collapse

Reklama


Autor Wątek: MOW przed??u??anie um??w  (Przeczytany 8435 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline AnnaW-wa

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Pomógł? 0
  • Mazowiecki OW
MOW przed??u??anie um??w
« dnia: Listopada 04, 2009, 09:27:51 am »
Komunikat dla ?šwiadczeniodawc??w w sprawie warunk??w przed??u??enia okresu obowiÄ?zywania um??w i ich realizacji w 2010 roku


http://www.nfz-warszawa.pl/index/swiadcze/kom_031109

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: MOW przed??u??anie um??w
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 04, 2009, 10:51:51 am »
jak zwykle komunikat enigmatyczny.

We wszystkich oddzia??ach ostrzegajÄ? i wskazujÄ? rozporzÄ?dzenie MZ. Mnie interesuje kilka poradni w AOS oraz POZ. Z tego co wyczyta??em jak dla mnie nie ma ??adnych zmian, jednak za ka??dym razem czytajÄ?c taki komunikat mam obawy ??e co?? przeoczy??em.

Czy oni nie mogÄ? napisaÄ? co majÄ? na my??li? jakie?? przyk??ady itd...?

Offline Manioo

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 279
  • Pomógł? 20
  • Zachodniopomorski OW
Odp: MOW przed??u??anie um??w
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 04, 2009, 14:15:04 pm »
« Ostatnia zmiana: Listopada 04, 2009, 14:16:35 pm wysłana przez Manioo »
Spechej pomalu!  Pozdrawiam.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: MOW przed??u??anie um??w
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 04, 2009, 14:59:35 pm »
Manioo nie chodzi mi o to. Poda??e?? linki do konkretnych dokument??w, kt??re ja czyta??em.

Chodzi mi o to, ??e prawie we wszystkich oddzia??ach ostrzegajÄ? o tym, ??e spe??nienie warunk??w z wy??ej wymienionych rozporzÄ?dze?? bÄ?dzie podstawÄ? do zawarcia um??w na nastÄ?pny rok.
Brzmi to tak jakby wprowadzone by??y jakie?? istotne zmiany. Ja nie widzÄ? ??adnych konkretnych zmian w stosunku do lat ubieg??ych gdzie te?? by??y jakie?? warunki wymagane.

NFZ nieustannie przypomina o tych rozporzÄ?dzeniach jakby sporo siÄ? pozmienia??o a ja nie widzÄ?c tych zmian szukam dziury w ca??ym  :D

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: MOW przed??u??anie um??w
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 04, 2009, 17:25:59 pm »
G????wnÄ? i najwa??niejszÄ? zmianÄ? jest to, ??e bezwglÄ?dnie wymagany jest w AOS personel o odpowiednich kwalifikacjach. Do tej pory przymykano trochÄ? oko na to. Niekt??rzy czasami dostawali umowy przy obni??onych cenach za punkt. Najcze??ciej jednak jako?? to by??o. Teraz ju?? nie da rady. Ma??o tego obecnie cofajÄ? siÄ? do poczÄ?tku roku i przypomina im siÄ?, ??e jednak brakuje specjalist??w. Z drugiej strony takie sprawy mogÄ? sko??czyÄ? siÄ? w sÄ?dzie, gdy?? wiedzieli jakie sÄ? wymagania i wiedzieli jaki jest personel a podpisywali umowy. W ka??dym bÄ?d?? razie czeka nas zamykanie gabinet??w, gdzie bÄ?dzie brakowaÄ? specjalist??w. Nie dotyczy to sytuacji w zakresach gdzie nie bÄ?dzie zapewnione odpowiednie zabezpieczenie ??wiadcze??, tutaj pewnie wymy??lÄ? jakie?? rokowania.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: MOW przed??u??anie um??w
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 04, 2009, 17:48:16 pm »
powiedzmy ??e mnie uspokoi??e??  :)

bo ja w??a??nie szukajÄ?c dziury w ca??ym zauwa??y??em, ??e w jednej przychodni POZ nie mam wpisanego punktu szczepie?? i zamierzam szybciutko to zmieniÄ?. Chyba w paranojÄ? wpadam  ???

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: MOW przed??u??anie um??w
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 04, 2009, 21:24:45 pm »
Trzeba zwr??ciÄ? uwagÄ? na wpisy w rejestrze wojewody dotyczÄ?ce ro??nych czÄ???ci kod??w resortowych z za??Ä?cznik??w do rozporzÄ?dze?? MZ i zarzÄ?dze?? NFZ.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: MOW przed??u??anie um??w
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 04, 2009, 22:49:10 pm »
Bartosz a kt??re?? zarzÄ?dzenia dotyczÄ?ce zawierania um??w (MZ i NFZ) wspominajÄ? co?? o kodach? No bo ja wiem tylko o rozporzÄ?dzeniu MZ w sprawie kod??w resortowych, ale ono bezpo??rednio nie dotyczy zawierania um??w i spe??niania warunk??w. SÄ? inne?

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: MOW przed??u??anie um??w
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 04, 2009, 22:56:26 pm »
Np. dotyczÄ?ce ambulatoryjnej opieki specjalistycznej (za??Ä?cznik 1a), lecznictwa szpitalnego, to tu ju?? kompletnie pojechali z kodami. W??a??ciwie we wszystkich zarzÄ?dzeniach sÄ? podane, chyba VII czÄ???c kodu resortowego kom??rek organizacyjnych.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: MOW przed??u??anie um??w
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 04, 2009, 22:57:58 pm »
Wszystkie zarzÄ?dzenia dotyczÄ?ce warunk??w, kt??re og??asza NFZ odwo??ujÄ? siÄ? do wymaga?? MZ. Przyk??ad pierwszy z brzegu
AOS: za??acznik nr 1a
02.1010.001.02 ??wiadczenia w zakresie alergologii   1010   poradnia alergologiczna          
                                                      1012   poradnia  alergii pokarmowych
                                                      1014   poradnia  alergii  oddechowych
                                                      1016   poradnia  alergii  sk??rnych

czyli ??wiadczenia w zakresie alergologii mo??na wykonywaÄ? tylko je??eli masz w rejestrze wpisanÄ? poradniÄ? z podanym kodem

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: MOW przed??u??anie um??w
« Odpowiedź #10 dnia: Listopada 04, 2009, 23:04:02 pm »
no fakt, w kodach ??wiadcze?? zawarte sÄ? kody kom??rek, nawet kiedy?? dzwoni??em spytaÄ? czy nie przeszkadza kod 0030 (gabinet pielÄ?gniarki i po??o??nej) a ??wiadczenia majÄ? 0032 i 0034.

a czy pozosta??e kody (profile kom??rek, specjalno??ci) te?? gdzie?? sÄ? zawarte?

Offline Manioo

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 279
  • Pomógł? 20
  • Zachodniopomorski OW
Odp: MOW przed??u??anie um??w
« Odpowiedź #11 dnia: Listopada 04, 2009, 23:07:15 pm »
Spechej pomalu!  Pozdrawiam.

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: MOW przed??u??anie um??w
« Odpowiedź #12 dnia: Listopada 04, 2009, 23:08:34 pm »
no fakt, w kodach ??wiadcze?? zawarte sÄ? kody kom??rek, nawet kiedy?? dzwoni??em spytaÄ? czy nie przeszkadza kod 0030 (gabinet pielÄ?gniarki i po??o??nej) a ??wiadczenia majÄ? 0032 i 0034.

a czy pozosta??e kody (profile kom??rek, specjalno??ci) te?? gdzie?? sÄ? zawarte?

Co?? mi siÄ? wydaje mpi, ??e na szkoleniu dotyczÄ?cego oferowania organizowanego przez nasz fundusz nie by??e??? Pan Boles??aw S. wspomina?? o tym.

http://www.nfz-bydgoszcz.pl/article/swiadczeniodawcy/article.php?id_item_tree=bfa41bf40e84a352b81b3e177124d97d&id_art=e45208eedec81405120b7436ac168074

szczeg??lnie interesujÄ?cy z tej prezentacji jest slajd m??wiÄ?cy o:
OW NFZ:
Weryfikacja dokumentacji aktualizacyjnej zgodnie z za??Ä?cznikiem 3 m.in. w zakresie potencja??u:
wymagania formalne
jednostka organizacyjna cz. VI kodu resortowego
kom??rka organizacyjna cz.VIII
profil kom??rki cz.X
personel
sprzÄ?t
« Ostatnia zmiana: Listopada 04, 2009, 23:11:15 pm wysłana przez Bartosz »
Pozdrawiam
Bartosz

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: MOW przed??u??anie um??w
« Odpowiedź #13 dnia: Listopada 04, 2009, 23:19:22 pm »
nie by??em. Jedynie s??ysza??em, ??e wspomina?? co??o tym jednak nie potrafiono mi powt??rzyÄ?  :)

Zadzwoni??em wiÄ?c z pytanie i us??ysza??em, ??e problem dotyczy kom??rek w kt??rych bÄ?dÄ? wykonywane r????ne rodzaje ??wiadcze?? np. chirurgia og??lna, chirurgia naczyniowa itd...
Dzwoni??em bo w jednym RZOZ dla profil??w gabinet??w pielÄ?gniarki i po??o??nej mam wpis HC.1.3.1. Leczenie w ramach podstawowej opieki zdrowotnej - tak samo jak w przypadku lekarza a powinny byÄ? raczej odpowiednio HC.1.3.9. i HC.6.1.

no ale us??ysza??em, ??e to nie przeszkadza.

Dlatego pytam na wszelki wypadek  :)

Edit:
W??a??nie ze wzglÄ?du na ten slajd dzwoni??em - kody HC o kt??rych pisa??em to cz. IX, cz X mam dobrze bo we wszystkich kom??rkach (ca??y czas piszÄ? o POZ) 16 - medycyna rodzinna.
Sorry, ??e tak marudzÄ? ale wolÄ? piÄ?Ä? razy ka??dego spytaÄ? ??eby siÄ? upewniÄ? ??e nie ma czego??o czym nie wiem  :)
« Ostatnia zmiana: Listopada 04, 2009, 23:33:58 pm wysłana przez mpi »

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 128
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]