collapse

Reklama


Autor Wątek: usunięcie świadczeń zapłaconych  (Przeczytany 27247 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Manioo

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 279
  • Pomógł? 20
  • Zachodniopomorski OW
Odp: usuniÄ?cie ??wiadcze?? zap??aconych
« Odpowiedź #15 dnia: Października 16, 2009, 10:50:02 am »
Ja bym to widzia?? tak:

je??eli te us??ugi zosta??y usuniÄ?te w pps-ie i zosta?? zrobiony raport statystyczny, kt??ry nastÄ?pnie zosta?? przes??any do NFZ , to pozostaje zrobiÄ? raport rozliczeniowy za ca??y 2008 rok, przes??aÄ? do NFZ i powinny byc w zwrotnym szablony korekt na minus.

 Najlepiej robic to " pod telefonem " z osobÄ? rozliczajÄ?cÄ? w NFZ - wysy??am raport i proszÄ? od rÄ?ki zweryfikowaÄ? :-) potwierdziÄ? , ??e jeste??my na dobrej drodze.

Potem zaimportowaÄ? te us??ugi z otrzymanej p??ytki  ( moze byc konieczna zmiana identyfikator??w kontaktu i produktu ) i rozliczaÄ? standartowo
Spechej pomalu!  Pozdrawiam.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: usuniÄ?cie ??wiadcze?? zap??aconych
« Odpowiedź #16 dnia: Października 16, 2009, 11:27:38 am »
A ja bym zadzwoni?? do Funduszu i zapyta?? siÄ? czy samo wrzucenie raportu statystycznego rozwiÄ???e sprawÄ?.

Offline kasia40

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 221
  • Pomógł? 2
Odp: usuniÄ?cie ??wiadcze?? zap??aconych
« Odpowiedź #17 dnia: Października 19, 2009, 11:03:11 am »
Jeszcze jedno pytanie zwiazane z tym samym problemem.
Odzyska??am bazÄ? ??wiadcze?? z chwili kiedy widniejÄ? jako zap??acone.
Czy kiedy wszystkie te ??wiadczenia poprawimy na status "wprowadzone" bÄ?dÄ? mia??y takie same ID, to NFZ je przyjmie czy odrzuci jako zdublowane.....?

Offline Norbert

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 481
  • Pomógł? 8
  • Mazowiecki OW NFZ
Odp: usuniÄ?cie ??wiadcze?? zap??aconych
« Odpowiedź #18 dnia: Października 19, 2009, 11:44:49 am »
Mamy bardzo powa??ny problem.
Przez pomy??kÄ? zosta??y usuniete ??wiadczenia ju?? zap??acone przez NFZ za rok 2008 tj. oko??o 30.000 ??wiadcze?? (jednym raportem statystycznym).
NFZ przes??a?? p??ytÄ? z tymi usuniÄ?tymi ??wiadczeniami i wezwa?? do z??o??enia dokument??w rozliczeniowych. Czy kto?? wie w jaki spos??b to wszystko odkrÄ?ciÄ??????
Je??eli masz odzyskanÄ? bazÄ? a produkty majÄ? satus zap??acone, to si??Ä? rzeczy musisz im nadaÄ? status "wprowadzone" i przes??Ä?Ä? na szoi, bo inaczej nie wy??lesz ich na szoi.
BÄ?dÄ? podlegaÄ? normalnej "obr??bce" i powinno ci siÄ? wyzerowaÄ? w raporcie rozliczeniowym, poniewa?? na szoi nadal istniejÄ? szablony czyli kwota wyp??acona ??wiadczeniodawcy za us??ugi.
Ale warunek jest jeden - tych us??ug nie powinno byÄ? na szoi, czyli jak zrozumia??em musisz mieÄ? czysto w ..
Umowy->Bie??Ä?ce rozliczenie-> zak??adka Wykaz rozliczonych produkt??w
Nieświadomi żyją dłużej.......

Offline kasia40

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 221
  • Pomógł? 2
Odp: usuniÄ?cie ??wiadcze?? zap??aconych
« Odpowiedź #19 dnia: Października 28, 2009, 13:48:46 pm »
Wracam do mojego nieszczÄ?snego problemu.
Jestem w po??owie drogi do naprawienia naszych b??Ä?d??w. Mam jednak jeszcze parÄ? pyta??.
1. Wys??a??am do NFZ swiadczenia za rok 2008, kt??re zosta??y przyjÄ?te.Kamsoft poradzi?? mi ??ebym zwr??ci??a sie do NFZ o  "odpiÄ?cie" szablon??w rachunk??w za rok 2008 i ich wyzerowanie a nastÄ?pnie wykonanie na nowo ca??ej procedury. Mam takie pytanie: Co powoduje odpiÄ?cie szablon??w? Czy wtedy bÄ?dÄ? mog??a je wyzerowac?
Pozdrawiam

Offline kasia40

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 221
  • Pomógł? 2
Odp: usunięcie świadczeń zapłaconych
« Odpowiedź #20 dnia: Stycznia 08, 2010, 13:27:34 pm »
Witam wszystkich w Nowym Roku !
Wracam do mojego nieszczęsnego problemu jeszcze z roku 2008.
Obecnie jestem na takim etapie, że wyzerowane zostały wszystkie raporty statystyczne z roku 2008 oraz po odpieciu szablonów rachunków zostały one przesłane na 0.
Nastepnie ponownie przesłałam raporty statystyczne (obecne wykonanie na SZOI jest OK) i przesłałam raport rozliczeniowy. Dzisiaj otrzymałam raport zwrotny ale niestety w szablonach jest 0.
Czy ktoś może mi podpowiedzieć jaki może byc tego powód?
Pozdrawiam

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: usuniÄ?cie ??wiadcze?? zap??aconych
« Odpowiedź #21 dnia: Stycznia 08, 2010, 16:25:26 pm »
A jaki błąd dostałaś w raporcie rozliczeniowym zwrotnym?

EDIT: zapewne okres rozliczeniowy został zablokowany. Musisz zgłosić się do NFZ z prośbą o zdjęcie blokady.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 08, 2010, 22:07:13 pm wysłana przez Bartosz »
Pozdrawiam
Bartosz

Offline kasia40

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 221
  • Pomógł? 2
Odp: usunięcie świadczeń zapłaconych
« Odpowiedź #22 dnia: Stycznia 09, 2010, 18:00:56 pm »
Wszystko to o czym pisze "zibi" zostało wykonane (odpiecie szablonów, kontakt z NFZ, wyzerowanie tych rachunków)
Na nowo zostały przesłane świadczenia raportem statystycznym. Nastepnie raport rozliczeniowy przesłany do NFZ (przegląd raportu zgadzał się z wartością faktur wyzerowanych).
Raport rozliczeniowy zwrotny - szablon - brak pozycji. Nic z tego nie rozumiem. ??? ???

Offline zibi

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 327
  • Pomógł? 14
  • Wielkopolski OW
Odp: usunięcie świadczeń zapłaconych
« Odpowiedź #23 dnia: Stycznia 09, 2010, 20:39:22 pm »
Wszystko to o czym pisze "zibi" zostało wykonane (odpiecie szablonów, kontakt z NFZ, wyzerowanie tych rachunków)
Na nowo zostały przesłane świadczenia raportem statystycznym. Nastepnie raport rozliczeniowy przesłany do NFZ (przegląd raportu zgadzał się z wartością faktur wyzerowanych).
Raport rozliczeniowy zwrotny - szablon - brak pozycji. Nic z tego nie rozumiem. ??? ???

Proszę o wybaczenie ale jakoś pisząc posta nie doczytałem całości wątku i się wyrwałem przed szereg :(
Pozdrawiam i sorki za zamieszanie

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: usunięcie świadczeń zapłaconych
« Odpowiedź #24 dnia: Stycznia 10, 2010, 15:57:36 pm »
Raport rozliczeniowy zwrotny - szablon - brak pozycji. Nic z tego nie rozumiem. ??? ???

Pobierz raport i zaimportuj do programu, zobacz jaki błąd do świadczeń otrzymałaś. Bez tego trudno powiedzieć co jest problemem braku udostępnienia szablonu przez NFZ.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline kasia40

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 221
  • Pomógł? 2
Odp: usunięcie świadczeń zapłaconych
« Odpowiedź #25 dnia: Stycznia 12, 2010, 09:02:43 am »
Wgrałam raport rozliczeniowy, ale nigdzie nie mogę znaleźć jaki mam błąd (dlaczego nie mam szablonu).
W którym miejscu powinno to być widoczne??????

Offline Manioo

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 279
  • Pomógł? 20
  • Zachodniopomorski OW
Odp: usunięcie świadczeń zapłaconych
« Odpowiedź #26 dnia: Stycznia 12, 2010, 09:20:20 am »
parę rzeczy bym sprawdził:

1 - czy wczytany raport zwrotny rozliczeniowy jest OK tzn - zielony V czy tez ma błedy tzn Wykrzyknik ? jesli nie ma bledów to nie ma co ich szukać w raporcie zwrotnym

2 - czy na szoi w raporcie zwrotnym są szablony ?

jesli tak to czasami w PPS-ie trzeba "odswieżyć" liste szablonów  poprzez zmiane okresu na inny i ponownie
« Ostatnia zmiana: Stycznia 12, 2010, 09:24:12 am wysłana przez Manioo »
Spechej pomalu!  Pozdrawiam.

Offline kasia40

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 221
  • Pomógł? 2
Odp: usunięcie świadczeń zapłaconych
« Odpowiedź #27 dnia: Stycznia 12, 2010, 12:10:24 pm »
Raport zwrotny jest OK - zielony.
Na SZOI brak szablonów.
Niby wszystko ok a pieniędzy brak.

Offline Manioo

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 279
  • Pomógł? 20
  • Zachodniopomorski OW
Odp: usunięcie świadczeń zapłaconych
« Odpowiedź #28 dnia: Stycznia 12, 2010, 14:09:55 pm »
Wszystko to o czym pisze "zibi" zostało wykonane (odpiecie szablonów, kontakt z NFZ, wyzerowanie tych rachunków)
Na nowo zostały przesłane świadczenia raportem statystycznym. Nastepnie raport rozliczeniowy przesłany do NFZ (przegląd raportu zgadzał się z wartością faktur wyzerowanych).
Raport rozliczeniowy zwrotny - szablon - brak pozycji. Nic z tego nie rozumiem. ??? ???


z tego postu wynika, ze do raportu rozliczeniowego weszły wszystkie usługi na właściwą kwotę ?

« Ostatnia zmiana: Stycznia 12, 2010, 14:13:04 pm wysłana przez Manioo »
Spechej pomalu!  Pozdrawiam.

Offline kasia40

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 221
  • Pomógł? 2
Odp: usunięcie świadczeń zapłaconych
« Odpowiedź #29 dnia: Stycznia 12, 2010, 15:02:41 pm »
Tak. W przegladzie raportu rozliczeniowego jest cała kwota, ale szablon jest pusty.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 86
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 11
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]