Pozostała sprawozdawczość w formacie otwartym > Kolejki oczekujących

error Suma liczby osób oczekujących oraz skreślonych

(1/2) > >>

gringo:
błąd: Suma liczby osób oczekujących oraz skreślonych z listy nie może być mniejsza niż liczba osób oczekujących w bezpośrednio poprzedzającym okresie sprawozdawczym.
Zmieniłem na wrzesień liczbę oczekujących na 40 i nadal ten sam błąd.
Czy czegoś nie widzę tutaj?                        
   
okres    || l. Osób || czas ||liczba. skreśl.mies. || l.skr.miejsce || Lb. skr. 3m.||  usunięte ||  zmiana ter.               wrzesień    38        121              0                              0          14                0                  0
sierpień    39        114         8                              7          21                0                  0

Nyahaha:
Sumujesz liczbę osób oczekujących i skreślonych za wrzesień powiedzmy oczekuje 20 a skreślonych 10 więc 30 wyjdzie i ta liczba nie może być mniejsza niż same osoby oczekujące, które wykazało się miesiąc wcześniej czyli powiedzmy oczekiwało w miesiącu sierpień 50 osób więc wtedy błąd wywali a będzie poprawnie jak oczekiwało 30 lub mniej. Dałem przykłady bo tabelka niewyraźna.

gringo:





jasne rozumiem. Cały wrzesień mieliśmy zawieszoną pracę poradni. Dobra już znalazłem rozwiązanie. Dałem jednego pacjenta na skreślony z listy i jest OK. Dziękuję za wsparcie  ;D

w sierpniu miałem:
liczbę oczekujących:39

na wrzesień wychodzi:
l. Oczekujących 38 i skreślonych zero.

poprawiłem wrzesień na liczbę oczekujących 39 teraz mam błąd:
W przypadku kategorii medycznej "przypadek stabilny" liczba osób oczekujących jest różna od liczby osób wykazanych na liście oczekujących.
Czyli jedenego pacjenta powiniem dodać do listy oczkujących za wrzesień?

Nyahaha:
albo oczekujących 38 a skreślonych 1.

KrystianT:
Pewnie w sierpniu, już po robieniu statystyk został ktoś wykreślony. Możesz przeliczyć sierpień i jeśli poprawi ilość oczekujących na 38 wysłać jeszcze raz sierpień i wrzesień.
Drugie rozwiązanie to dodać do wykreślonych bez realizacji jednego żeby działanie matematyczne było poprawne... Ten błąd co masz teraz bierze się z tego, że oprócz ilości oczekujących jest wysyłana lista peseli i ich ilość musi się zgadzać z liczbą ze statystyk

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej