collapse

Reklama


Autor Wątek: Problemy z korektami  (Przeczytany 22352 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nieznajomy234

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 157
  • Pomógł? 12
Problemy z korektami
« dnia: Czerwca 05, 2010, 00:42:40 am »
Witajcie.
Mam dwa problemy z rachunkami refundacyjnymi.

1. Błędne PESELE - ankiety gruźlicze 2009
Cytuj
Zachodniopomorski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia w Szczecinie informuje, że po przeanalizowaniu umowy w rodzaju Podstawowa Opieka Zdrowotna za rok 2009 wykrył istniejące nieprawidłowości w przekazywanych do ZOW NFZ raportach statystycznych, rozliczeniowych oraz rachunkach.
Przekazane przez Państwa świadczenia medyczne, które po pierwszej weryfikacji w raportach statystycznych zostały zakwalifikowane do świadczeń poprawnie zweryfikowanych i umieszczone w szablonach  rachunków, zostały po ponownej weryfikacji zakwestionowane i opatrzone komunikatem błąd istotny. Świadczenia te nie zostały przez Państwa poprawione i opiewają na kwotę X,XX zł.
No dobra. Odgrzebałem rachunek, który był wystawiany na styczeń, daję korektę, odejmuje tyle osób ile wskazuje mi raport przedstawiony w programie EXCEL odebranym razem komunikatem, daje OK aby zakończyć korektę i wyświetla błąd - Aby zmienić (skorygować) rachunek należy zmienić szablon. Co robić?

2. Pismo odnośnie rachunku za styczeń 2010
Dostałem pismo, że numer pesel nie zgadza się i trzeba usunąć jednego pacjenta. No to jak zawsze zabrałem się za wystawianie korekty. Problem w tym, że w lutym dostałem pismo o wystawieniu stosownej korekty za ten sam styczeń. Więc nie mogłem zrobić korektę korekty. Nie mogłem też wystawić korekty uwzględniając oba pisma jako jedną, bo za to pismo z lutego już mi potrącili pieniądze i jakbym uwzględnił korektę tą co wystawiłem w lutym i teraz to oprócz potrącenia za tego jednego pacjenta to po raz drugi potrąciliby mi za tych co robiłem w lutym. Więc zrobiłem korektę głównego rachunku odejmując jedną osobę (tyle jest na tym piśmie co przyszło kilka dni temu), wrzuciłem na SZOI i dostałem komunikat zwrotny:
Cytuj
E4000003 Ilość korygowana wynosi xx55,0000, a w dokumencie korygowanym xx-xx-xx....... wynosiła xx57,0000. Punkt umowy: 1.


Co robić?
Czekam na odpowiedzi.
Pozdrawiam

Offline miszol

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 638
  • Pomógł? 32
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Problemy z korektami
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 05, 2010, 08:04:16 am »
Witajcie.
Mam dwa problemy z rachunkami refundacyjnymi.

1. Błędne PESELE - ankiety gruźlicze 2009
Cytuj
Zachodniopomorski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia w Szczecinie informuje, że po przeanalizowaniu umowy w rodzaju Podstawowa Opieka Zdrowotna za rok 2009 wykrył istniejące nieprawidłowości w przekazywanych do ZOW NFZ raportach statystycznych, rozliczeniowych oraz rachunkach.
Przekazane przez Państwa świadczenia medyczne, które po pierwszej weryfikacji w raportach statystycznych zostały zakwalifikowane do świadczeń poprawnie zweryfikowanych i umieszczone w szablonach  rachunków, zostały po ponownej weryfikacji zakwestionowane i opatrzone komunikatem błąd istotny. Świadczenia te nie zostały przez Państwa poprawione i opiewają na kwotę X,XX zł.
No dobra. Odgrzebałem rachunek, który był wystawiany na styczeń, daję korektę, odejmuje tyle osób ile wskazuje mi raport przedstawiony w programie EXCEL odebranym razem komunikatem, daje OK aby zakończyć korektę i wyświetla błąd - Aby zmienić (skorygować) rachunek należy zmienić szablon. Co robić?
(...)
W przypadku gdy rachunek był wystawiony na podstawie szablonu to korekta również musi być wystawiona na podstawie szablonu


Offline Manioo

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 279
  • Pomógł? 20
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Problemy z korektami
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 05, 2010, 08:08:51 am »
 AD1 : czyli wczytac ponownie raport statystyczny - zwrotkę - powinna być "kwiecista" na szoi, poprawic lub usunąć błędy i wyslac rsx , potem wsx , pobrac wsz i tam bedzie szablon korekty
Spechej pomalu!  Pozdrawiam.

Offline nieznajomy234

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 157
  • Pomógł? 12
Odp: Problemy z korektami
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 06, 2010, 11:11:50 am »
Dziękuje za odpowiedź, zrobię tak jak mówicie.

A co mam uczynić z drugim problemem?

Offline Manioo

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 279
  • Pomógł? 20
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Problemy z korektami
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 06, 2010, 13:11:55 pm »
Spechej pomalu!  Pozdrawiam.

Offline nieznajomy234

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 157
  • Pomógł? 12
Odp: Problemy z korektami
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 07, 2010, 14:45:58 pm »
Zmieniłem wartość w adminie na TAK ale jak próbuje zrobić korektę do głównego szablonu to nadal wywala błąd co kiedyś:


Teraz mam także usunąć korektę żeby wystawić nową?

Offline Manioo

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 279
  • Pomógł? 20
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Problemy z korektami
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 07, 2010, 14:51:34 pm »
wystawiasz korekte do korekty nr 1
a na wydruku bedziesz mial nr rachunku korygowanego

Spechej pomalu!  Pozdrawiam.

Offline nieznajomy234

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 157
  • Pomógł? 12
Odp: Problemy z korektami
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 07, 2010, 14:59:34 pm »
Tą korektę (za luty) mam gdzieś na dysku ale żeby wystawić drugą korektę (do tego pisma co teraz mi przysłali) musiałem usunąć z listy ale mam ją na dysku.

Jak ją importować?

Offline Manioo

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 279
  • Pomógł? 20
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Problemy z korektami
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 07, 2010, 15:07:58 pm »
jesli dobrze rozumiem usunąłeś z pps -a 1 korektę ?

edit:
tak na spokojnie bo się gubie :
- rachunek za styczeń jest 1
- potem korekta nr 1 do rachunku za styczeń
- teraz jesli masz zrobic kolejną korektę do tego samego rachunku , to musisz zrobić korektę do korekty a program wygeneruje i wydrukuje tak jak jest w rozporządzeniu niby drugą korektę do rachunku

« Ostatnia zmiana: Czerwca 07, 2010, 15:12:06 pm wysłana przez Manioo »
Spechej pomalu!  Pozdrawiam.

Offline nieznajomy234

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 157
  • Pomógł? 12
Odp: Problemy z korektami
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwca 07, 2010, 15:17:46 pm »
Styczeń - wystawiam rachunek np. 1/2010
Luty - przychodzi pismo o wystawienie korekty, korekta zrobiona 1/2010/kor
Koniec maja - przychodzi kolejne pismo, aby wystawić korektę 1/2010/kor2 musiałem usunąć wcześniej 1/2010/kor
Czerwiec - brak w KS-PPS pliku 1/2010/kor a SZOI błąd odnośnie niedawno zrobionego pliku 1/2010/kor2. Nie wiedziałem, że się robi korektę korekty to żeby w ogóle wykazać aktywność usunąłem z KS-PPS pozycję 1/2010/kor ale teraz jest mi potrzebna. Wystarczy że zmieniłem w ADMInie to teraz klikam na 1/2010/kor (którego nie mam) i robię normalną korektę.

EDIT:
Oczywiście pliki wszystkie na dysku są. Ale jak je wrócić do KS-PPS-a? Tak żeby nie utracić tych danych (luty-maj)?

Mam gdzieś na innym dysku kopię gdzie na 100% są w KS-PPS te pliki. Ale czy jak na chwilę podmienię bazę to później nie będzie jakiś komplikacji?
« Ostatnia zmiana: Czerwca 07, 2010, 15:19:51 pm wysłana przez benkowik »

Offline Manioo

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 279
  • Pomógł? 20
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Problemy z korektami
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 07, 2010, 15:21:32 pm »

 aby wystawić korektę 1/2010/kor2 musiałem usunąć wcześniej 1/2010/kor


nie musiałeś
teraz po prostu wystaw jeszcze raz na potrzeby programu 1 korektę o identycznych danych jak ta usunięta
a potem zrób kolejna 2
« Ostatnia zmiana: Czerwca 07, 2010, 15:23:44 pm wysłana przez Manioo »
Spechej pomalu!  Pozdrawiam.

Offline nieznajomy234

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 157
  • Pomógł? 12
Odp: Problemy z korektami
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwca 07, 2010, 15:26:04 pm »
Tak, teraz wiem że nie musiałem ale nie wiedziałem o zmianie opcji w ADMIN a program mi krzyczał, że nie można wystawić bo już jest.

Postaram się jakąś kopię bez. odczytać.


Offline Manioo

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 279
  • Pomógł? 20
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Problemy z korektami
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwca 07, 2010, 15:26:54 pm »

Postaram się jakąś kopię bez. odczytać.



nie męcz się z kopiami
po prostu wystaw 1 korektę jeśli pamiętasz o ile
Spechej pomalu!  Pozdrawiam.

Offline miszol

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 638
  • Pomógł? 32
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Problemy z korektami
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwca 07, 2010, 15:42:34 pm »
Tak, teraz wiem że nie musiałem ale nie wiedziałem o zmianie opcji w ADMIN a program mi krzyczał, że nie można wystawić bo już jest.

Postaram się jakąś kopię bez. odczytać.



Jeżeli odczytasz kopię bezpieczeństwa, a od czasu jej utworzenia wysyłałeś cokolwiek do NFZ to sporo się namiesza, więc odradzam.

Offline nieznajomy234

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 157
  • Pomógł? 12
Odp: Problemy z korektami
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwca 07, 2010, 16:01:47 pm »
Zrobiłem inaczej.

Mam i oryginalny rachunek, korektę wystawioną w lutym i korektę wystawioną kilka dni temu.

Podsumowując naciskam na korektę wystawioną w lutym, koryguje, eksportuje i zamieszczam na szoi?

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 92
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]