collapse

Reklama


Autor Wątek: Szczepienia HPV  (Przeczytany 2309 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline karat611

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Pomógł? 2
Szczepienia HPV
« dnia: Września 24, 2023, 14:40:04 pm »
Witam,
nie mogę rozliczyć HPV

komunikat błędu
występują niezgodności z systemem swcez

Czy ktoś miał podobny problem i go rozwiązał??
Czy jest może jakiś bezpośredni numer telefonu do obsługi swcez i powie co jest nie tak.
NFZ rozkłada ręce.

Z góry dziękuje za pomoc

Offline KrystianT

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 239
  • Pomógł? 30
Odp: Szczepienia HPV
« Odpowiedź #1 dnia: Września 24, 2023, 19:20:09 pm »
Szukajka forumowa tego wątku nie znalazła?
https://forumpps.pl/index.php?topic=14672.0
Żeby rozliczyć trzeba dobrze sprawozdać z aplikacji gabinetowej ORAZ dobrze wprowadzić wszystko w gabinet.gov

Offline Dyziost

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 14
  • Pomógł? 3
  • Lubelski OW
Odp: Szczepienia HPV
« Odpowiedź #2 dnia: Września 25, 2023, 09:22:38 am »
Ja z CeZ dostałem taką odpowiedz:

szczepienia zawierają błędy i dlatego nie mogą być rozliczone. Według raportu błędy odnotowane to:
REG_PRODUKT
prawidłowymi kodami EAN dla szczepionek przeciw HPV są :

Cervarix - EAN 05909990064748,
Gardasil - EAN 05901549324990
Prosimy o weryfikację w eKartach szczepień i ewentualne poprawienie. Karta szczepień może być edytowana tylko przez autora, który ją wystawił.
REG_EREJESTRACJA
Należy zweryfikować czy wizyta została zarejestrowana i zrealizowana na szczepienie przeciw HPV w gabinet.gov.pl w zakładce Rejestracja -> Wizyty. Wizyta musi być utworzona na szczepienie przeciw HPV z procedurą 99.559 wraz ze wskazaniem szczepionki. Jeśli nie to od strony technicznej mogą Państwo skorzystać z funkcji utworzenia terminu i wizyty historycznej. Jak skorzystać z operacji przedstawia instrukcja pod adresem https://gabinet.gov.pl/pdf/instrukcja od strony 169 oraz film instruktażowy https://www.youtube.com/watch?v=d_Hoo58naFc. Pozwoli to na utworzenie wizyt w odpowiednim statusie zgodnie ze stanem obsługi wizyty. Prosimy pamiętać , że należy rejestrować wizytę szczepienną w dniu utworzenia karty szczepień na procedurę szczepienia 99.559, podstawa wizyty BRAK SKIEROWANIA oraz wskazać podany preparat pacjentowi.
Prosimy zwrócić też uwagę, że raport szczegółowy prezentuje informację również o kartach szczepień zdublowanych, anulowanych i edytowanych (poprzednich wersjach) . Po 24h od poprawy danych prosimy o weryfikację ponowną raportu i jeśli raport nie będzie generował błędów to o ponowne sprawozdanie do OW NFZ.

Offline moniazaba

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 349
  • Pomógł? 5
Odp: Szczepienia HPV
« Odpowiedź #3 dnia: Października 09, 2023, 12:15:26 pm »
Mam problem, ponieważ nie był sprawdzany eWUŚ w dniu podania szczepionki. Wizyty wpisane w gabinet.gov również wszystko kompletne.
Czy jest jakaś możliwość sprawozdania i rozliczenia szczepień bez ubezpieczenia da dzieci ?
Monika

Offline KrystianT

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 239
  • Pomógł? 30
Odp: Szczepienia HPV
« Odpowiedź #4 dnia: Października 09, 2023, 14:56:16 pm »
Postarać się o oświadczenia...

Offline Lenka

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 5
  • Pomógł? 0
Odp: Szczepienia HPV
« Odpowiedź #5 dnia: Października 10, 2023, 08:48:33 am »
Ja z CeZ dostałem taką odpowiedz:

szczepienia zawierają błędy i dlatego nie mogą być rozliczone. Według raportu błędy odnotowane to:
REG_PRODUKT
prawidłowymi kodami EAN dla szczepionek przeciw HPV są :

Cervarix - EAN 05909990064748,
Gardasil - EAN 05901549324990
Prosimy o weryfikację w eKartach szczepień i ewentualne poprawienie. Karta szczepień może być edytowana tylko przez autora, który ją wystawił.



Szkoda , że wcześniej nie było informacji o tych kodach EAN szczepionek. Dostępnych na stronie było kilka i tak się losowo wybierało podczas wizyty a teraz to zmienić z datą lipcową w gabinecie.gov graniczy z cudem.

Offline KrystianT

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 239
  • Pomógł? 30
Odp: Szczepienia HPV
« Odpowiedź #6 dnia: Października 10, 2023, 18:08:38 pm »
Szkoda , że wcześniej nie było informacji o tych kodach EAN szczepionek.
Przecież te kody są na opakowaniach - trzeba było wybierać te co się miało w ręce... Dostępnych kodów jest więcej, bo są produkty spoza akcji, które są używane do szczepień starszych/młodszych niż z programu, a do karty szczepień też powinno się je wprowadzić.

teraz to zmienić z datą lipcową w gabinecie.gov graniczy z cudem.
Co do poprawy - na raporcie są daty szczepień, pesele pacjentów i NPWZ szczepiącego - jaki problem każdemu ze szczepiących dać listę jego błędów do poprawy? Edytuje się istniejące szczepienie zmieniając użyty produkt...

Offline Lenka

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 5
  • Pomógł? 0
Odp: Szczepienia HPV
« Odpowiedź #7 dnia: Października 12, 2023, 08:23:48 am »
Szkoda , że wcześniej nie było informacji o tych kodach EAN szczepionek.
Przecież te kody są na opakowaniach - trzeba było wybierać te co się miało w ręce... Dostępnych kodów jest więcej, bo są produkty spoza akcji, które są używane do szczepień starszych/młodszych niż z programu, a do karty szczepień też powinno się je wprowadzić.

teraz to zmienić z datą lipcową w gabinecie.gov graniczy z cudem.
Co do poprawy - na raporcie są daty szczepień, pesele pacjentów i NPWZ szczepiącego - jaki problem każdemu ze szczepiących dać listę jego błędów do poprawy? Edytuje się istniejące szczepienie zmieniając użyty produkt...


Niestety nie da się edytować, pokazuje taki błąd :REG.11539] Przekroczono czas, w którym dostępna była możliwość cofnięcia statusu wizyty do ZAPISANA.

Offline KrystianT

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 239
  • Pomógł? 30
Odp: Szczepienia HPV
« Odpowiedź #8 dnia: Października 12, 2023, 13:43:55 pm »
Właśnie przed chwilą sprawdzałem, co prawda na szczepieniu covid z 2021 roku (do innych z mojego poziomu nie mam dostępu) i bez problemu mogłem aktualizować dane...
Gabinet.gov -> Wyszukaj szczepienie -> edytuj
poprawa danych, przycisk aktualizuj i poprosiło o podpisanie szczepienia - dalej nie robiłem.

Offline ewemas

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 10
  • Pomógł? 0
Odp: Szczepienia HPV
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 02, 2024, 13:43:59 pm »
Chciałam dopytać czy rozliczają Państwo finansowanie szczepienia HPV jako inne czy publiczne- szczepienie w punkcie szczepień ?

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 185
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3180 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]