collapse

Reklama


Autor Wątek: "członek rodziny" w KS-PPS  (Przeczytany 7178 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zdrowy

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 327
  • Pomógł? 2
  • Mazowiecki OW
"członek rodziny" w KS-PPS
« dnia: Lutego 24, 2010, 09:21:17 am »
W KS-Somed mogę ustawić rodzaj ubezpieczenia pacjenta jako "C - Osoba będąca członkiem rodziny osoby podlegającej ubezpieczeniu". Jaki jest odpowiednik tego ustawienia w KS-PPS, bo nie mogę się doszukać na liście. Jest dziecko poniżej 18 lat, jest kobieta w ciąży, ale nie ma "członka rodziny". Chodzi np. o uczące się osoby do 25 lat zgłoszenia do ubezpieczenia przez rodziców.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9335
  • Pomógł? 520
  • Zachodniopomorski OW
Odp: "członek rodziny" w KS-PPS
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 24, 2010, 09:22:52 am »
Myślę, że normalnie - "Ubezpieczony"

Offline bart

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1498
  • Pomógł? 117
  • Dolnośląski OW
Odp: "członek rodziny" w KS-PPS
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 24, 2010, 15:17:41 pm »
Myślę, że normalnie - "Ubezpieczony"

Jak do lat 18-tu to można jeszcze spróbować  [I]  - art.2 ust. 1 pkt 3 Ustawy
bo NFZ już sprawdza fakt zgłoszenia dzieci - na razie "ostrzeżenie" ,ale wkrótce,
jak podają wtajemniczeni, będzie to "błąd" w weryfikacji.

 

Offline Jarasz

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 391
  • Pomógł? 33
  • Bydgoszcz
Odp: "członek rodziny" w KS-PPS
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 24, 2010, 15:59:46 pm »
W niektórych województwach i oddziałach NFZ już od stycznia jest to traktowane jako błąd.

Offline Zdrowy

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 327
  • Pomógł? 2
  • Mazowiecki OW
Odp: "członek rodziny" w KS-PPS
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 25, 2010, 10:55:37 am »
Czyli wszystkich niepełnoletnich należy zgłaszać jako dzieci do 18 lat, czy dotyczy to tylko niezgłoszonych do ubezpieczenia przez rodzica?

A jak rozumieć art. 66 ust. 1 pkt. 19 UoŚOZFzŚP, że "Obowiązkowi ubezpieczenia zdrowotnego podlegają dzieci do czasu rozpoczęcia realizacji obowiązku szkolnego nieprzebywające w placówkach, o których mowa w pkt 18, niepodlegające obowiązkowi ubezpieczenia zdrowotnego z innego tytułu"? Czyli w momencie rozpoczęcia nauki już nie podlegają obowiązkowi ubezpieczenia?

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 148
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9335 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3280 Wiadomości
Michał Michał
3184 Wiadomości
karolweksler
3105 Wiadomości
09061303
3045 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1627 Wiadomości

Reklama

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]