collapse

Reklama


Autor Wątek: OSOZ w KSPPS oraz SOMED  (Przeczytany 16063 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline konzik

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 146
  • Pomógł? 10
Odp: OSOZ w KSPPS oraz SOMED
« Odpowiedź #15 dnia: Lipca 14, 2009, 13:47:32 pm »
Cytuj

Mo??e jeszcze rozmiar buta, fiuta?


Je??li tego bÄ?dzie wymaga?? lekarz, by mnie wyleczyÄ?, to chÄ?tnie podam mu wszystkie swoje wymiary. TrochÄ? wyolbrzymiasz Przemku i zbyt du??o w Tobie pesymizmu. Rozumiem, ??e nie chcesz siÄ? dzieliÄ? informacjami na temat swego zdrowia i og??lnie wszelkich rozmiar??w, w sumie bez tego lekarze mogÄ? leczyÄ? dalej, tak jak dotychczas. Jednak, moim zdaniem, je??li mogÄ? pom??c komu??, by m??g?? ??atwiej i sprawniej pom??c mi, to wydaje mi siÄ? to uczciwÄ? "wymianÄ?"
Pozdr.
Kamil

Online Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9378
  • Pomógł? 525
  • Zachodniopomorski OW
Odp: OSOZ w KSPPS oraz SOMED
« Odpowiedź #16 dnia: Lipca 14, 2009, 13:49:52 pm »
by m??g?? ??atwiej i sprawniej pom??c mi

To na pewno, nie mogÄ? siÄ? doczekaÄ?  :D

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3190
  • Pomógł? 102
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: OSOZ w KSPPS oraz SOMED
« Odpowiedź #17 dnia: Lipca 14, 2009, 13:55:53 pm »
Przemek, ja akurat jestem zwolniekiem SZOI, ale wiem, ??e jest nierealne wprowadzenie go teraz na takÄ? skalÄ? ??eby faktycznie przynosi?? korzy??ci ??wiadczeniodawom czy pacjentom.
ZgodzÄ? siÄ? ??e z twierdzeniem ??e OSOZ to doskona??a platforma do odpowiedniego targetowania reklamy. My??lÄ? jednak, ??e firmy farmaceutyczne bÄ?dÄ? mia??y dostÄ?p do danych statystycznych (zapewne po sowitej op??acie na rzecz kamsoftu). Nie wiem jakie sÄ? unormowania prawne, ale wydaje mi siÄ? ??e nie mo??na reklamowaÄ? lek??w, kt??re mo??esz kupiÄ? tylko na receptÄ? a leku polecanego przez paniÄ? Go??dzikowÄ? i jemu podobnych chyba nikt na recepcie nie wypisuje (no chyba, ??e staruszkom, kt??re muszÄ? mieÄ? receptÄ? bo w innym przypadku stwierdzÄ?, ??e lekarz jest niedobry:)
Nie oszukujmy siÄ?, kamsoft tego za darmo nie robi a serwery, programist??w, itp. jako?? op??aciÄ? musi. Tutaj sytuacja wyglÄ?da podobnie jak z darmowymi kontami e-mail. Masz konto, ale pr??cz maili od znajomych dostajesz jeszcze maile z reklamami.

Je??eli chodzi o kupowanie lek??w to w przypadku lek??w "na przeziÄ?bienie" idÄ? do najbli??szej apteki, ale jak potrzebujÄ? jakiego?? "specjalistycznego" to ju?? dzwoniÄ? i siÄ? dowiadujÄ? bo tak jak pav napisa?? r????nica w cenie mo??e byÄ? naprawdÄ? sporo i op??aca siÄ? jechaÄ? na drugi koniec miasta ??eby go kupiÄ?. ?atwiej (i taniej) jest mi sprawdziÄ? cenÄ? w takim OSOZ'ie ni?? dzwoniÄ? do kilku aptek.

Temat danych osobowych jak zawsze budzi wiele wÄ?tpliwo??ci i zapewne bÄ?dzie tyle samo zwolennik??w jak i przeciwnik??w rozwiÄ?za?? podobnych do OSOZ. Ja osobi??cie jestem za.

PS.
Je??eli chodzi o rozmiar fiuta to pamiÄ?taj, ??e to ty decydujesz czy informacje uzyskane podczas wizyty zostanÄ? przes??ane na twoje konto w OSOZ. Jak nie chcesz to najzwyczajniej w ??wiecie nie dajesz swojej karty lekarzowi.
« Ostatnia zmiana: Lipca 14, 2009, 13:58:11 pm wysłana przez Micha?? »
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Norbert

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 481
  • Pomógł? 8
  • Mazowiecki OW NFZ
Odp: OSOZ w KSPPS oraz SOMED
« Odpowiedź #18 dnia: Lipca 14, 2009, 14:54:25 pm »
Spoko ProszÄ? Pa??stwa Spoko
Generalny zamys?? jest taki, ??e jak mam konto zdrowotne w OSOZ i odnotowane wszystkie wizyty wskazania i przeciwskazania, oraz wcze??niej ordynowane leki to:
BÄ?dÄ?c na drugim ko??cu Polski, muszÄ? skorzystaÄ? z porady (nie daj Bo??e hospitalizacji), to lekarz mnie obs??ugujÄ?cy nie musi mnie "spowiadaÄ?".
Szybciej zdiagnozuje i uruchomi leczenie.
Mi siÄ? wydaje, ??e to dla dobra mojego i robienie tajemnicy przed lekarze jest nieuzasadnione.
Tym lepiej bÄ?dziesz leczony, im wiÄ?cej o tobie bÄ?dzie wiedzia?? lekarz - to chyba logicze
Nieświadomi żyją dłużej.......

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: OSOZ w KSPPS oraz SOMED
« Odpowiedź #19 dnia: Lipca 14, 2009, 15:20:24 pm »
Spoko ProszÄ? Pa??stwa Spoko
Generalny zamys?? jest taki, ??e jak mam konto zdrowotne w OSOZ i odnotowane wszystkie wizyty wskazania i przeciwskazania, oraz wcze??niej ordynowane leki to:
BÄ?dÄ?c na drugim ko??cu Polski, muszÄ? skorzystaÄ? z porady (nie daj Bo??e hospitalizacji), to lekarz mnie obs??ugujÄ?cy nie musi mnie "spowiadaÄ?".
Szybciej zdiagnozuje i uruchomi leczenie.
Mi siÄ? wydaje, ??e to dla dobra mojego i robienie tajemnicy przed lekarze jest nieuzasadnione.
Tym lepiej bÄ?dziesz leczony, im wiÄ?cej o tobie bÄ?dzie wiedzia?? lekarz - to chyba logicze

Tak, wszystko siÄ? zgadza tylko je??li zbiorem danych medycznych zarzÄ?dza prywatna firma i jak wiadomo nie bÄ?dzie robi??a tego charytatywnie, wiÄ?c bÄ?dzie chcia??a na tym zarabiaÄ?. Kamsoft jako firma nie przekonuje mnie ??e dane przechowywane na jej serwerach bÄ?dÄ? bezpieczne. A dla firm farmaceutycznych i ubezpieczeniowych dane przechowywane na serwerach bÄ?dÄ? ??akomym kÄ?skiem.

Co innego je??li projektem zajmowa??o siÄ? MZ lub NFZ co by nie m??wiÄ? sÄ? to instytucje pa??stwowe i jakie?? normy gwarantujÄ?. I mo??e wykonawcÄ? systemu by??aby inna firma ni?? Kamsoft. Nie przekonuje mnie, aby instytucjÄ? zarzÄ?dzajÄ?cÄ? danymi by??a firma prywatna.

No i ciekawe co na to G????wny Inspektorat Danych Osobowych?
Pozdrawiam
Bartosz

Offline konzik

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 146
  • Pomógł? 10
Odp: OSOZ w KSPPS oraz SOMED
« Odpowiedź #20 dnia: Lipca 14, 2009, 15:35:55 pm »
Szczerze?? Wole Kamsoft, ni?? serwer NFZ:) Przyczyny sÄ? og??lnie znane i nie jeden post zosta?? napisany, na temat serwer??w NFZ.

TrochÄ? tu "nagiÄ???em" temat, bo chodzi o firmÄ? czy jednostkÄ?, a nie sprzÄ?t. Jednak np NFZ, te?? ciÄ???ko zaufaÄ?, szczeg??lnie, ??e jest to jednostka pa??stwowa. WiÄ?c mo??na spojrzeÄ? na to od drugiej strony, plac??wkom pa??stwowym te?? z regu??y sie nie ufa...taka mentalno??Ä? niestety.
Pozdr.
Kamil

Offline Przemyslaw

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1312
  • Pomógł? 33
  • Zachodniopomorski OW
Odp: OSOZ w KSPPS oraz SOMED
« Odpowiedź #21 dnia: Lipca 14, 2009, 17:41:43 pm »
?atwiej (i taniej) jest mi sprawdziÄ? cenÄ? w takim OSOZ'ie ni?? dzwoniÄ? do kilku aptek.

Nie sÄ?dzisz ??e oni zrobiÄ? z tego ceneo czy co?? w tym stylu? apteka p??aci to jest ujmowana w cennikach... a mo??e byÄ? apteka rodzinna, kt??ra ma lepsze ceny.
Moim zdaniem pomys?? ca??ego tego OSOZ jest g??upi i dajÄ?cy jedynie profity dla prywatnej firmy.

konzik naprawdÄ? chcesz powierzyÄ? dane milion??w polak??w prywatnej firmie? uwa??am, ??e oni te dane bÄ?dÄ? sprzedawaÄ?. Przeczytaj licencje OSOZ.

Nie ma opcji przypomina has??a i loginu  :o
Tak to chodzi o kasÄ?: Zakup punkty kredytowe, kt??re umo??liwiÄ? Ci zlecenie wysy??ki SMS-??w dla pacjent??w.
« Ostatnia zmiana: Lipca 14, 2009, 17:50:10 pm wysłana przez Przemys??aw »

Offline Norbert

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 481
  • Pomógł? 8
  • Mazowiecki OW NFZ
Odp: OSOZ w KSPPS oraz SOMED
« Odpowiedź #22 dnia: Lipca 15, 2009, 07:54:49 am »
chcesz powierzyÄ? dane milion??w polak??w prywatnej firmie? uwa??am, ??e oni te dane bÄ?dÄ? sprzedawaÄ?. Przeczytaj licencje OSOZ.
W pa??stwowej firmie NIKT nie odpowiada za NIC.
Natomiast prywatna firma ryzykuje niemal??e ca??ym majÄ?tkiem w razie wpadki.
A co do ochrony danych osobowych to OSOZ nie zbiera Peseli czy adres??w, moim jedynym ID jest nr karty OSOZ (mo??e siÄ? mylÄ??).
Nieświadomi żyją dłużej.......

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: OSOZ w KSPPS oraz SOMED
« Odpowiedź #23 dnia: Lipca 15, 2009, 10:21:12 am »
Tak, nie podaje siÄ? danych osobowych, ale przysz??emu reklamodawcy nie sÄ? one i tak potrzebne, aby dotrzeÄ? do klienta (pacjenta). Wystarczy:

ICD10 + numer tel. kom??rkowego = oferta handlowa poprzez SMS

lub mo??e dostaÄ? informacje na swoim koncie IKZ w formie jakiego bannera, wyskakujÄ?cego okna reklamÄ? lub zwyk??ej informacji.

Podaje siÄ? r??wnie?? wojew??dztwo i powiat, wiÄ?c pacjentom zamieszkujÄ?cym dany powiat zaprzyja??niona apteka mo??e przesy??aÄ? kr??tkie SMS z promocjami firmy X, a nie firmy Y.

§ 14 - regulaminu

6.        Operator zastrzega sobie prawo umieszczania, wed??ug w??asnego uznania dodatkowych informacji w Koncie Zdrowotnym, w tym miÄ?dzy innymi informacji wspomagajÄ?cych opiekÄ? i promocjÄ? zdrowia, reklamy, informacji o dodatkowych us??ugach Operatora kierowanych do U??ytkownika, a U??ytkownik niniejszym wyra??a zgodÄ? na otrzymywanie w/w informacji.



Wydaje mi siÄ? je??li podobny projekt organizowa??y by instytucje pa??stwowe (NFZ, MZ) nie wystÄ?powa??by czynnik komercyjny, nie by??oby konfliktu interes??w: firma farmaceutyczna, pacjent.

W za??Ä?czeniu: regulamin i umowa OSOZ
Pozdrawiam
Bartosz

Offline tom-bar

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 50
  • Pomógł? 3
  • DOW
    • Fundacja na Rzecz Dzieci Zagłębia Miedziowego
Odp: OSOZ w KSPPS oraz SOMED
« Odpowiedź #24 dnia: Lipca 15, 2009, 11:47:47 am »
Witam!
Ja m??ody u??ytkownik PPS'a, nie??wiadomy, b??Ä?dzÄ?c,.... w??Ä?czy??em OSOZ w programie.
ChÄ?tnie poczytam o opcji wy??Ä?czenia tego modu??u . Przerobi??em ju?? wy??Ä?czenie opcji:  UKRYJ_OSOZ w module Admin-  w??Ä?cza siÄ? za ka??dym restartem programu po??niej, pr??bie w??Ä?czenia poszczeg??lnych modu????w w programie.
Na stronie OSOZ.pl jest wszystko poza opcjÄ? wyrejestrowania siÄ?.
Czekam na podpowiedzi w rozwiÄ?zaniu problemu.

Offline konzik

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 146
  • Pomógł? 10
Odp: OSOZ w KSPPS oraz SOMED
« Odpowiedź #25 dnia: Lipca 15, 2009, 15:44:19 pm »
Wejd?? w modu?? Admin-->opcje znajd?? SKR_ONLINE i wszystkie warto??ci ustaw na NIE
Pozdr.
Kamil

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 333
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 2
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9378 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3284 Wiadomości
Michał Michał
3190 Wiadomości
karolweksler
3134 Wiadomości
09061303
3064 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2951 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1633 Wiadomości

Reklama

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]