collapse

Reklama


Autor Wątek: Korekta rachunku  (Przeczytany 8086 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kamo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 52
  • Pomógł? 0
Korekta rachunku
« dnia: Marca 10, 2010, 09:32:40 am »
Witam
PO chwilowym wertowaniu forum postanowiłem ponownie zapytać was w kolejnej kwestii.

Udało nam się stworzyć rachunek za luty. Pojawiły się tam osobodni gdyż mieliśmy nad wykonie w styczniu. Teraz to nad wykonanie doszło do rachunku lutowego powiększając go. Właśnie zadzwoniła do mnie mila pani z nfz prosząc o wykonanie korekty do rachunku właśnie za ten dodatek ze stycznia. Wszytko pięknie tylko, ze opcja korekty do rachunku lutowego jest nieaktywna w pps. W jaki sposób mogę wykonać tą korektę. Sprawa jest na teraz. Proszę o pomoc.

Offline SieKam

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Pomógł? 1
  • Kujawsko-Pomorski OW
Odp: Korekta rachunku
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 10, 2010, 09:37:13 am »
Witam,
Sprawdź czy napewno zatwierdziłes raczunek za luty ( niezatwierdzenie blokuje mozliwość stworzenia korekty).
Pozdrawiam

Offline Kamo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 52
  • Pomógł? 0
Odp: Korekta rachunku
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 10, 2010, 09:42:34 am »
Właśnie wyszło ze po sprawdzeniu pojawiła się opcja korekty. Problem w tym, ze teraz mimo próby stworzenia nie moge uzupełnić danych w tej korekcie nie ma z czego,. Lista szablonów rachunków jest pusta.  O co tu chodzi :/

Offline SieKam

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Pomógł? 1
  • Kujawsko-Pomorski OW
Odp: Korekta rachunku
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 10, 2010, 09:52:24 am »
Aby pijawił się szblon musisz postepowac tak jakbyś robił "normalne" rozliczenie za dany miesiąc czyli: raport statystyczny ( poprawiasz to co sie niezgadza), rozliczeniowy i w raporcie zwrotnym otrzymujesz szablon, na podstawie którego wystawiasz korekte.

Offline Kamo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 52
  • Pomógł? 0
Odp: Korekta rachunku
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 10, 2010, 10:00:10 am »
Już sprawa załatwiona. Nie musiałem nic poprawiać w raportach. Okazało się ze w szablonach nie odświeżyła mi się lista. Teraz pojawiła mi się korekta i stworzyłem z niej rachunek na kwotę różnicy która powstała w styczniu. Dziękuje i przepraszam za zamieszanie.

Offline Kamo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 52
  • Pomógł? 0
Odp: Korekta rachunku
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 15, 2010, 12:05:55 pm »
Witam
Piszę raz jeszcze w sprawie korekty. Korekta się stworzyła ale jak się okazało na minus. Znaczy nfz chce nam zabrać kasę. Sytuacja wygląda tak ze 3 osoby musiałem wy edytować zgodnie z nowa forma rozliczania się. Osoby, które wy edytowałem zniknęły mi ze stycznia i pojawiły sie w lutym. Teraz system zobaczył ze w styczniu ich nie ma i wywalił mi korektę za styczeń zabierając pieniądze ze świadczeń na te właśnie osoby. Przecież to ewidentny błąd systemu jest. Przecież teraz w nowym roku jak mi doszło 10 pacjentów to za miesiąc jak będę robił rozliczenie znowu mi wywali korektę za te już 13 osób  i znowu zabierze pieniądze.  Mógłby mi ktoś nakreślić co tu się wyrabia czy zgłaszać to nfz czy co.. ? Czy może ja znowu nie zaznaczyłem jakiejś opcji czy coś zrobiłem nie tak ze system wywalił mi korektę ?

edit:

Chyba znalazłem swój błąd. Zamiast dodawać świadczenie do pacjenta ja edytowałem świadczenie już istniejące....stad chyba zniknęli mi pacjenci ze stycznia i pojawili się w lutym.....to teraz pytanie: Mogę im na nowo dopisać świadczenie styczniowe by odzyskać pieniądze? czy wstecz już się nie da? I tak spróbuję za chwile ale spytać nie wadzi.
« Ostatnia zmiana: Marca 15, 2010, 12:25:20 pm wysłana przez Kamo »

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Korekta rachunku
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 15, 2010, 16:07:34 pm »
Edycja świadczenia i dopisanie lutowej pozycji rozliczeniowej nie powinna skorygować świadczenia. Dopiero usunięcie, poprawienie styczniowej pozycji rozliczeniowej może mogło spowodować skorygowanie rachunku za świadczenia styczniowe.

Świadczenie styczniowe należy edytować za pomocą przycisku Popraw F4 następnie przejść na zakładkę świadczenie jednostkowe i dodać kolejny kontakt (świadczenie, w tym wypadku lutowe) za pomocą przycisku [AF2] Dodaj świad.

Można jeszcze raz wpisać świadczenie styczniowe.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline Kamo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 52
  • Pomógł? 0
Odp: Korekta rachunku
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 16, 2010, 07:19:48 am »
Dziękuje za odpowiedź. Bylem tak mądry, że zamaist dodać świadczenie z edytowałem już obecne... przy następnym rozliczeniu dodam świadczenie styczniowe i marcowe tym osobom i wyśle raport narastający od stycznia do marca i powinno być dobrze. Mam nadzieje.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 94
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 4
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]