Aplikacje NFZ > EWUŚ

EWUŚ czy NFZ moze wstecz sprawdzić ubezpieczenie pacjenta?

(1/1)

natasza1907:
Mam pytanie mam dojść dużą ilość pacjentów ( szczepienia covid) którym trzeba sprawdzić ubezpieczenie ... czy fundusz na podstawie pisma wyjaśniającego z podmiotu mógłby to zweryfikować ? Czy jest jakaś podstawa prawna z której byśmy jako podmiot leczniczy mogli skorzystać? Sprawa pilna każda pomoc będzie ważna .

karolweksler:
Nie ma opcji sprawdzenia wstecz.
Zapraszasz pacjenta i bierzesz oświadczenie i wpisujesz do programu.

https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20230001043

C.M. Legionów w Lęborku:
Wg ustawy czy tam rozporządzenia, oświadczenie od pacjenta możesz pobierać wyłącznie jeśli ewuś jest czerwony, nie jeśli z własnych przyczyn czy zaniedbań personelu, nie dokonano weryfikacji ewusia (brak śladu takiej operacji w systemie). Oczyiście, można liczyć że NFZ nie dopatrzy się tego wyjątkowego pobrania oświadczernia przy sytuacji braku weryfikacji ewusia w stosie świadczeń które spływają do weryfikacji

natasza1907:
NFZ wie o całej sytuacji gdyż kazali wpisać wszystkich pacjentów w system a nie tylko w gabinet gov. Kazali sporządzić pismo więc szukałam jakiegoś punktu zaczepienia gdyż szczepionki są refundowane przez ministerstwo zdrowia. Dziękuję za odpowiedź wiem że nie można oświadczenia wydrukować bez podstaw zdaję sobie z tego sprawę.  Myślałam że może oni mogą jako NFZ to jakoś zweryfikować.

09061303:

--- Cytat: C.M. Legionów w Lęborku w Stycznia 09, 2024, 23:19:02 pm ---Wg ustawy czy tam rozporządzenia, oświadczenie od pacjenta możesz pobierać wyłącznie jeśli ewuś jest czerwony, nie jeśli z własnych przyczyn czy zaniedbań personelu, nie dokonano weryfikacji ewusia (brak śladu takiej operacji w systemie).

--- Koniec cytatu ---
A jak nie masz internetu z przyczyn niezależnych od Ciebie? Wydaje mi się, że taka interpretacja jest dość mocnym uproszczeniem. Oczywiście nie kwestionuję, że ktoś tak to zapisał czy zinterpretował.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej