Rozliczenia świadczeń > Unia Europejska

Problem z dodaniem uprawnień UE na podstwie przepisów o koordynacji

(1/4) > >>

wojtekb:
Nie mogę dla pacjanta z polski który wyjechał za granicę i jest ubezpieczony na podstwie karty EKUZ dodać uprawnienia do ubezpieczenia na podstawie przepisów o koordynacji.
w karcie pacjenta jak próbuje dodać mu ten typ ubezpieczenia to pojawia się komunikat:
"Nie można dodać uprawnienia na podstawie przepisów o koordynacji do pacjenta z innymi uprawnieniami innymi niż z UE. Należy dodać nowego pacjenta do kartoteki pacjentów z uprawnieniami UE."
Próbowałem dodać nowego pacjenta na 5 sposobów. Nawet kasując i wproawdzająć go od nowa bez skutku. Może ktoś trafił na ten problem. Najciekawsze że nigdy wcześniej nie miałem tego problemu.

 

Paweł:
Trzeba:
1. Usunąć PESEL obecnego pacjenta.
2. Dodać nowego pacjenta.
3. Tytuł ubezpieczenia tylko "na podstawie przepisów o koordynacji"

wojtekb:
Super! Działa.Wielkie dzięki!
Takiego wariantu nie wziąłem pod uwagę!

km49:
A może ktoś zna odpowiedź na problem pojawiający się przy pacjencie ubezp. na podst EKUZ. Chodzi o to, że mam przy pacjencie adres z kodem pocztowym w Polsce i adres zza granicy też z kodem pocztowym. Odrzucone świadczenie z widniejącym komunikatem to: "brak adresu w miejscu zamieszkania Pacjenta". Czy spotkaliście się z czymś takim?

Jarasz:
Miałem podobną sytuację i jeśli dobrze pamiętam to w adresie powinien być wprowadzony zarówno numer domu jak i numer lokalu (mieszkania). W przeciwny razie PPS traktował ten adres jako pusty i w raportach on nie "szedł".

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej