collapse

Reklama


Autor Wątek: Brak obowiązku wyk. dokumentacji aktualizycyjnej w POZ ???  (Przeczytany 59364 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Brak obowiązku wyk. dokumentacji aktualizycyjnej w POZ ???
« Odpowiedź #75 dnia: Grudnia 07, 2009, 21:34:29 pm »
W NFZ-KO po wczytaniu zapytania będziesz wiedział jaki jest potrzebny. Zdaje mi się, że Bartosz ostatnio wspominał że dla pielęgniarki potrzebny szczegółowy a dla lekarza już nie

Nie, dla pielęgniarki w nocnej wyjazdowej opiece jest wymagany harmonogram tygodniowy.

Jeszcze może komuś się przyda, nie czekając na decyzje NFZ dzisiaj zrobiłem dwie oferty na duże POZ-ty i jedna przestroga harmonogram (szczegółowy) miejsca/personelu w NFZ-KO musi być zgodny z harmonogramem zaimportowany z profilu z SZOI. Nie chciało mi się dzisiaj po prostu poprawiać harmonogramów w SZOI i jeszcze raz zaimportować nowego profilu z SZOI do NFZ-KO, i chciałem zrobić to w NFZ-KO i się nie dało.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 07, 2009, 21:42:18 pm wysłana przez Bartosz »
Pozdrawiam
Bartosz

Offline niao

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 246
  • Pomógł? 1
Odp: Brak obowiązku wyk. dokumentacji aktualizycyjnej w POZ ???
« Odpowiedź #76 dnia: Grudnia 07, 2009, 21:38:34 pm »
Cytuj
2) w POZ można wnioski składać przez cały rok - do 10 każdego miesiąca. Wtedy pobierasz z przeglądarki postępowań zapytanioe na nocną które "wisi" przez cały rok. Te zapytania, które teraz NFZ dały na stronach są do dokumentacji aktualizacyjnych. Pytanie tylko kto miał wcześniej dla Twoich pacjentów nocną opiekę pielęgrniarską?
rozumiem ze z tym jest juz za pozno i nic nie da sie zrobic skoro NZOZ nie mial w tym roku zakontraktowanego tego zakresu swiadczen?
Wielkopolski NFZ

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Brak obowiązku wyk. dokumentacji aktualizycyjnej w POZ ???
« Odpowiedź #77 dnia: Grudnia 07, 2009, 21:39:25 pm »
tak ale niao pisał/a (??) początkowo o ambulatoryjnej  :D

niao - w przypadku wyjazdowej ja na SZOI wporwadzam środowiskowej normalny harmonogram rozbity na wizyty domowe i pracę w gabinecie a w przypadku wyjazdowej nocenj podaje się łączną liczbę godzin tygodniową.
Pytanie tylko jaką liczbę podać  ??? ja będę podawał chyba liczbę godzin wynbikającą z umowy o pracę (37,55)

pamiętaj że Ty na wyjazdówkę pielęgniarską jeśli nie miałeś wcześniej umowy musisz pobrać zapytanie z przeglądarki postępowań -tak jak konkurs ofert.

Offline niao

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 246
  • Pomógł? 1
Odp: Brak obowiązku wyk. dokumentacji aktualizycyjnej w POZ ???
« Odpowiedź #78 dnia: Grudnia 07, 2009, 21:41:36 pm »
pisalem o ambulatoryjnej -> nowa oferta
oraz o wyjazdowej -> aktualizacja..
dziekuje..teraz juz wszystko wiem
Wielkopolski NFZ

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Brak obowiązku wyk. dokumentacji aktualizycyjnej w POZ ???
« Odpowiedź #79 dnia: Grudnia 07, 2009, 21:42:49 pm »
paragraf 39.

3. Wnioski składać należy do 10 dnia każdego miesiąca. Złożone prawidłowo
wnioski rozpatrzone będą w czasie umożliwiającym zawarcie umowy od
pierwszego dnia kolejnego okresu sprawozdawczego. Jeżeli wnioskujący
składa wniosek drogą pocztową, uważa się, że termin został zachowany, jeżeli
data stempla pocztowego (data nadania) nie jest późniejsza niż data 10. dnia
danego miesiąca, w którym składany jest wniosek.


niestety za późno, chociaż nie wiem czy nie jest to zależne od urzędników - spróbuj spytać w oddziale.
Jeśli nie to i tak złóż a przynajmniej od 1 lutego będziesz mieć kontrakt

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Brak obowiązku wyk. dokumentacji aktualizycyjnej w POZ ???
« Odpowiedź #80 dnia: Grudnia 07, 2009, 21:44:19 pm »
kurde przeciż dzisiaj jest 7 grudnia  :D

masz 3 dni żeby wystartować od 1 stycznia

Offline niao

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 246
  • Pomógł? 1
Odp: Brak obowiązku wyk. dokumentacji aktualizycyjnej w POZ ???
« Odpowiedź #81 dnia: Grudnia 07, 2009, 21:51:02 pm »
Przepraszam ze was tak mecze ale nie moge znalezc zadnego postepowania spelniajacego kryteria:
01.0032.145.01 - Nocna i swiateczna ambulatoryjna opieka pielegniarska w POZ
w przegladarce https://szoi.nfz.poznan.pl/ap-pubpst/index.html
Wielkopolski NFZ

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Brak obowiązku wyk. dokumentacji aktualizycyjnej w POZ ???
« Odpowiedź #82 dnia: Grudnia 07, 2009, 22:03:29 pm »
bo chyba go nie ma  :)
dziwne, chociaż wcale nie dziwne. Po co mają ułatwiać świadczeniodawcom?  :)

u nas "wisi" cały rok: https://serwer-ks.nfz-bydgoszcz.pl/ap-pubpst/

i z tego co popatrzyłem na niektórych oddziałach też tak jest. Nie wiem dlaczego u Ciebie nie ma.

Offline niao

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 246
  • Pomógł? 1
Odp: Brak obowiązku wyk. dokumentacji aktualizycyjnej w POZ ???
« Odpowiedź #83 dnia: Grudnia 07, 2009, 22:07:02 pm »
dziekuje mpi,
na prawde bardzo mi pomogles.
Zatem czeka mnie jutro telefon do NFZ.
Pozdrawiam
Wielkopolski NFZ

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Brak obowiązku wyk. dokumentacji aktualizycyjnej w POZ ???
« Odpowiedź #84 dnia: Grudnia 07, 2009, 23:50:15 pm »
mam do wyboru tylko 3 zakresy: lekarz poz, położna poz, pielęgniarka szkolna.

a u nas - przez bezmyślnych ludzi, którzy nie dość że nie mają zielonego pojęcia o tym co robią to jeszcze wogóle się niczym nie przejmują i mają wszystko w dupie będąc wiecznie zadowolonym z siebie - wydruk z NFZ-KO dla samej oferty na lekarza + pielęgniarka w niedużym NZOZ (mam jeszcze większe) przy 3 miejscach (gabinet lekarza POZ, lekarza POZ dla dzieci i położnej) ma 32 strony.
Oczywiście wszystko poodznaczane tak jak domyślnie jest w NFZ-KO. Do tego jeszcze kilka dokumentów, które się zmieniły, nowe umowy z podwykonawcami itd i jest z 50 stron dokumentacji aktualizacyjnej

Dlaczego w urzędach nie robią co roku oceny pracowników pod względem umiejętności korzystania z mózgów?
« Ostatnia zmiana: Grudnia 07, 2009, 23:51:57 pm wysłana przez mpi »

Offline agin2

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Pomógł? 0
Odp: Brak obowiązku wyk. dokumentacji aktualizycyjnej w POZ ???
« Odpowiedź #85 dnia: Grudnia 08, 2009, 20:52:30 pm »

a powiedzcie mi co myślicie o tym??

http://www.nfz-kielce.pl/doc/1334

bo na mój nadwyrężony już dzisiaj łeb to to jest tylko dla nowych i dotychczasowych świadczeniodawców posiadających umowy zawarte do dnia 31.12.2009r. w zakresach: świadczenia nocnej i świątecznej opieki medycznej, nocnej i świątecznej ambulatoryjnej opieki lekarskiej w POZ,  nocnej i świątecznej ambulatoryjnej opieki pielęgniarskiej w POZ,  nocnej i świątecznej wyjazdowej opieki lekarskiej w POZ, nocnej i świątecznej wyjazdowej opieki pielęgniarskiej w POZ

czyli wychodzi na to że zwykłe świadczenia lek poz, pielęgniarki i położnej poz zostały pominięte, nie??, czyli że co?, pojawią się jutro czy dali sobie spokój?

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9376
  • Pomógł? 525
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Brak obowiązku wyk. dokumentacji aktualizycyjnej w POZ ???
« Odpowiedź #86 dnia: Grudnia 08, 2009, 21:01:36 pm »
No, po prostu zapraszają tych co nie mieli umów na zwykły POZ do składania wniosków i podpisywania umów na nowy rok.
U nas też jest taki komunikat.

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Brak obowiązku wyk. dokumentacji aktualizycyjnej w POZ ???
« Odpowiedź #87 dnia: Grudnia 08, 2009, 22:37:55 pm »
Przeglądam właśnie słownik kompetencje i umiejętności na SZOI i są bardzo interesujące pozycje:

LEKARZ UPRAWNIONY DO PRZYJMOWANIA DEKALARACJI WYBORU (POZ)- ART. 14 UST. 1 USTAWY ZMIENIAJĄCEJ,
LEKARZ UPRAWNIONY DO PRZYJMOWANIA DEKALARACJI WYBORU (POZ) - ART. 14 UST. 3 USTAWY ZMIENIAJĄCEJ,
LEKARZ POZ PRACUJĄCY POD NADZOREM,
KWALIFIKACJE UPRAWNIAJĄCE DO REALIZACJI ŚWIADCZEŃ PIELĘGNIARKI POZ,
KWALIFIKACJE UPRAWNIAJĄCE DO REALIZACJI ŚWIADCZEŃ POŁOŻNEJ POZ,
PIELĘGNIARKA UPRAWNIONA DO PRZYJMOWANIA DEKLARACJI WYBORU,
LEKARZ UPRAWNIONY DO PRZYJMOWANIA DEKALARACJI WYBORU (POZ)- ART. 5 PKT 13 USTAWY Z DNIA 27 SIERPNIA 2004 R. O ŚWIADCZENIACH OPIEKI ZDROWOTNEJ FINANSOWANYCH ZE ŚRODKÓW PUBLICZNYCH,
POŁOŻNA UPRAWNIONA DO PRZYJMOWANIA DEKLARACJI WYBORU,

czy w POZ dodawaliście w/w kompetencje personelowi.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Brak obowiązku wyk. dokumentacji aktualizycyjnej w POZ ???
« Odpowiedź #88 dnia: Grudnia 08, 2009, 22:45:59 pm »
ja nie dawałem bo nie będą z nas debili robić. Ciągle zmieniają słowniki a człowiek ma tylko siedzieć i sprawdzać czy coś ubyło albo przybyło. Niektóre pozycje, które kiedyś dodałem są przekreślone - znaczy nie ma ich jużw słowniku.

Nie będę za każdym razem przeglądał aktualnego słownika i modyfikował lekarzy. Tym bardziej że zmieniają i nic nawet nie napiszą.

Podobnie dzieje się ze sprzętem. Kilka dni temu zauważyłem takie pozycje jak wypsażenie gabinetu lekarza poz, wyposażenie gabinetu pielęgniarki poz, wyposażenie gabinetu położnej poz - gdybym to widział wcześniej to pewnie wywaliłbym wszystkie stetoskopy, glukometry, kozetki itd i dał po jednej pozycji  :)

A przy okazji - u jednego lekarza miałem wpisane wykształcenie "wyższe tytuł magistra". Olałem to i nie zmieniałem bo nie byłem pewien czy od razu zmiany znajdą się w profilu czy trzeba czekać na zatwierdzenie wniosku?

EDIT: według mnie to chyba nie jest istotne. Weryfikacji podlegają ankiety gdzie podajesz że lekarze spełniają określone wymagania.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 08, 2009, 22:52:59 pm wysłana przez mpi »

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3188
  • Pomógł? 102
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Brak obowiązku wyk. dokumentacji aktualizycyjnej w POZ ???
« Odpowiedź #89 dnia: Grudnia 08, 2009, 22:57:46 pm »
Zapomniałem to sprawdzić, a ofertę "na w razie czego" już zrobiłem i mam tam tylko kompetencje wpisane w latach poprzednich. Wiem, że Panie w NFZ jak dzwoniłem w sprawie słownika sprzętu medycznego nie wiedziały jakie tam kwiatki można znaleźć, więc myślę, że nie uwzględnienie nowych pozycji w tym słowniku nie będzie miało znaczenia.

Ten kto wymyślił dodawanie wszystkich zakresów, których w moim przypadku było 19 albo 20 zamiast 4 podstawowych (lekarz, pielęgniarka, położna, pielęgniarka szkolna) jest niespełna rozumu. Każdy kolejny zakres jest drukowany z personelem, harmonogramem (dobrze, że w tych dodatkowych zakresach nie trzeba było chociaż wizyt domowych uwzględniać), sprzętem i podwykonawcami (w dodatkowych zakresach odpuściłem sobie dodawanie sprzętu i podwykonawców i oferta została zatwierdzona). Najśmieszniejsze jest to, że nie ma postawionych X przy odpowiednim dodatkowym zakresie bo go najzwyczajniej nie uwzględniono na wydruku.
Jak głosi jedno z haseł OSOZ: "Zdrowie to też ekologia". Ładną ekologie propaguje NFZ skoro na wydruk oferty poszło ponad 50 stron zamiast najwyżej 15.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 322
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9376 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3284 Wiadomości
Michał Michał
3188 Wiadomości
karolweksler
3131 Wiadomości
09061303
3063 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2948 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1633 Wiadomości

Reklama

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]