collapse

Reklama


Autor Wątek: luźne pytanko: gruper i świecący się powtórnie raport na SZOI  (Przeczytany 6825 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rgb

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 49
  • Pomógł? 0
luźne pytanko: gruper i świecący się powtórnie raport na SZOI
« dnia: Kwietnia 26, 2010, 14:17:40 pm »
Witam.
Jestem ciekawy tych 2 kwestii: nie mam problemu z tym związanego ale chciałbym wiedzieć bo trochę nie wypada :D

Co to jest ten grupper i z czym to się je? Ja tego nigdy nie stosuje, rozliczam POZ - potrzebny ten gruper w ogóle, co on grupuje bo nie bardzo kumam a cały czas ten grupper się przewija na forum! Czy to nie jest jakiś przerost formy nad treścią?

Druga kwestia. Na SZOI ściągam raport statystyczny zwrotny i ten raport po ściagnięciu na HDD już na SZOI się nie świeci.
Po paru dniach wchodzę - się nie świeci.
Ale po paru następnych dniach wchodzę i ten raport który się nie świecił nagle zaczął się świecić ponownie jakby nie był pobrany?!

Ściągam go, porównuje i jest identyczny jak ten co ściągnąłem parę dni wcześniej.

Po co ta dezinformacja? Ja tego nie ogarniam. Skoro raport się świeci ponownie znaczy to, że chyba coś w nim się zmieniło - prawda?
Taka jest istota tej funkcji na SZOI - pogrubiony i niepogrubiony link do raportu. A skoro jest taki sam to po kiego %#$@&$%^$ :D

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: luźne pytanko: gruper i świecący się powtórnie raport na SZOI
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 26, 2010, 14:45:05 pm »
Co to jest ten grupper i z czym to się je?

Gruper służy do wyznaczania grup w leczeniu stacjonarnym.

Ale po paru następnych dniach wchodzę i ten raport który się nie świecił nagle zaczął się świecić ponownie jakby nie był pobrany?!

Ponowna sesja weryfikacyjna. Teraz nie ma żadnego błędu a następnym razem może się jakiś znajdzie.

Offline rgb

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 49
  • Pomógł? 0
Odp: luźne pytanko: gruper i świecący się powtórnie raport na SZOI
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 26, 2010, 23:47:04 pm »
Co to jest ten grupper i z czym to się je?

Gruper służy do wyznaczania grup w leczeniu stacjonarnym.
A na jakie grupy szpital dzieli pacjentów? Jakiś przykład 2 grup poprosiłbym bo nie wiem o jakie grupy chodzi.
Czy grupper jest konieczny do rozliczeń przez szpital czy można się bez niego obejść?
Chodzi o to czy ułatwia życie czy jest niezbędny? I czy to jest rozwiązanie tylko po stronie ksppsa czy SZOI też w tym udział bierze?

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: luźne pytanko: gruper i świecący się powtórnie raport na SZOI
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 26, 2010, 23:59:55 pm »
http://www.nfz.gov.pl/new/art/3916/069_2009_DSOZ_zal.zip

Załączniki nr 1a i 9.

Sprawa jest prosta, jeżeli wyznaczysz nieprawidłową grupę to Fundusz to odrzuci. Gruper w PPS-ie pokazuje Ci jaką grupę możesz wyznaczyć z wpisanych danych.
Ale zawsze możesz obejść się bez grupera. Na SZOI jest funduszowy gruper. Wrzucasz raport tak jakby przedstatystyczny i wracają wyznaczone grupy.
Różnica jest taka, że w PPS-ie możesz podejrzeć czego ci brakuje, żeby wyznaczyć inną (czyt. lepiej płatną grupę)  :P

Offline wojciech.re

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 821
  • Pomógł? 53
  • Warmińsko-Mazurski OW NFZ
Odp: luźne pytanko: gruper i świecący się powtórnie raport na SZOI
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 27, 2010, 09:05:03 am »
może doprecyzuje: gruper to algorytm, który na podstawie podanych warunków (a jest ich szereg od długości hospitalizacji, wieku pacjenta, rozpoznań, wykonanych procedur itd.)
dopasowuje szablonowo produkt z katalogu NFZ. np. leczenie zachowawcze pacjenta z OZW gruper na podsawie podanych warunków
(w tym przypadku wystarczy rozpocznanie podstawowe np. I21.0 i wiek pacjenta <70 roku życia) wyznacza "grupę" E17
która w katalogu funduszu kosztuje X punktów * 51,00 zł za punkt.


Offline rgb

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 49
  • Pomógł? 0
Odp: luźne pytanko: gruper i świecący się powtórnie raport na SZOI
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 28, 2010, 13:46:10 pm »
Dziękuję za odpowiedzi. Dobrze, że nie rozliczam szpitala ;D

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 88
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 5
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]