Archiwum > PPS w sieci

Wersja sieciowa i zabezpieczenia

(1/3) > >>

mpi:
Witam

Czy uruchamiał ktoś wersję sieciową w taki sposób, że plik z bazą jest poza katalogiem z programem? Nie ma później z tym żadnych problemów? Nie chcę, żeby baza była w udostępnionym katalogu ze względów bezpieczeństwa.
Zainstalowałem na próbę i teoretycznie wszystko chodzi jednak nie wiem czy później nie pojawią się żadne problemy.

Pytanie do posiadaczy Windows 7 Home Premium: uruchamiał ktoś na tym wersję sieciową? Muszę kupić sprzęt i nie wiem czy pozostać wiernym swoim przekonaniom i kupić Professional czy Home Premium.

Paweł:

--- Cytat: mpi w Maja 19, 2010, 14:19:52 pm ---i kupić Professional czy Home Premium.

--- Koniec cytatu ---

Kupuj Home Premium i http://www.idg.pl/news/348927/Windows.7.w.dowolnej.wersji.za.darmo.html

mpi:
Nono :)

a mówiąc poważniej, to o ile na XP Home miałem problemy które jakoś dało radę rozwiązać i myślę że takich w 7 nie będzie to tym razem bardziej chodzi mi kwestie związane z przepisami.

W Win7 HP nie ma chyba zasad zabezpieczeń lokalnych i ciężko jest wymusić zmianę hasła co 30 dni?
Tak się zastanawiam, że może na komputer gdzie będzie baza kupić Pro a na końcówki HP? Jeśli baza nie będzie w udustępnionym folderze to wymuszanie zmiany hasła ustawię w PPS a na system gdzie nie ma danych osobowych nawet nie muszę tego hasła zakładać?

PiotrSz:
hejka

jezlei chodzi o katalog bazy w innym miejscu niez domyslna lokalizacja PPSa to w obecnych wersjach PPSa nie ma z tym zadnego problemu (kiedys tam byl problem z kopiami bazy z programu przy takiej konfiguracji)
ja mam PPSa w domyslnej lokalizacji (no prawie bo inna literka dysku niz C) i ten katalog jest udostepniony klientom zeby sie aktualizowaly
a baza PPSa siedzi w osobnym katalogu na tej partycji i nie jest udostepniona przez SMB
trzeba tylko dac odpowiednie wpisy w kspps.ini i smiga

co do wersji windowsa to .. na pewno nie polecalbym Win 7 HP na serwer .. nie wiem czy Win 7 Pro bym polecil .. wszystko zalezy ile kompow klienckich zamierzasz podpiac !
nie wiem jak jest w 7 ale w XP Home miales ograniczenie na 5 a w XP Pro na 10 polaczen przychodzacych
jak chcesz wiecej (oficjalnie) to powinienes kupic Windows Server (i odpowiadnia ilosc CALi)

na stacje klienckie mysle ze Win 7 HP powinien starczyc chociaz ja bym wolal Pro bo w HP nie masz oficjalnie kontroli nad uprawnieniami do plikow i katalogow (a przynajmniej tak bylo w XP Home i raczej bedzie to samo w 7)

pozdrawiam

mpi:
masz podobne zdanie do mojego, jednak w międzyczasie wpadł mi laptop z Win7 HP i ja trochę zmieniłem zdanie.

Więc tak - w XP Home nie ma standardowo zakładki "zabezpieczenia". Ta zakładka jest w trybie awaryjnym i to działa. Przynajmniej u mnie w domu. Do firm nie oszczędzałem i zawsze kupowałem Pro, na laptopie też mam downgrade z Visty Business do XP Pro. Jedynie na stacjonarny komputer szkoda mi było trochę kasy i kupiłem Home. Jednak uprawnienia w trybie awaryjnym możesz ustawić i tak moja żona do moich plików dostępu nie ma  :D.

W Win7 HP zauważyłem że zakładka zabezpieczenia jest i z tego co na szybko spojrzałem jest tak samo jak w XP Pro. Jeżeli chodzi o liczbę jednoczesnych użytkowników to mogę wprowadzić maksymalną wartość 20. Końcówek nie będzie dużo - bo aż 4. I jeden komputer pełniący rolę serwera. Na końcówkach mają być laptopy. Sama różnica pomiędzy 7HP a 7Pro to ok 150zł - niewiele. Jednak różnica w laptopach z 7HP i 7Pro jest ok 600-700zł. A bez systemu trochę nie chce mi się kupować i potem instalować.
Na uprawnieniach na końcówkach aż tak bardzo mi nie zależy bo one będą tylko do PPSa (baza na serwerze) i to wszystko.
Bardziej myślę o komputerze stacjonarnym pełniącym rolę serwera. Tu chciałbym wymuszać zmianę hasła a zasad zabezpieczeń lokalnych w 7HP nie mogę znaleźć.

A powiedz mi czy na końcówkach masz XP Home? Nie miałeś z tym problemów? Ja w jednej przychodni zastałem HP Home na wszystkich komputerach i musiałem coś z tego wyrzeźbić.
Problem był następujący: po uruchomieniu komputera i odpaleniu PPS pojawiało się ostrzeżenie pisząc w skrócie "katalog xxxx zawierający pliki aktualizacyjne nie istnieje" gdzie xxxx to zamapowany dysk.
Przed uruchomieniem PPSa gdy wszedłem w mój komputer i otworzyłem ten dysk zamapowany to nie było problemów.
Jedyenym rozwiązaniem był zamiast skrótu do PPSa skrót do pliku BAT gdzie najpierw "czyściłem" połączenia, a następnie mapowałem odpowiedni dysk z odpowiednią ścieżką i potem uruchamiałem PPSa.

Z podobnym przypadkiem spotkałem się w jednej firmie gdzie zastałem wszystkie końcówki XP Home i serwer Win2003 (na którym była odpalona AD - przypominam kompy XP home i uruchomione prawie wszystkie role  ;D ).
Tam były programy pod DOS na udostępnionych udziałach i też zauważyłem, że po odpaleniu komputera i kliknięciu w skrót pojawiał się komunikat o błędnej ścieżce. Dopiero po wejściu w mój komputer i kliknięciu na zmapowany udział program się odpalał.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej