collapse

Reklama


Autor Wątek: Sprawdzenia z zakresu Centralnych Warunków Walidacji i Centralnych Reguł Weryfik  (Przeczytany 17201 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Sprawdzenia z zakresu Centralnych Warunków Walidacji i Centralnych Reguł Weryfikacji

Kontynuując rozwój systemów informatycznych NFZ zostaje wprowadzona kolejna partia obowiązujących na terenie całego kraju, technicznych warunków walidacji i weryfikacji sprawozdań za wykonane usługi.

Sprawdzenia te mają za cel ujednolicenie zasad i zakresów wykonywanych w OW NFZ sprawdzeń.

Pliki do pobrania: Warunki walidacji i weryfikacji
Pozdrawiam
Bartosz

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9299
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Sprawdzenia z zakresu Centralnych Warunków Walidacji i Centralnych Reguł Weryfik
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 18, 2009, 21:24:13 pm »
Kolejny krok w dobrym kierunku. Szczególnie pierwszy punkt.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9299
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Sprawdzenia z zakresu Centralnych Reguł Weryfikacji

Kontynuując rozwój systemów informatycznych NFZ zostaje wprowadzona kolejna partia obowiązujących na terenie całego kraju reguł weryfikacji sprawozdań za wykonane usługi.

Sprawdzenia mają na celu ujednolicenie zasad i zakresów wykonywanych w OW NFZ sprawdzeń.

http://www.nfz.gov.pl/new/art/4023/2010_02_12_sprawdzenia.pdf


Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: Sprawdzenia z zakresu Centralnych Warunków Walidacji i Centralnych Reguł Weryfik
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 07, 2010, 19:07:07 pm »
No to mamy następne kryteria weryfikacji:
   
Kontynuując rozwój systemów informatycznych NFZ zostaje wprowadzona kolejna partia obowiązujących na terenie całego kraju, technicznych Reguł Weryfikacji sprawozdań za wykonane usługi.

Sprawdzenia mają za cel ujednolicenie zasad i zakresów wykonywanych w OW NFZ sprawdzeń.

http://www.nfz.gov.pl/new/art/4056/komunikat_07042010.pdf
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Sprawdzenia z zakresu Centralnych Reguł Weryfikacji

Kontynuując rozwój systemów informatycznych NFZ zostaje wprowadzona kolejna partia  obowiązujących na terenie całego kraju, technicznych Centralnych Reguł Weryfikacji sprawozdań za wykonane usługi.

Sprawdzenia mają za zadanie ujednolicenie zasad i zakresów wykonywanych w OW NFZ sprawdzeń.

http://www.nfz.gov.pl/new/art/4093/CRW_27052010.pdf
Pozdrawiam
Bartosz

Offline Norbert

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 481
  • Pomógł? 8
  • Mazowiecki OW NFZ
51618007
Wielokrotne wykonanie świadczenia w
tym samym dniu w ramach zakresu
świadczeń przez tą samą osobę u innego
świadczeniodawcy


To jest ciekawe - kto pacjentowi (i jak zweryfikować po stronie świadczeniodawcy) zabroni dwóch wizyt u dwóch różnych stomatologów
Nieświadomi żyją dłużej.......

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9299
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Patrząc na pozostałe reguły walidacji, myślę, że dotyczy to raczej programów terapeutycznych i chemioterapii.

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1622
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
51618007
Wielokrotne wykonanie świadczenia w
tym samym dniu w ramach zakresu
świadczeń przez tą samą osobę u innego
świadczeniodawcy


To jest ciekawe - kto pacjentowi (i jak zweryfikować po stronie świadczeniodawcy) zabroni dwóch wizyt u dwóch różnych stomatologów

akurat ten problem miałem już nie raz w STM. U nas pacjent zaleczył bo był z bólem, a po południu wyrwał u innego św. bo go ponownie zaczął boleć i my dostaliśmy że usługa wykonana na wyrwanym zębie lub zdublowane w ramach innego świadczeniodawcy, ale to rozwiązywało się faxem karty pacjenta do NFZ, a teraz to zagadka jak będzie.
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
ja odebrałem "przez tą samą osobę" w sensie przez tego samego lekarza.  ???

A jeżeli chodzi o usługę na usuniętym zębie to nie wiem czy obecnie się coś zmieniło, ale jakieś 3 lata temu u nas wyglądało to w sposób następujący: jeśli ząb był usunięty u mnie to nie przepuszczali takiej usługi, jeśli u innego świadczeniodawcy to było przepuszczane.
« Ostatnia zmiana: Maja 28, 2010, 17:30:50 pm wysłana przez mpi »

Offline Manioo

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 279
  • Pomógł? 20
  • Zachodniopomorski OW
51618007
Wielokrotne wykonanie świadczenia w
tym samym dniu w ramach zakresu
świadczeń przez tą samą osobę u innego
świadczeniodawcy

chyba chcieli napisać : tej samej osobie, czyli pacjentowi
Spechej pomalu!  Pozdrawiam.

Offline wojciech.re

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 822
  • Pomógł? 53
  • Warmińsko-Mazurski OW NFZ
Odp: Sprawdzenia z zakresu Centralnych Warunków Walidacji i Centralnych Reguł Weryfik
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 01, 2010, 21:19:27 pm »
... niedługo trzeba będzie zmuszać pacjentów do podpisywania oświadczeń że nie pójdą (albo że nie byli) w tym samym dniu po instruktaż jamy ustnej dwa razy ... paranoja.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9299
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Sprawdzenia z zakresu Centralnych Reguł Weryfikacji

Informujemy, że zostaje wprowadzona kolejna partia obowiązujących na terenie całego kraju technicznych Centralnych Reguł Weryfikacji i Centralnych Warunków Walidacji sprawozdań za wykonane usługi.

Sprawdzenia mają za zadanie ujednolicenie zasad i zakresów wykonywanych w OW NFZ sprawdzeń.

http://www.nfz.gov.pl/new/art/4135/2010_07_07_crw.pdf

Kolejny bardzo dobry krok.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9299
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Sprawdzenia z zakresu Centralnych Warunków Walidacji i Centralnych Reguł Weryfik
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpnia 05, 2010, 10:52:58 am »
Sprawdzenia z zakresu Centralnych Reguł Weryfikacji


 

Kontynuując rozwój systemów informatycznych NFZ zostaje wprowadzona kolejna partia obowiązujących na terenie całego kraju, technicznych Centralnych Reguł Weryfikacji i Centralnych Warunków Walidacji sprawozdań za wykonane usługi.

Sprawdzenia mają za zadanie ujednolicenie zasad i zakresów wykonywanych w OW NFZ sprawdzeń.

http://www.nfz.gov.pl/new/index.php?katnr=0&dzialnr=2&artnr=4162

Szkoda tylko , że poprzednie sprawdzenia jakoś nie zostały wprowadzone  :-\

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Sprawdzenia z zakresu Centralnych Warunków Walidacji i Centralnych Reguł Weryfik
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpnia 05, 2010, 17:04:17 pm »
Cytuj
Sprawdzenie daty początku wykonania świadczenia z datą złożenia deklaracji POZ

To akurat już jest od dawna. Problem w tym, że ta weryfikacja nie działa poprawnie (albo nie działała - może to zostało zmodyfikowane), ponieważ brana jest pod uwagę lista POZ z aktualnego miesiąca.
W sytuacji kiedy zostały wysłane usługi za lipiec np. 5 sierpnia to w raporcie znajdą się również usługi z sierpnia. Listy POZ wg stanu na 1 sierpnia jeszcze nie ma - a więc wszystko jest odrzucone.
Nie pomagało nawet ponowne zweryfikowanie tego raportu przez pracownika NFZ po listach POZ. Należało po stronie świadczeniodawcy poprawić te usługi i wysłać ponownym raportem w następnym miesiącu (już po zweryfikowaniu aktualnej listy POZ).

Nie wiem czy teraz jest ok, ponieważ od kiedy u mnie takie numery wyszły to w przychodniach gdzie usługi są wprowadzane na bieżąco raporty wysyłam w ostatnim dniu danego miesiąca.

Mam jeszcze nadzieję, że w dalszym ciągu przy wizytach patronażowych te błędy będą jako ostrzeżenia.

Offline bart

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1498
  • Pomógł? 117
  • Dolnośląski OW
Odp: Sprawdzenia z zakresu Centralnych Warunków Walidacji i Centralnych Reguł Weryfik
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpnia 05, 2010, 18:56:10 pm »
Cytuj
Sprawdzenie daty początku wykonania świadczenia z datą złożenia deklaracji POZ

Nie wiem czy teraz jest ok, ponieważ od kiedy u mnie takie numery wyszły to w przychodniach gdzie usługi są wprowadzane na bieżąco raporty wysyłam w ostatnim dniu danego miesiąca.
Mam jeszcze nadzieję, że w dalszym ciągu przy wizytach patronażowych te błędy będą jako ostrzeżenia.

Teraz będzie "lepiej" (tak lepiej po NFZ-towemu  ), bo Ci te świadczenia w I-szej fazie wyrzuci z błędem,
a problem jak był tak będzie ... no ciekawe co PZ na to powie ... :o

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 85
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]