collapse

Reklama


Autor Wątek: STM- pomocy  (Przeczytany 4944 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Karolaxxx

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Pomógł? 1
Odp: STM- pomocy
« Odpowiedź #30 dnia: Lipca 04, 2023, 15:35:59 pm »
Zasada działa od lat: 365 +1 lub 366 +1, ma zastosowanie również przy procedurach wymaganych co np.pół roku czyli 180 +1. Czyli jeśli wykonałaś procedurę 20 marca 23 to następną możesz wykonać od 21 marca 2024.
A u nas przechodzi jako w roku kalendarzowym, nie było zwrotów nigdy. Czyli np. może zrobić w listopadzie 2023 i w styczniu 2024 znowu

Offline Monia

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 245
  • Pomógł? 3
Odp: STM- pomocy
« Odpowiedź #31 dnia: Lipca 18, 2023, 14:09:50 pm »
Czy to możliwe żeby raport cząstkowy za lipiec weryfikował się już cztery dni ,cały czas w szoj wisi niezamknięty,fakt że trwają wsteczne weryfikacje za okres I-VI,ale informatyk to zgłosił,mam pytanie czy nfz widzi ten raport w szoj i czy jakoś jak nie automatycznie to ręcznie to zamkną.Zaznaczam że wszystkie pozycje wysłane w tym raporcie się zaimportowały.Zawsze jakiś problem,może to przez re zmiany wynikające z zarządzenia 105/2023.Brrr.Utknęłam.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9314
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: STM- pomocy
« Odpowiedź #32 dnia: Lipca 18, 2023, 14:23:04 pm »
Jeżeli automatycznie się nie zweryfikował to znaczy, że są tam błędy które muszą ręcznie sprawdzić.
1. Mają 5 dni roboczych na weryfikację raportów
2. Wakacje są, urlopy...

Offline Nyahaha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 784
  • Pomógł? 15
  • ...
Odp: STM- pomocy
« Odpowiedź #33 dnia: Lipca 18, 2023, 14:35:40 pm »
A już są aneksy aktualizujące pakiety do zakresów? Ja bez tego nie wyślę raportu za lipiec a póki co dostałem tylko te zmieniające cenę jednostkową i punkty od lipca.

Offline Monia

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 245
  • Pomógł? 3
Odp: STM- pomocy
« Odpowiedź #34 dnia: Lipca 18, 2023, 15:00:28 pm »
Dziękuję za podpowiedzi,przeszła weryfikacja,ale same błędy bo aneks nowy był 12.07.,a przecież pacjenci wprowadzani wcześniej w program byli w/g starej zasady rozdział ogólny od pakietów,czyli co tam będę się nudzić,jak mi informatyk pousuwa co trzeba to od nowa wprowadzę procedury w/g nowego aneksu z pozycji ogólnostomatologiczne wszystkie.Jak ja to lubię.   

Offline Monia

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 245
  • Pomógł? 3
Odp: STM- pomocy
« Odpowiedź #35 dnia: Lipca 18, 2023, 15:05:18 pm »
Najpierw namieszali w kwietniu,teraz mieszają w lipcu,czy KTOŚ TAM  W OGÓLE MYŚLI W MZ.

Offline adamus

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Pomógł? 2
Odp: STM- pomocy
« Odpowiedź #36 dnia: Lipca 18, 2023, 15:13:39 pm »
A już są aneksy aktualizujące pakiety do zakresów? Ja bez tego nie wyślę raportu za lipiec a póki co dostałem tylko te zmieniające cenę jednostkową i punkty od lipca.

Ale pakiety nadal są w punkcie umowy na grupy świadczeń wiec statystyka się nie zmienia tylko kwota zobowiązania jest 0zł. Nikt o zdrowych zmysłach ;) nie może teraz oczekiwać korekty dokumentacji tylko dlatego, że się nie ogarnął na czas.

Offline Nyahaha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 784
  • Pomógł? 15
  • ...
Odp: STM- pomocy
« Odpowiedź #37 dnia: Lipca 18, 2023, 15:43:54 pm »
A już są aneksy aktualizujące pakiety do zakresów? Ja bez tego nie wyślę raportu za lipiec a póki co dostałem tylko te zmieniające cenę jednostkową i punkty od lipca.

Ale pakiety nadal są w punkcie umowy na grupy świadczeń wiec statystyka się nie zmienia tylko kwota zobowiązania jest 0zł. Nikt o zdrowych zmysłach ;) nie może teraz oczekiwać korekty dokumentacji tylko dlatego, że się nie ogarnął na czas.
ja to wiem, że pakiety dalej są w danym zakresie tylko czekam aż aneks aktualizujący usługi zrobią bo czeka mnie pewnie przeklikanie zarkesów chyba że przeliczenie w pps załatwi sprawę :).

Offline frodo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 960
  • Pomógł? 29
  • Zachodniopomorskie
Odp: STM- pomocy
« Odpowiedź #38 dnia: Lipca 18, 2023, 17:26:40 pm »
w zachodniopomorskim na szoi w umowach już są zaktualizowane zakresy tak jak powinno być tylko plików umów (umx) nie ma do pobrania. Aneksów umów pisemnie w pdf do podpisu też jeszcze nie udostępnili nie mówiąc o aneksach FM za 2 kwartał. No i ciągle nie wiadomo co z tymi nadwyżkami pakietów za 2 kwartał.
« Ostatnia zmiana: Lipca 18, 2023, 18:40:04 pm wysłana przez frodo »

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9314
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: STM- pomocy
« Odpowiedź #39 dnia: Lipca 18, 2023, 20:27:57 pm »
Strasznie długo generują się te aneksy do podpisu. Skoro już są zatwierdzone to pewnie jutro będą do podpisu.

Offline ELA1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Pomógł? 1
Odp: STM- pomocy
« Odpowiedź #40 dnia: Lipca 19, 2023, 07:42:24 am »
Witam, proszę o pomoc jak jest z tymi pakietami kolejnymi czy jest wskaźnik 0,8  bo mam błędy na portalu nie zastosowano kolejnego kodu specjalnego - bo usunęłam bo jak miałam 0,8 to miałam na błędzie to samo ?

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3075
  • Pomógł? 222
Odp: STM- pomocy
« Odpowiedź #41 dnia: Lipca 19, 2023, 08:05:51 am »
Prawdopodobnie NFZ nie jest jeszcze przygotowany.
Od lipca jedynie zmienia się kod zakresu. (dotąd usługi pakietowe szły z zakresu "grupy świadczeń" a teraz z zasadniczego zakresu typu świadczenia ogólnostomatologiczne")
Przeliczniki 0,8 itp. pozostają bez zmian.

Offline ELA1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Pomógł? 1
Odp: STM- pomocy
« Odpowiedź #42 dnia: Lipca 19, 2023, 08:08:59 am »
Dziękuję   

Offline frodo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 960
  • Pomógł? 29
  • Zachodniopomorskie
Odp: STM- pomocy
« Odpowiedź #43 dnia: Lipca 19, 2023, 16:22:29 pm »
No w końcu pokazał się pdf aneksu do podpisu. Po wczytaniu podpisanego niemal błyskawicznie udostępniono nowy umx. Mozna zacząć poprawianie :)

Offline Nyahaha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 784
  • Pomógł? 15
  • ...
Odp: STM- pomocy
« Odpowiedź #44 dnia: Lipca 20, 2023, 22:19:14 pm »
U mnie wczytany umx, przeliczyło ceny jednostkowe ale w PPS trzeba było ręcznie poprawiać pakiety, parę min roboty bo nie było tego dużo. Współczuję praktykom co mają w setkach czy tysiącach i to jeszcze w pps.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 128
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]