collapse

Reklama


Autor Wątek: Praca zdalna na PPS / ??Ä?czenie oddalonych oddzia????w  (Przeczytany 11965 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Praca zdalna na PPS / ??Ä?czenie oddalonych oddzia????w
« dnia: Lipca 09, 2008, 11:51:53 am »
Gdy mam co?? do zrobienia z PPS a nie ma mnie w firmie to z powodzeniem wykorzystujÄ? UVNC (zdalny pulpit) w po??Ä?czeniu z jakim?? VPN (testowa??em nie wymagajÄ?ce prawie ??adnej konfiguracji hamachi i pewniejsze wg mnie OpenVPN). Je??eli jednak chcia??bym tylko powklepywaÄ? trochÄ? rzeczy w PPS to wygodniej by??oby wg mnie odpaliÄ? PPS na kompie lokalnym, kt??ry ??Ä?czy siÄ? przez VPN z serwerem PPS w przychodni. Testowa??em takie rozwiÄ?zanie, ale chodzi??o to strasznie wolno. Przeczyta??em, ??e:

Cytuj
Firebird has a rather heavy network protocol (a lot of chit-chat), so it isn't really comfortable to work accross the Internet. You can use some tunneling software like ZeBeDee, SSH or SSL to encrypt and compress the data, but latency is the main problem as a lot of messages go back and forth (and transfering a lot of small messages over Internet is much slower than one big message).

No i tu pojawia siÄ? moje pytanie. Czy kto?? testowa?? program ZeBeDee? Czy faktycznie przyspiesza dzia??anie PPS'a w opisanej przeze mnie sytuacji?
A mo??e macie jakie?? inne rozwiÄ?zania w tym zakresie? My??lÄ?, ??e mogÄ? one byÄ? te?? wykorzystane do ??Ä?czenia oddalonych oddzia????w przychodni tak aby wszystko by??o wpisywane do jednej bazy PPS'a.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Marcinek

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 141
  • Pomógł? 4
  • Wielkopolska REH
Odp: Praca zdalna na PPS / ??Ä?czenie oddalonych oddzia????w
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 14, 2008, 11:03:24 am »
Micha??, widzÄ? ??e wpis zrobiony niedawno, ale czy znalaz??e?? jakie?? rozwiÄ?zanie na zdalnÄ? pracÄ? z PPS-em. Ja klepie ??wiadczenia na koniec miesiÄ?ca, a kole??anka z rejestracji pracuje na etacie i musi klepaÄ? kolejki oczekujÄ?cych (takie sÄ? chyba teraz wymagania). Musze jako?? temu zaradziÄ?. Robienie kopii bezpiecze??stwa trochÄ? utrunia sprawÄ? bo na czas mojego klepania ona jest bez pracy.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Praca zdalna na PPS / ??Ä?czenie oddalonych oddzia????w
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 14, 2008, 14:55:04 pm »
Nie mia??em czasu, ale w tym tygodniu mam zamiar potestowaÄ? ZeBeDee. Jak bÄ?dÄ? ju?? co?? wiedzia?? to na pewno napiszÄ?. Nie macie dw??ch komputer??w w przychodni?
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Marcinek

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 141
  • Pomógł? 4
  • Wielkopolska REH
Odp: Praca zdalna na PPS / ??Ä?czenie oddalonych oddzia????w
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 14, 2008, 14:57:45 pm »
Problem w tym ??e ja tam nie pracuje  ;) . Klepie ??wiadczenia u siebie w domu.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Praca zdalna na PPS / ??Ä?czenie oddalonych oddzia????w
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 14, 2008, 22:22:30 pm »
TrochÄ? to dziwne. Nie pracujesz a wpisujesz ??wiadczenia? tak czy owak zawsze mo??esz wklepywaÄ? u siebie a p????niej za po??rednictwem .xls zaimportowaÄ? ??wiadczenia do w??a??ciwego PPS'a. U mnie w jednym wypadku te?? siÄ? to tak odbywa.

PS.
My??lÄ?, ??e czas na testy znajdÄ? dopiero pod koniec tygodnia.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 95
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 30.

[Pokaż zapytania]