Egon

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 63
  • Pomógł? 0
Odp: Problem z rozliczeniem wizyt patronażowych w POZ
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 21, 2010, 21:04:30 pm »
tak, o tym limicie wiem, ale to akurat nie to, bo to były pierwsze odwiedziny noworodków ... może powiem jeszcze o jednym, o czym nie pisałem w pierwszym wpisie ... w Funduszu podano że błędne pozycje które blokują rozliczenie to są też wizyty patronażowe i podano "ID SWD" tych właśnie pozycji rozliczeniowych ... sprawdzam w PPS-ie i okazuje się że pod tymi konkretnymi "ID SWD" są są nie wizyty patronażowe a tak jak pisałem zwykłe porady lekarskie ... Fundusz natomiast domaga się skorygowania wizyt patronażowych ... no i tu zwątpiłem ... macie jakiś pomysł jak to ugryść ?

Offline egol

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 466
  • Pomógł? 2
Odp: Problem z rozliczeniem wizyt patronażowych w POZ
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 21, 2010, 22:16:02 pm »
Usługa ma ID zestawu świadczen, ID porady (kontaktu) oraz ID produktu.
Sprawdz dokładnie, czy zgodne z NFZ porady analizujesz.
Musisz się z nimi porozumieć, ja takie rzeczy z pomocą informatyków staram się roztrzygać.
U nas są bardzo uczynni (lubelskie).
egol

Offline konzik

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 146
  • Pomógł? 10
Odp: Problem z rozliczeniem wizyt patronażowych w POZ
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 23, 2010, 08:18:44 am »
Zazwyczaj NFZ podaje ID produktów(tzn. ID pozycji rozliczeniowej), czyli w PPS szukasz według "ID zaopatrzenia". Jeśli nic nie znajdzie, zaznacz w filtrach, by wyszukiwał także usunięte. Gdyby rzeczywiście nic nie znalazł z takimi ID, albo jedynie wizyty lekarskie, proponuje zadzwonić do NFZ i ustalić czy chociaż pokrywają się np. numerem PESEL. Być może nastąpiło rozsynchronizowanie baz
Pozdr.
Kamil

Offline Egon

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 63
  • Pomógł? 0
Odp: Problem z rozliczeniem wizyt patronażowych w POZ
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 23, 2010, 11:33:21 am »
Sprawdziłem po tych samych id pozycji rozliczeniowych ... w NFZ są porady patronażowe, a w PPS-ie porady lekarskie ... wychodzi faktycznie że bazy się w jakiś sposób rozsynchronizowały ... czyli co, nic się nie da więcej zrobić spod PPS ? tylko kontakt z Funduszem i wyjaśnianie ?

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Problem z rozliczeniem wizyt patronażowych w POZ
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpnia 23, 2010, 21:21:37 pm »
To niech Ci podadzą PESELE tych osób - wtedy sprawdzisz czy napewno patrzysz na te usługi co podaje NFZ.

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Problem z rozliczeniem wizyt patronażowych w POZ
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpnia 24, 2010, 17:40:37 pm »
W województwach gdzie funkcjonuje SZOI można sprawdzić jakie świadczenia blokują rozliczenia.

Umowy -> lista umów -> bieżące rozliczenie -> Wykaz produktów z problemami -> filtry: Waga problemu: Błąd oraz Stan rozliczenia: rozliczone
Pozdrawiam
Bartosz

Offline Norbert

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 481
  • Pomógł? 8
  • Mazowiecki OW NFZ
Odp: Problem z rozliczeniem wizyt patronażowych w POZ
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpnia 25, 2010, 15:32:36 pm »
Egon - o tym, że bazy im sie "sypią" to ja wiem od dawna i nic na to nie poradzisz :(

Np: przychodzą mi deklaracje pacjentów nieuznanych, których od kilku miesięcy nie sprawozdaje (sprawdziłem w raportach POZ)
a o specjalistyce to szkoda gadać

Zrobią "PRZERWĘ TECHNICZNĄ" przeindeksują bazy i wtedy będzie OK.
Znam to z autopsji........
Nieświadomi żyją dłużej.......

Offline Egon

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 63
  • Pomógł? 0
Odp: Problem z rozliczeniem wizyt patronażowych w POZ
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpnia 26, 2010, 23:31:08 pm »
Dzięki Norbert za pocieszenie, ja to rozumiem ... tylko cholera lekarz którego rozliczam ciągle mi siedzi na głowie czemu jeszcze to nie jest rozliczone ... i weź tu mu wyjaśniaj co to są indeksy baz danych i że to może być problem po stronie Funduszu, jak mu Pani powiedziała że ma u siebie poprawić ... :-) no nic, dziękuję wszystkim za pomoce podpowiedzi, jakoś to będę gryzł, albo wezmę na przeczekanie i dam znać jak się skończyło. Pozdrawiam.

Offline Manioo

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 279
  • Pomógł? 20
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Problem z rozliczeniem wizyt patronażowych w POZ
« Odpowiedź #11 dnia: Listopada 23, 2010, 12:31:15 pm »
nowy temat w temacie.

nfz przysłał pismo dotyczące patronaży na październik z wykazem pozycji do skorygowania z powodu braku identyfikatora dziecka bez pesel. Świadczenia już zapłacone.

do tej pory wpisywałem pesel  opiekuna jako nr dokumentacji medycznej a oprócz tego normalnie w karcie pacjenta. Nie odhaczałem opcji noworodek. Zaznaczyłem teraz opcje noworodek.
Czy coś jeszcze mogę zrobić? Opcja w admin o przesyłaniu danych pacjenta także włączona.

Same patronaże poprawiłem poprzez: popraw - ok.

Ale kiedy robię raport swiadczeń i podglądam w pps-ie - jest pusty ???

eDIT:

POSZŁO pps wymagał "odświeżenia "
« Ostatnia zmiana: Listopada 23, 2010, 12:37:30 pm wysłana przez Manioo »
Spechej pomalu!  Pozdrawiam.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 162
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3180 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]