collapse

Reklama


Autor Wątek: Stomatologia - jak wpisać świadczenie na rzecz kobiety w ciąży?  (Przeczytany 9132 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Patrycja

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 172
  • Pomógł? 0
  • Wielkopolski OW NFZ
Mam pytanie do Formumowiczów z Wielkopolski.

W stomatologii mam do wpisania świadczenie 23.1308 (leczenie endodontyczne) wykonywane kobiecie w ciąży. Można je wykonywać dziecim do 18 r.z. oraz kobietom w ciąży.

W jednym raporcie (gdzie nic dodatkowo nie zaznaczałam, wpisałam jak każdą inną usługę) pojawił mi się błąd 3000020 - wiek pacjenta niedozwolony dla wykonanej usługi. Wysłałam ponownie, wskazując tym razem na karcie świadczenie jako "uprawnienie dodatkowe" - kobieta w ciąży i połogu. Znów wrócił ten sam błąd.

Stąd moje pytanie do Wielkopolan - wiecie, jak prawidłowo wpisać takie świadczenie? Co i gdzie trzeba zaznaczyć?

Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam,

Patrycja

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: Stomatologia - jak wpisać świadczenie na rzecz kobiety w ciąży?
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 05, 2010, 19:12:17 pm »
Podobny temat był już poruszany(2 ostatnie posty), ale dotyczył Zachodniopomorskiego OW...

http://forumpps.pl/index.php?topic=820.0
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline Patrycja

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 172
  • Pomógł? 0
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Stomatologia - jak wpisać świadczenie na rzecz kobiety w ciąży?
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 05, 2010, 19:50:43 pm »
Wiem, czytałam ten wątek, ale odpowiedź (nawet pomijając fakt, że chodzi o inny oddział) mnie zupełnie nie satysfakcjonuje :(
Pozdrawiam,

Patrycja

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: Stomatologia - jak wpisać świadczenie na rzecz kobiety w ciąży?
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 05, 2010, 19:53:54 pm »
Wiem, czytałam ten wątek, ale odpowiedź (nawet pomijając fakt, że chodzi o inny oddział) mnie zupełnie nie satysfakcjonuje :(

Może ktoś na forum (z Twojego oddziału) miał podobny problem, a jeśli nie to zostaje telefon do Przyjaciela z NFZ...
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline Patrycja

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 172
  • Pomógł? 0
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Stomatologia - jak wpisać świadczenie na rzecz kobiety w ciąży?
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 06, 2010, 10:59:12 am »
Pewnie na tym się skończy...

Wiem, że jeśli chodzi o oddziały NFZ, to "co kraj, to obyczaj", ale gdyby ktoś spoza Wielkopolski miał jakiś pomysł lub po prostu praktykowany sposób na wpisywanie takiego świadczenia, to chętnie również poczytam  :)
Pozdrawiam,

Patrycja

Offline Manioo

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 279
  • Pomógł? 20
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Stomatologia - jak wpisać świadczenie na rzecz kobiety w ciąży?
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 06, 2010, 13:36:07 pm »
pewnego razu zaproponowano mi - gdy zadzwoniłem i zapytałem, czy mam przesłać zaświadczenie o ciąży - podanie dodatkowego icd10
Z32.1 czy Z34
Spechej pomalu!  Pozdrawiam.

Offline Grzegorz0101

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 162
  • Pomógł? 5
Odp: Stomatologia - jak wpisać świadczenie na rzecz kobiety w ciąży?
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 07, 2010, 21:32:07 pm »
pewnego razu zaproponowano mi - gdy zadzwoniłem i zapytałem, czy mam przesłać zaświadczenie o ciąży - podanie dodatkowego icd10
Z32.1 czy Z34

Nie wydaje mi sie, aby w wlkp byloby to odpowiednim rozwiazaniem. Glownie dlatego, ze kodu ICD-10 nie weryfikuja. Ma byc, ale to czy jest wpisany poprawnie czy nie to juz inna bajka. Z reguly stomatolodzy wprowadzaja raptem kilka kodow z K(xx) i wszystko przechodzi. Szukam, czy mialem kiedys wykazana ta usluge o ktorej wspomina Patrycja dla kobiety w ciazy i lipa. Nie mialem (nie zebym chcial)... Jak znajde chwile czasu wpadne jutro pod wieczor do innych znajomych stomatologow i poszperam w ich PPS-ach ;)  


P.S. Ze tak nieladnie powiem - dupa. Nikt nie robil tej uslugi kobietom w ciazy, wiec nic nie podpowiem
« Ostatnia zmiana: Lutego 09, 2010, 23:02:47 pm wysłana przez Grzegorz0101 »

Offline miwony

  • Sponsorzy Forum
  • Początkujący
  • *****
  • Wiadomości: 74
  • Pomógł? -1
  • Mazowiecki OW
Odp: Stomatologia - jak wpisać świadczenie na rzecz kobiety w ciąży?
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 11, 2010, 22:10:57 pm »
Czy w Mazowieckim OW wystarczy dodać odpowiedni ICD-10 czy trzeba wysłać fax (chyba latwiej w moim przypadku będzie odwiedzić Chałbinskiego  >:( ) do Wydziału Spraw Świadczeniobiorców i Współpracy Międzynarodowej.

Offline Patrycja

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 172
  • Pomógł? 0
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Stomatologia - jak wpisać świadczenie na rzecz kobiety w ciąży?
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 11, 2010, 22:55:58 pm »
Z informacji uzyskanej w poznańskim OW NFZ przez stomatologów, których rozliczam wynika, że konieczny jest faks do NFZ.

Jakby ktoś miał jakieś wątpliwości, to spieszę wyjaśnić, iż taka procedura rozliczenia usług dla kobiet w ciąży to nowość w Wielkopolsce, obowiązująca od stycznia 2010. Wcześniej niczego nie trzeba było zaznaczać w programie, ani niczego dosyłać faksem.

Oczywście uznano, że nie ma potrzeby informować o tej zmianie świadczeniodawców. Bez komentarza.
Pozdrawiam,

Patrycja

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 101
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]