Pozostałe problemy > Problemy ogólne

informacja publiczna, kryteria

(1/1)

dominika95s:
Czy informacje wytworzone w postępowaniu prowadzonym przez NFZ na udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej zawierające nazwę oferentów i przyznane punkty za ich oferty z rozbiciem na poszczególne kryteria, które były oceniane, stanowią informacje publiczną udostępnianą w trybie u.d.i.p.?

Lillka:
O jawności ofert mówi Art. 135 ustawy z dnia 27 sierpnia 2004r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych (Dz.U. 2022 nr 2561 t. j. ze zm.)

Ja na tej podstawie dostałam wgląd do niezastrzeżonej części oferty kontroferenta. Nie wiem czy o to Ci chodziło?

dominika95s:
tak, a czy była tam nazwa oferenta ? bo jest też artykuł z ustawy o dostępie do informacji publicznej Dz.U.2022.902 t.j Art.  5.  [Ograniczenie prawa do informacji publicznej] ust. 2 Prawo do informacji publicznej podlega ograniczeniu ze względu na prywatność osoby fizycznej lub tajemnicę przedsiębiorcy. Ograniczenie to nie dotyczy informacji o osobach pełniących funkcje publiczne, mających związek z pełnieniem tych funkcji, w tym o warunkach powierzenia i wykonywania funkcji, oraz przypadku, gdy osoba fizyczna lub przedsiębiorca rezygnują z przysługującego im prawa.

i nie wiem czy ten artykuł nie wyklucza tego z uśoz

Lillka:
Tak, była, jest też w ogłoszeniu wyników. Wydaje mi się, ze tutaj mówimy o podmiocie, który udziela świadczeń finansowanych ze środków publicznych, pełni więcfunkcję publiczną i nie może być to zastrzeżone.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej