collapse

Reklama


Autor Wątek: RFX a POZ  (Przeczytany 12672 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
RFX a POZ
« dnia: Marca 01, 2010, 13:50:54 pm »
Witam

Czy ktos ma pomysl jak wystawic rachunki RFX i FV (z PPSa) do umow POZ innych niz 07 (swiadczenia lekarza poz) ?
Z NFZ dostajemy szablony tylko dla umowy 07 bo do niej sa przypisane deklaracje a do umow 09 (ambulatorium) i 10 (transport nie dostajemy nic bo je sie sprawozdaje tylko poprzez ZBPOZ
Czy mam sobie rachunki do tych umow stworzyc w PPSie recznie ?

pozdrawiam

Offline wojciech.re

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 822
  • Pomógł? 53
  • Warmińsko-Mazurski OW NFZ
Odp: RFX a POZ
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 01, 2010, 13:56:13 pm »
Masz na myśli nocną i świąteczną ? Tak. Rachunki wystawia się ręcznie.
W umowie podpatrzysz populację.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: RFX a POZ
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 01, 2010, 14:05:18 pm »
Masz na myśli nocną i świąteczną ? Tak. Rachunki wystawia się ręcznie.
W umowie podpatrzysz populację.

Ty pewnie z innego wojewodztwa niz Malopolskie ;-)
bo u mnie to poki co chyba nikt w OW NFZ nie wie jak to ugrysc ..

mi tez sie wydaje ze mam/moge to zrobic recznie

tylko jak np wystawic rachunek do umowy 09 (ambulatorium) za opieke nad pacjentami innego swiadczeniodawcy (podwykonastwo)
ehh .. same problemy :-/

pozdrawiam

Offline wojciech.re

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 822
  • Pomógł? 53
  • Warmińsko-Mazurski OW NFZ
Odp: RFX a POZ
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 01, 2010, 14:20:12 pm »
w SZOI:
umowy
potem odpowiedni zakres np. NOCNA I ŚWIĄTECZNA AMBULATORYJNA OPIEKA LEKARSKA W POZ
potem plan
w faktycznym wykonaniu masz populację.

System obliczą ją sam na podstawie przesłanych list lekarzy poz należących do Twojej
umowy po godzinie 18-stej.


Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: RFX a POZ
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 02, 2010, 13:45:34 pm »
w SZOI:

i po zamiatane ;-)
skoro masz SZOI to znaczy ze rachunki elektroniczne masz od lat

u mnie w Malopolsce nie ma SZOI, RFX obowiazuje od stycznia 2010 a ostatecznie wymagany jest dopiero od lutego 2010 (chociaz i tak jeszcze nie wszystko dziala po stronie NFZ)

u nas RFX przygotowujesz w programie rozliczeniowym i gotowy plik importujesz w Portalu Swiadczeniodawcy

ale mimo wszystko dzieki za probe pomocy !

pozdrawiam

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: RFX a POZ
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 02, 2010, 19:08:37 pm »
A dotychczas jak robiłeś? Niczym to się prawie nie różni od tego co było w zeszłym roku, dodatkowo teraz musisz wcisnąć przycisk Eksport XML i przesłać plik na Portal Świadczeniodawcy.

Chyba że masz POZ od tego roku. Rachunki na pewno wystawia się ręcznie za te świadczenia.

« Ostatnia zmiana: Marca 02, 2010, 19:10:08 pm wysłana przez Bartosz »
Pozdrawiam
Bartosz

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: RFX a POZ
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 02, 2010, 21:35:22 pm »
A dotychczas jak robiłeś? Niczym to się prawie nie różni od tego co było w zeszłym roku, dodatkowo teraz musisz wcisnąć przycisk Eksport XML i przesłać plik na Portal Świadczeniodawcy.

Chyba że masz POZ od tego roku. Rachunki na pewno wystawia się ręcznie za te świadczenia.

heh
dotychczas robilem I i II faze i drukowalem sprawozdanie finansowe
a FV wystawiala pani w ksiegowosci !

przypominam ze w polowie kraju (czyli wojewodztwach bez SZOI) do tej pory nie bylo czegos takiego jak elektroniczne rachunki !!!

dlatego to dla mnie (i mojego OW NFZ) nowosc ..

a teraz najnowsze wiesci z frontu walki z RFXem ;-) informatycy mojego OW twierdza ze POZ/09 i POZ/10 mam wystawic w programie recznie i taki RFX zaimportowac w portalu ..
niestety portal nie ma ochoty go wczytac i marudzi jakims bledem .. maja z tym walczyc
STN,REH,POZ/07 i EKUZy z AOS poszly ladnie
z "duzym" AOS byl problem z importem ale po aktualizacji po stronie OW zostal juz poprawnie przyjety

pozdrawiam z Malopolski !

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: RFX a POZ
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 02, 2010, 21:44:25 pm »
W Pomorskim też mają Portal Świadczeniodawcy i dla zeszło rocznych odpowiedników umów POZ/09 i POZ/10 rachunki wystawialiśmy ręcznie z programu i drukowaliśmy nie wysyłając oczywiście *.ref'a, rozumiem że u Ciebie od razu księgowa wystawiała rachunki do NFZ z pominięciem PPS'a.
« Ostatnia zmiana: Marca 02, 2010, 21:47:32 pm wysłana przez Bartosz »
Pozdrawiam
Bartosz

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: RFX a POZ
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 03, 2010, 10:50:33 am »
W Pomorskim też mają Portal Świadczeniodawcy i dla zeszło rocznych odpowiedników umów POZ/09 i POZ/10 rachunki wystawialiśmy ręcznie z programu i drukowaliśmy nie wysyłając oczywiście *.ref'a, rozumiem że u Ciebie od razu księgowa wystawiała rachunki do NFZ z pominięciem PPS'a.

dokladnie tak bylo
nie wystawialismy rachunkow w PPSie poniewaz w moim wojewodztwie nic to nie dawalo (ani tego wydrukowac ani tego wyslac)

pozdrawiam

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: RFX a POZ
« Odpowiedź #9 dnia: Marca 04, 2010, 11:55:51 am »
ok wracam do tematu z kolejnymi pytaniami!

RFXy za AOS, STM, REH, POZ/07 (lekarz) i EKUZy (czyli to wszystko na co mam zwrotne szablony) przeszly do NFZ bez problemu

za to caly czas wisza mi niezaimportowane te recznie robione POZ/09 i POZ/10

i teraz pytanie do tych ktorzy recznie to wystawiaja w PPSie
prosze opiszcie jak wystawiacie taki rachunek ?
bo ja wystawilem tak ze wybralem umowe i PPS dal mi do wyboru produkty kontraktowe (zakres swiadczen) z umowy,
przypisalem do odpowiednich z nich konkretne liczby i zatwierdzilem
nigdzie nie mialem niestety do wyboru produktow jednostkowych (swiadczen)
a wyglada na to ze wlasnie na jednostkowych nalezy przygotowac rachunek bo tak to wyglada w przypadku POZ/07 na podstawie szablonu

w POZ/07 wyglada to tak ze na rachunku mam zbiorcza pozycje (produkt kontraktowy) Swiadczenia lekarza POZ
a pod nim produkty jednostkowe na poszczegolne grupy wiekowe deklaracji + cukrzyca/chuk z konkretnymi kwotami

czy da sie takie cos zrobic w PPSie recznie ?

pozdrawiam

Offline wojciech.re

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 822
  • Pomógł? 53
  • Warmińsko-Mazurski OW NFZ
Odp: RFX a POZ
« Odpowiedź #10 dnia: Marca 04, 2010, 19:26:17 pm »
Piotrze. Wszystko zrobiłeś ok.
Fakt, że masz nie zaimportowane rachunki wynika z tego że nikt ich prawdopodobnie nie zaciągnął.
Produkty jednostkowe nie mają w tym przypadku nic do rzeczy (no chyba że obce oddziały, ekuzy itd.)
Twój rachunek to tak naprawdę obciążenie za "gotowość do opieki" - a nie za faktycznie wykonane świadczenia.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: RFX a POZ
« Odpowiedź #11 dnia: Marca 05, 2010, 08:49:44 am »
Piotrze. Wszystko zrobiłeś ok.
Fakt, że masz nie zaimportowane rachunki wynika z tego że nikt ich prawdopodobnie nie zaciągnął.
Produkty jednostkowe nie mają w tym przypadku nic do rzeczy (no chyba że obce oddziały, ekuzy itd.)
Twój rachunek to tak naprawdę obciążenie za "gotowość do opieki" - a nie za faktycznie wykonane świadczenia.

Wojtek dzieki za odpowiedz ale powtarzam do znudzenia NIE MAM SZOI :-D
w u mnie w Malopolskim OW NFZ jest Portal Swiadczeniodawcy i tam nikt RFXow recznie nie zaciaga
importuje plik na PS i po krotkiej chwili mam informacje albo TAK ze zaimportowany poprawnie albo NIE
ze zostal odrzucony i przy tym lista bledow

dla POZ/10 (transport) opis bledu jest taki
Opis błędu   Błąd merytoryczny
Umowa: xxxxxxx/POZ/10/2010, miesiąc rozliczeniowy: 2, zakres świadczeń:01.0010.147.01, wyróznik: 1 - suma kwot refundacji ze świadczeń nie jest równa kwocie refundacji na zakresie świadczeń, suma kwot ze świadczeń: 0,00, z zakresu świadczeń: xxxxx,xx

a ze wysylany RFX wyglada tak
<?xml version="1.0" encoding="windows-1250"?>
<komunikat xmlns:xsi="http://www.w3.org/2001/XMLSchema-instance" xmlns="www.nfz.gov.pl/xml/swd-platnik/1" typ="REF" wersja="2.0" id-odb="06" id-swd="xxxxxxx" czas-gen="2010-03-01T13:26:41" info-aplik-nad="KS-PPS 2010.00.8.0">
  <naglowek-dok numer-dok="2010/03/0003" typ-dok="P" typ-rach="1" umowa-oddzial="06" nr-umowy="xxxxxxx/POZ/10/2010" rok-rozlicz="2010" miesiac-rozlicz="02" data-wystawienia="2010-03-01" miesiac-sprzedazy="02" rok-sprzedazy="2010" kwota="xxxx.xxx"/>
  <pozycja lp="1">
    <rozlicz-ilosc-poz-umowy zakres-swiadcz="01.0010.147.01" wyroznik="1" kapitacja="N">
      <rozlicz-ilosc-wart-akt cena-stawka="0.37" lb-jedn-rozlicz="xxxxx.0000" oplata-plat="xxxx.xx" doplata-pacj="0.00"/>
    </rozlicz-ilosc-poz-umowy>
  </pozycja>
</komunikat>

i pierwszym bledem jest tu atrybut "kapitacja" ustawiony na N gdzie w umowie jest ewidentnie T
a drugim brak produktow jednostkowych a liczby przypisane do kontraktowych


dla wyjasnienia bo w roznych wojewodztwach roznie sie to nazywa - na prostym przykladzie AOS
produkt kontraktowy (czy tez zakres swiadczen) - poradnia diabetologiczna
produkt jednostkowy (swiadczenie) - np poradaspecjalistyczna

pozdrawiam

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: RFX a POZ
« Odpowiedź #12 dnia: Marca 05, 2010, 09:48:38 am »
Jest problem z rachunkami w POZ. Przerabiam to na programie dr Eryk

wg zarządzenia plik powinien wyglądać tak:

  <naglowek-dok numer-dok="XXX/XX/2010" typ-dok="P" typ-rach="01" umowa-oddzial="02" nr-umowy="XXXXXXXXXX" rok-rozlicz="2010" miesiac-rozlicz="02" data-wystawienia="2010-02-28" miesiac-sprzedazy="02" rok-sprzedazy="2010" kwota="1000.00"/>
  <pozycja lp="1">
    <rozlicz-ilosc-poz-umowy zakres-swiadcz="01.0010.147.01" wyroznik="1" kapitacja="T">
      <rozlicz-ilosc-wart-akt cena-stawka="0.37" lb-jedn-rozlicz="1000.0000" oplata-plat="1809.67" doplata-pacj="0.00"/>
      <swiadczenie kod-swiadcz="5.01.00.0000041">
        <swiadcz-wart-akt wsp-koryg="1.0000" stawka-kapitacyjna="0.37" lb-osob="4891.0000" oplata-plat="1000.00"/>
      </swiadczenie>
    </rozlicz-ilosc-poz-umowy>
  </pozycja>
</komunikat>

I na SZOI nie przechodzi i musiałem usnąć element świadczenie i wysłać tak jak poniżej:

  <naglowek-dok numer-dok="XXX/XX/2010" typ-dok="P" typ-rach="01" umowa-oddzial="02" nr-umowy="XXXXXXXXX" rok-rozlicz="2010" miesiac-rozlicz="02" data-wystawienia="2010-02-28" miesiac-sprzedazy="02" rok-sprzedazy="2010" kwota="1000.00"/>
  <pozycja lp="1">
    <rozlicz-ilosc-poz-umowy zakres-swiadcz="01.0010.147.01" wyroznik="1" kapitacja="T">
      <rozlicz-ilosc-wart-akt cena-stawka="0.37" lb-jedn-rozlicz="1000.0000" oplata-plat="1000.00" doplata-pacj="0.00"/>
    </rozlicz-ilosc-poz-umowy>
  </pozycja>
</komunikat>

Program KSPPS robi tak jak pliki przyjmuje SZOI.
Moim zdanie powinieneś dodać element świadczenie tak jak podałem w przykładzie powyżej - pierwszym. Możesz plik edytować w Notepadzie. Czy można usunąc rachunek nie wiem dzwoń do informatyków, może nie trzeba i po prostu dosyłać kolejny plik z rachunkiem.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline skopczyp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 645
  • Pomógł? 37
  • SZOI
Odp: RFX a POZ
« Odpowiedź #13 dnia: Marca 05, 2010, 10:13:55 am »
to czy ma wystąpić w RFX element świadczenie zależy od tego jak dana usługa jest opisana w umowie UMX



oto fragment z opisu struktury XML pliku umowy

typ-spec-rach   Atrybut określa na jakim poziomie ma być rozliczona pozycja rachunku   

PI - pozycji umowy ilościowo
PW - Pozycji umowy wartościowo
PP - Pozycji umowy ilościowo z dokładnością do produktu jednostkowego
« Ostatnia zmiana: Marca 05, 2010, 10:19:04 am wysłana przez skopczyp »

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: RFX a POZ
« Odpowiedź #14 dnia: Marca 05, 2010, 10:31:57 am »
Bartosz - wyglada wiec na to ze jezeli bylbym w wojewodztwie z SZOI (produkcji Kamsoftu ? ;-) to PPS generowalby mi poprawny rachunek
jestem natomiast w wojewodztwie z Portalem Swiadczeniodawcy (obecnie GS czyli posrednio tez Kamsoft ;-) i mam problem

co do dodania recznie do pliku elementu swiadczenie to tez o tym myslalem i mam przyklady porpawne bo w POZ/07 na podstawie szablonu dokladnie tak to wyglada i przeszlo bez problemu ale ..
jezeli to zrobie to moj elektroniczny rachunek nie bedzie sie zgadzal z papierowa FV ... a nowej poprawnej FV nie wydrukuje bo w PPSie nie mam przeciez tego rachunku poprawnie :-/
co do damych plikow RFX na Portalu to nie ma problemu zebym slal je do skutku czyli do zatwierdzenia importu na TAK

skopczyp - dzieki za podpowiedz ! sprawdzilem umowe i w niej mam typ-spec-rach="PI" wiec powinno puszczac z samym produktem kontraktowym :-/

czyli dalej jest bajzel i nie wiadomo o co chodzi :-/
no nic .. pewnie uderze do Kamsoftu i mojego OW NFZ w tej sprawie

a wiecie moze co konkretnie poprawia ten skrypt na rachunki POZ ktory udostepnil Kamsoft ?

pozdrawiam

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 123
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3180 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 30.

[Pokaż zapytania]