Archiwum > PPS w sieci

Czy PPS potrafi współpracować z serwerami NAS ??

(1/2) > >>

HAL-9000:
Witam serdecznie,

Mam serdeczne pytanie do Was (choć jeśli gdzieś już było - wybaczcie) - czy jest możliwość zainstalowania sieciowo PPS'a na serwerach NAS [konkretnie chodzi o Synology]? Chodzi o to, że chcę mieć wszystkie bazy na sewerze NAS, a klientów na laptopie i 2 komputerach stacjonarnych. Da sie to jakoś zrobić ?

Pozdrawiam

Hal-9000

Michał:
hmm, z umieszczeniem pliku bazy chyba nie powinno być problemu, a później dostawać się do niej przez sambe. Sam mam NAS'a synology (ds-207+), więc jak znajdę wolną chwilę (najwcześniej pewnie w piątek, albo w sobotę) to spróbuję i dam znać.

Michał:
No i napotkałem na problemy. Problem powstaje podczas próby połączenia z bazą (screen w załączniku). Próbowałem różnych sposobów wpisywania ścieżki do bazy na NAS'ie, ale za każdym razem pojawia się ten sam błąd. Podawałem IP, nazwę serwera, a nawet literę dysku zmapowanego w windowsie (prowadzącego do udziału na NAS'ie).
Do tej pory myślałem, że wystarczy jak serwer firebirda będzie na maszynie, na której uruchamiamy PPS'a a nie jest potrzebny na maszynie, na której znajduje się tylko plik z bazą danych. Zaczynam mieć jednak wątpliwości.
Wiem, że ktoś z użytkowników forum kiedyś wspominał o tym, że bazę PPS'a trzyma na maszynie z linuxem. Mam pytanko. Jaką powinno się podawać ścieżkę do tej bazy w pliku KSPPS.ini?
Dodam, że podczas instalacji gdy wybiorę kopiowanie do lokalizacji sieciowej to kopiowanie odbywa się bez problemu.
Tutaj jest napisane o sposobach łączenia się z bazą, ale chyba nie ma wymienionej sytuacji, że serwer firebird znajduje się na windowsie a baza na linuxie.

Jakieś porady?

Izabella:
Wiecie co? Zaprzestańcie takich skomplikowanych dyskusji, ponieważ kompleksów można się nabawić ::) Gdyby moja firma miała zatrudnić takich oblatanych w informatyce ludzi, jak Wy, to z pewnością zbankrutowałaby :)  

Przemyslaw:
Michał: Sprawdziłem różne opcje. Nie da się postawić firebirda jako samego pliku z bazą danych. Musi być silnik postawiony na danej platformie. Na niektóre nasy są serwery gotowe. Na mojego nie ma nic.
http://gskoczylas.rekord.pl/Firebird/Connect.html tutaj jest niezły opis konfiguracji ale i tak nie chce mi działać:)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej