collapse

Reklama


Autor Wątek: stomatologia lakierowanie łuku zębowego i wyrwany ząb  (Przeczytany 8224 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline arti_r

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 11
  • Pomógł? 0
stomatologia lakierowanie łuku zębowego i wyrwany ząb
« dnia: Lipca 27, 2010, 11:29:08 am »
Witam

mam mały problem z rozliczeniem usługi w NFZ w konkretnie. Lakierowaniełuku zębowego gdzie wcześniej był usunięty jeden z zębów i tak w pps zaznaczamy 1/4 łuku zębowego i jest tam ten nieszczęsny usuniety ząb z kontaktu w nfz pani poinformowała mnie że jest jakaś instrukcja jak wykazać lakierowanie tego łuku bez jednego zęba i podobno było to w komunikatach nfz-warszawa w 2009 roku, ale przeczytałem wszystkie komunikaty i nic.  :'(

Czy ktoś miał podobny przypadek i może wie jak to wykazać poprawnie w roliczeniu?

Z góry dzieki za odpowiedź.
« Ostatnia zmiana: Lipca 27, 2010, 11:36:38 am wysłana przez arti_r »

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: stomatologia lakierowanie łuku zębowego i wyrwany ząb
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 27, 2010, 22:36:46 pm »
Witam

mam mały problem z rozliczeniem usługi w NFZ w konkretnie. Lakierowaniełuku zębowego gdzie wcześniej był usunięty jeden z zębów i tak w pps zaznaczamy 1/4 łuku zębowego i jest tam ten nieszczęsny usuniety ząb z kontaktu w nfz pani poinformowała mnie że jest jakaś instrukcja jak wykazać lakierowanie tego łuku bez jednego zęba i podobno było to w komunikatach nfz-warszawa w 2009 roku, ale przeczytałem wszystkie komunikaty i nic.  :'(

Czy ktoś miał podobny przypadek i może wie jak to wykazać poprawnie w roliczeniu?

Z góry dzieki za odpowiedź.

Możliwe, że o to chodzi:

2009-03-06
Temat:    Wykazywanie usług STM w okresie styczeń - grudzień 2009 roku

Komunikat dla świadczeniodawców udzielających świadczeń zdrowotnych w rodzaju Leczenie Stomatologiczne w okresie styczeń ? grudzień 2009 W celu zapewnienia prawidłowości rozliczeń umów zawartych w rodzaju leczenie stomatologiczne, Mazowiecki OW NFZ wprowadza dodatkowe parametry weryfikacji merytorycznej usług stomatologicznych przekazywanych przez Państwa w komunikatach SWX. Uwzględniając powyższe w komunikatach zwrotnych przekazywanych Państwu w wyniku weryfikacji raportów SWX, mogą pojawić się nowe informacje o zakwestionowanych pozycjach. Błędy takie są błędami istotnymi, które trzeba skorygować. Jednocześnie informujemy iż najniższą jednostką umiejscowienia jaka powinna być sprawozdawana dla wykonanej usługi jest, odpowiednio dla usług, pojedynczy ząb jak i ćwiartka. Tak więc np. dla usług: 1) 5.13.00.2316010 ? usunięcie złogów nazębnych za każdą 1/2 łuku zębowego 1 raz w okresie 12 miesięcy w obrębie całego uzębienia ? należy wykazać w umiejscowieniu konkretną ćwiartkę, zaś w ilości wykonanych usług 1 szt. Jeżeli świadczeniodawca wykonał usługę dla większej liczby ćwiartek niż 1 musi wprowadzić taką ilość pozycji ile wykonał usług (tyle rekordów ile ćwiartek) ? tj. każda ćwiartka jest osobnym wpisem do dokumentacji. 2) 5.13.00.2316040 ? płukanie kieszonki dziąsłowej i aplikacja leku (obejmuje każdą wizytę) ? należy wykazać w umiejscowieniu konkretną kieszonkę, zaś w ilości wykonanych usług 1 szt. Jeżeli świadczeniodawca wykonał usługę dla większej liczby kieszonek niż 1 musi wprowadzić taką ilość pozycji ile wykonał usług (tyle rekordów ile kieszonek) ? tj. każda kieszonka jest osobnym wpisem do dokumentacji . 3) 5.13.00.2310060 ? lakierowanie wszystkich zębów stałych nie częściej niż 1 raz na kwartał - za każdą 1/4 łuku zębowego ? należy wykazać w umiejscowieniu konkretną ćwiartkę w której było wykonane świadczenie, a) jednakże przy zakresie do 4 zębów w danej ćwiartce wykazujemy jako ilość wykonanych świadczeń 1szt. b) przy zakresie od 4 do 8 zębów na których zostało wykonane świadczenie jako ilość wykonanych usług wykazujemy 2szt. świadczenie to wykazujemy w rozbiciu na każdą ćwiartkę osobno. c) W przypadku gdy lakierowanie dotyczy tylko zębów przednich górnych i dolnych (od 3+ do +3 , od 3- do -3) dopuszcza się możliwość wykazywania umiejscowienia jako sekstant, rozbicie analogicznie jak przy wykonaniu z podziałem na ćwiartki ? do 4 przednich zębów jako przedni sekstant zaś liczba wykonanych świadczeń 1szt, w przypadku gdy lakierowany jest cały przedni sekstant jako ilość wykonanych usług wykazujemy 2szt. 4) czasowe lub ostateczne wypełnienie jednego kanału ? usługi te dotyczą danego zęba z tym, że możliwe jest wykazanie jej wielokrotności, ale nie większej niż ilość kanałów dla tego konkretnego zęba. Świadczenie takie może być wykazane pod warunkiem iż na koniec leczenia ? danego zęba ? nie zostanie sprawozdane świadczenie leczenie endodontyczne zęba z wypełnieniem 2 czy 3 kanałów. W analogiczny sposób należy sprawozdawać pozostałe usługi stomatologiczne. Dyrektor Mazowieckiego OW NFZ Barbara Misińska
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 54
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 2
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9297 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3177 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3034 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]