collapse

Reklama


Autor Wątek: Fostex - dawkowanie  (Przeczytany 432 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tomek811

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 173
  • Pomógł? 7
Fostex - dawkowanie
« dnia: Marca 06, 2024, 12:04:16 pm »
Pracujemy w KS-Somed

Przy próbie wystawienia leku FOSTEX aerozol inhalacyjny, roztwór (100mcg+6mcg)/daw. inh. 180 daw. (1 poj.)  system P1 zwraca błąd:
"Nie podano tej samej jednostki dawki produktu w dawkowaniu w całym dokumencie albo podana w dokumencie jednostka dawki produktu w dawkowaniu jest niezgodna z jednostką dawki produktu w opakowaniu. "

Próbowaliśmy ustawić mcg, dawkę, wziew  i nic...

Czy jako wsparcie informatyczne mogę gdzieś zgłębić wiedze odnośnie jednostek opakowania/dawkowania?

Offline MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 557
  • Pomógł? 49
Odp: Fostex - dawkowanie
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 06, 2024, 12:48:05 pm »
Cóż... tego chyba jeszcze nikt nie ogarnął. Pomysł CeZ na weryfikację dawkowania wymyka się zmysłom. Staramy się jak tylko możemy aby dawkomat dawał radę, ale dla wielu leków po prostu musimy pojedyncze pozycje rozpracowywać i stroić system. Jeśli już nie wiadomo co zrobić, zalecam, zgodnie z propozycją CeZ, zrezygnować ze znacznika 365. Bo tylko dla takich recept dawkowanie jest weryfikowane. A prawdą jest, że zdecydowana większość recept jest na krótszy czas kuracji. Tak, wiem, znacznik 365 jest super, bo receptę można zrealizować po 30 dniach od wystawienia, ale jeśli mam wybór nie wystawić, lub wystawić ale z warunkiem, że należy receptę wykupić szybciej, wybrałbym te drugie rozwiązanie. W ostateczności dzielimy receptę na trzy z 120 dniowym okresem kuracji.
A ewentualne problemy można wysyłać do partnerów. Oni nam dostarczają leki, które należy zweryfikować. No i druga sprawa, aktualizować SOMED. Jak pisałem, dostrajamy na bieżąco.

Offline MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 557
  • Pomógł? 49
Odp: Fostex - dawkowanie
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 06, 2024, 12:59:52 pm »
Sprawdziłem, co prawda na wersji najnowszej SOMED i na serwerze testowym (oczywiście serwer P1, żeby nie było niedomówień), ale przeszło. Oczywiście korzystając z dawkomatu. Dawkowanie powinno być w daw. (daw.  nie dawka!)
Oczywiście powtarzam raz jeszcze mogłem sprawdzić tylko na serwerze testowym. Wiemy, że pomiędzy produkcyjnym a testowym są pewne "różnice".  Co niestety nie ułatwia nam pracy.

Offline cezarzap

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Pomógł? 0
Odp: Fostex - dawkowanie
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 06, 2024, 14:12:04 pm »
"Nie podano tej samej jednostki dawki produktu w dawkowaniu w całym dokumencie albo podana w dokumencie jednostka dawki produktu w dawkowaniu jest niezgodna z jednostką dawki produktu w opakowaniu. " miałem ten sam problem z wystawieniem GINORING . Wpisałem z ręki dawkowanie



Offline cezarzap

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Pomógł? 0
Odp: Fostex - dawkowanie
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 06, 2024, 14:13:48 pm »
czyli 1 x w miesiącu 1 szt. i poszło

Offline mmss

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 72
  • Pomógł? 3
Odp: Fostex - dawkowanie
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 06, 2024, 17:05:28 pm »
Opis metody sprawdzającej po stronie CeZ/P1 bardzo by pomógł, ale nigdzie nie udało mi się go znaleźć....

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 118
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]