collapse

Reklama


Autor Wątek: Przyrostowy backup danych w Somed  (Przeczytany 2519 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michasia

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Pomógł? 0
Przyrostowy backup danych w Somed
« dnia: Lipca 14, 2022, 13:18:06 pm »
Witajcie,
Tyle tu mądrych głów, że na pewno mi pomożecie. W każdym razie liczę na Was i bardzo o to proszę  ;D
IOD "ciśnie" mnie o utworzenie przyrostowych backupów danych Somed i słusznie bo sprawa bardzo dobra aby zabezpieczyć dane przed utratą w razie jakichkolwiek wypadków losowych. I tu mam problem. Poprosiłam opiekuna z Kamsoft o wykonanie takiej pracy i dostałam następującą odpowiedź:
"na ten moment nie jesteśmy niestety w stanie zaoferować przyrostowych
kopii bezpieczeństwa opartych o oracle. Nie jest to na razie rozwiązanie
przetestowane wśród naszych klientów. Niewykluczone, że w przyszłości
będę mógł je zaproponować".
Możecie mi powiedzieć o co chodzi? Czytałam w innych wątkach na tym forum, że macie takie i robicie je właśnie na Oracle. Ktoś nawet pisał, że w wykonaniu tej pracy pomógł im właśnie przedstawiciel Kamsoft, a u mnie taka sprawa....  :(
Możecie pomóc, podpowiedzieć co z tym zrobić, o co chodzi, jaki może być problem w moim wypadku? Robi Ktoś z Was takie backupy, jest taka możliwość przy KS-Somed na Oracle czy nie ma? Zgłupiałam zupełnie i znikąd ratunku. :(
Może Ktoś z Was już to robi i może wskazać co dodatkowo trzeba mieć, jakie programy, możliwości techniczne, co i gdzie trzeba zrobić aby się zapisywało i aby można było taką kopię w razie co zainstalować i odtworzyć :-\
« Ostatnia zmiana: Lipca 15, 2022, 09:40:20 am wysłana przez Michasia »

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Przyrostowy backup danych w Somed
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 25, 2022, 19:16:40 pm »
Masz Oracla, to rozważ wdrożenie RMAN'a. Jest to też produkcji Oracle i poprawnie wdrożone na pewno zaspokoi niejednego IOD. Nie wiem co IOD akurat się tak przyrostowych backupów czepił, nie jest to rozwiązanie na każdą bolączkę.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Michasia

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Pomógł? 0
Odp: Przyrostowy backup danych w Somed
« Odpowiedź #2 dnia: Października 11, 2022, 12:08:38 pm »
Dziękuję za odzew :)
Dokumentacja medyczna jest własnością pacjenta, jeżeli zostanie utracona, to będziemy odpowiedzialni za tą utratę, łącznie z pełnymi konsekwencjami karnymi z tego wynikającymi. Nie dziwi mnie zatem, że IDO "ciśnie", bo to jego odpowiedzialność, chce spać spokojnie... "Art. 52. Kto administrując danymi narusza choćby nieumyślnie obowiązek zabezpieczenia ich przed zabraniem przez osobę nieuprawnioną, uszkodzeniem lub zniszczeniem, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku".
A gdyby niniejszy temat jeszcze Kogoś interesował, to przyrostowy backup danych Somed na Oraclu jest jak najbardziej możliwy, nie wiem dlaczego otrzymałam nieprawdziwą informację z Kamsoft Mazowsze, w razie co piszcie do Kamsoft Katowice, ich pogląd na tą sprawę jest zgoła odmienny ;)

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: Przyrostowy backup danych w Somed
« Odpowiedź #3 dnia: Października 11, 2022, 21:21:07 pm »
Nie dziwi mnie zatem, że IDO "ciśnie", bo to jego odpowiedzialność
  Co za różnica dla IOD czy backup jest pełny czy przyrostowy? Najważniejsze, aby był i był świeży a nie sprzed pół roku. Lepsze pytanie: czy testowaliście użyteczność kopii na wypadek gdyby spłonął budynek przychodni albo gdyby było ransomware? Czy ransomware dostanie się do plików z kopią? Czy wiecie ile czasu zajmie odtworzenie środowiska, czy wiecie że na pewno da się skorzystać z kopii w razie potrzeby, czy wiecie jakie jest hasło do kopii, czy umiecie skorzystać z kopii, czy wiecie skąd wziąć instalki wszystkiego co jest potrzebne? Kiedy ostatnio testowaliście?


A gdyby niniejszy temat jeszcze Kogoś interesował, to przyrostowy backup danych Somed na Oraclu jest jak najbardziej możliwy, nie wiem dlaczego otrzymałam nieprawdziwą informację z Kamsoft Mazowsze, w razie co piszcie do Kamsoft Katowice, ich pogląd na tą sprawę jest zgoła odmienny ;)


Zawsze piszcie do Katowic a nie do oddziałów terenowych.
« Ostatnia zmiana: Października 11, 2022, 22:29:11 pm wysłana przez karolweksler »

Offline robowd

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 85
  • Pomógł? 8
Odp: Przyrostowy backup danych w Somed
« Odpowiedź #4 dnia: Października 12, 2022, 09:07:06 am »
Jak ktoś ma SOMEDa na Firebird to też można robić przyrostową - w firebirdzie jest narzędzie do tego, chyba nbackup

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: Przyrostowy backup danych w Somed
« Odpowiedź #5 dnia: Października 12, 2022, 09:23:13 am »
I sprawdzałeś, że da się z tego skorzystać w razie awarii?

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Przyrostowy backup danych w Somed
« Odpowiedź #6 dnia: Października 12, 2022, 10:31:07 am »
Ja za czasów używania KS-PPS robiłem backupy przyrostowe za pomocą skryptów i nbackupa. Kilka razy przywracałem na testowej maszynie i działało, ale to był PPS i było to kilka lat temu.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Michasia

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Pomógł? 0
Odp: Przyrostowy backup danych w Somed
« Odpowiedź #7 dnia: Października 12, 2022, 11:55:26 am »
Cytuj
"Co za różnica dla IOD czy backup jest pełny czy przyrostowy? Najważniejsze, aby był i był świeży a nie sprzed pół roku. Lepsze pytanie: czy testowaliście użyteczność kopii na wypadek gdyby spłonął budynek przychodni albo gdyby było ransomware? Czy ransomware dostanie się do plików z kopią? Czy wiecie ile czasu zajmie odtworzenie środowiska, czy wiecie że na pewno da się skorzystać z kopii w razie potrzeby, czy wiecie jakie jest hasło do kopii, czy umiecie skorzystać z kopii, czy wiecie skąd wziąć instalki wszystkiego co jest potrzebne? Kiedy ostatnio testowaliście?"

No i właśnie dlatego mamy oddział terenowy, ON na pewno wie  8)

... a swoją drogą, karolweksler sporo wiesz, szkoda, że dopiero teraz wykazujesz się to wiedzą, a nie 3 m-ce temu, jak zadałam pytanie... czyżbyś był członkiem mojej ulubionej grupy wsparcia z Kamsoft Mazowsze?  ;D

Cytuj
Zawsze piszcie do Katowic a nie do oddziałów terenowych.

Płacimy oddziałowi terenowemu, to dlaczego ZAWSZE mamy pisać do Katowic?  Katowicami powinien wspierać się oddział terenowy, jak nie wie co i jak.
« Ostatnia zmiana: Października 12, 2022, 13:12:38 pm wysłana przez Michasia »

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: Przyrostowy backup danych w Somed
« Odpowiedź #8 dnia: Października 12, 2022, 11:59:34 am »
Płacimy oddziałowi terenowemu, to dlaczego ZAWSZE mamy pisać do Katowic?
Bo oddział terenowy nie działa (nie umie rozwiązać problemu), a Katowice działają (umieją rozwiązać problem).

Offline Michasia

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Pomógł? 0
Odp: Przyrostowy backup danych w Somed
« Odpowiedź #9 dnia: Października 12, 2022, 12:20:29 pm »
Cytuj
Bo oddział terenowy nie działa (nie umie rozwiązać problemu), a Katowice działają (umieją rozwiązać problem).

A mi się wydaje, że oddział terenowy wie i umie rozwiązywać problemy, tylko (w tamtym momencie) nie chciał podzielić się prostą informacją i ludzką życzliwością...  dlaczego?, nie wiem, ale jestem pełna wiary, że będzie lepiej :)
Pozdrawiam Oddział Kamsoft Mazowsze i wszystkich pomocnych forumowiczów :)
Dziękuję za rady, wskazówki, opinie i wnioski  :)
« Ostatnia zmiana: Października 12, 2022, 12:37:10 pm wysłana przez Michasia »

Offline TomaszTomasz

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 13
  • Pomógł? 0
Odp: Przyrostowy backup danych w Somed
« Odpowiedź #10 dnia: Listopada 27, 2022, 14:03:27 pm »
Jaki program wykorzystujecie do zautomatyzowania procesu kopii bezpieczeństwa(Firebird)?
Najlepiej kopia pełna, przyrostowa, szyfrowanie, powiadomienie na @

Pozdrawiam

Offline Sławek

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 285
  • Pomógł? 42
Odp: Przyrostowy backup danych w Somed
« Odpowiedź #11 dnia: Grudnia 04, 2022, 23:53:17 pm »
KS-SOMED - Kopia w chmurze - Licencja na moduł, poclecam cennik Kamsoftu aplikacja znajduje się w katalogu Ekstras

Offline TomaszTomasz

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 13
  • Pomógł? 0
Odp: Przyrostowy backup danych w Somed
« Odpowiedź #12 dnia: Grudnia 06, 2022, 11:51:33 am »
KS-SOMED - Kopia w chmurze - Licencja na moduł, poclecam cennik Kamsoftu aplikacja znajduje się w katalogu Ekstras
Dzięki

Offline j00ls

  • Global Moderator
  • Super Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 380
  • Pomógł? 11
Odp: Przyrostowy backup danych w Somed
« Odpowiedź #13 dnia: Lipca 07, 2023, 10:22:45 am »
Hyper-V + replikacja co 5 minut na drugi serwer. działa sprawnie przy ok 20-30 stanowiskach online , poz, aos, lab, stomat, fizjoterapia + rejestracja.  Co 2 m-ce odtwarzam VM na "boku", w celach testowych.
W razie padu systemu, mogę zapewnić ciągłość pracy w krótkim czasie.
A w nocy zrzut na synology w innej lokalizacji, dump bazy + vm raz na tydzien.

gbak:finishing, closing, and going home

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 138
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 5
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]