collapse

Reklama


Autor Wątek: Zarządzenie Nr 79/2022/DSOZ  (Przeczytany 11513 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mischelle

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 86
  • Pomógł? 1
Odp: Zarządzenie Nr 79/2022/DSOZ
« Odpowiedź #15 dnia: Lipca 04, 2022, 16:49:39 pm »
wg mnie jako świadczenia

Trochę to wszystko niejasne jest.

Jako świadczenie - masz na myśli dodanie produktów jednostkowych do wizyty ? - ale w jaki sposób?

W momencie zlecania - nie mogę - bo nie wiem czy pacjent faktycznie to badanie wykona.
Jak wróci wynik badania i pacjent przyjdzie na wizytę kontrolną ? A co jak nie przyjdzie ? Nie mogę wtedy zrobić wizyty przecież.

Najbardziej pasuje obszar WYKBAD - ale nie ma okodowania (słownika).

Ktoś jest zorientowany czy na razie nic nie wiadomo ?

Offline Tomek811

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 173
  • Pomógł? 7
Odp: Zarządzenie Nr 79/2022/DSOZ
« Odpowiedź #16 dnia: Lipca 04, 2022, 20:23:38 pm »
Można przesuwać środki, czyli możesz robić np. samo crp do maksymalnej kwoty półrocznego budżetu powierzonego

Nigdy nie zajmowałem się rozliczaniem AOS a przy budżecie powierzonym w POZ trochę z tego AOS jest rozwiązań.
Mam przykładowe pytanie. Badanie CRP. Limit dla populacji 10tys. pacjentów to 700 badań. Zakładając, że pacjentów w wieku 0-6 mam 365 to limit dla mojej przychodni wynosi ok. 25.
Jeżeli zrobię 25 tych badań i prawidłowo je sprawozdam to NFZ zapłaci za wszystkie. Jeżeli zrobię np. 30 to NFZ i tak zapłaci tylko za 25 tych badań nawet jeżeli np. innego rodzaju badań (np. B12) nie wykonam w ogóle albo w mniejszej liczbie niż wynosi limit? Podsumowując czy będę mógł sobie jakoś przesuwać środki między badaniami czy nie.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Zarządzenie Nr 79/2022/DSOZ
« Odpowiedź #17 dnia: Lipca 05, 2022, 08:33:32 am »
dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Zarządzenie Nr 79/2022/DSOZ
« Odpowiedź #18 dnia: Lipca 05, 2022, 11:07:40 am »
przystępnie jest to (i dużo więcej) wyjaśnione w webinarze Tomasza Zielińskiego z PZ: https://www.youtube.com/watch?v=FAipOoBnWnA
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline doktor

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 151
  • Pomógł? 2
Odp: Zarządzenie Nr 79/2022/DSOZ
« Odpowiedź #19 dnia: Lipca 06, 2022, 13:37:48 pm »
Świadczenia są również z załączniku 21 gdzie są świadczenia sprawozdawanie m.in. komunikatem SWIAD więc
wg mnie te świadczenia w ten sposób wysyłamy.
Powinno to się odbyć przy interpretacji wyniku
.
Zastanawiam się czy razem ze świadczeniem np WItamina B12 powinna pójść zwykła porada w "miejscu" oraz czy będą wymagać procedur icd9 podpiętych do świadczeń (na wszelki wypadek dodam).

Offline Tomek811

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 173
  • Pomógł? 7
Odp: Zarządzenie Nr 79/2022/DSOZ
« Odpowiedź #20 dnia: Lipca 06, 2022, 21:06:24 pm »
Też podpiąłem i będziemy robić usługi dla każdego badania plus porada. Chyba , że kamsoft coś wymyśli.

Jakie icd9 dałeś do strep testu? U72?
Jakie do szybkiego CRP? I81?

Świadczenia są również z załączniku 21 gdzie są świadczenia sprawozdawanie m.in. komunikatem SWIAD więc
wg mnie te świadczenia w ten sposób wysyłamy.
Powinno to się odbyć przy interpretacji wyniku
.
Zastanawiam się czy razem ze świadczeniem np WItamina B12 powinna pójść zwykła porada w "miejscu" oraz czy będą wymagać procedur icd9 podpiętych do świadczeń (na wszelki wypadek dodam).

Offline Seler

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 405
  • Pomógł? 8
  • MOW
Odp: Zarządzenie Nr 79/2022/DSOZ
« Odpowiedź #21 dnia: Lipca 07, 2022, 09:53:11 am »
... a jak lekarz zleci badanie, pacjent je wykona i nie przyjdzie na poradę to co? Nie zaraportujesz wykonania badania? Poniesiesz koszty bez wynagrodzenia?

Offline doktor

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 151
  • Pomógł? 2
Odp: Zarządzenie Nr 79/2022/DSOZ
« Odpowiedź #22 dnia: Lipca 07, 2022, 10:57:18 am »
CRP tak I81
step testu - nie wiem jaki.
Oczywiście albo będzie komunikat na stronie NFZ uszczegóławiający sprawozdawanie albo się dowiemy po pierwszym rozliczeniu czy to dobre założenie:)

Też podpiąłem i będziemy robić usługi dla każdego badania plus porada. Chyba , że kamsoft coś wymyśli.

Jakie icd9 dałeś do strep testu? U72?
Jakie do szybkiego CRP? I81?

Świadczenia są również z załączniku 21 gdzie są świadczenia sprawozdawanie m.in. komunikatem SWIAD więc
wg mnie te świadczenia w ten sposób wysyłamy.
Powinno to się odbyć przy interpretacji wyniku
.
Zastanawiam się czy razem ze świadczeniem np WItamina B12 powinna pójść zwykła porada w "miejscu" oraz czy będą wymagać procedur icd9 podpiętych do świadczeń (na wszelki wypadek dodam).

Offline doktor

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 151
  • Pomógł? 2
Odp: Zarządzenie Nr 79/2022/DSOZ
« Odpowiedź #23 dnia: Lipca 07, 2022, 11:08:00 am »
Muszę zobaczyć jaka to będzie skala - po zleceniach będę wiedział ile wysłaliśmy no a w rozliczeniu ile rozliczyliśmy.
Spodziewam się że pacjent nie wróci, i że lekarz nie rozliczy. Pacjent może zrobić to badanie również za 3 miesiące.
Nigdy nie nastawiam się na rozliczenie 100% jak będzie 90% to będę zadowolony. Reszta jest pokryta ze zwykłego budżetu POZ.

Trzeba również wziąć pod uwagę czas i koszty osób które będą przez X godzin doszukiwały się zleconego a nie rozliczonego strep- testu - bo to też jest koszt. Dlatego zobaczymy w praktyce:)


... a jak lekarz zleci badanie, pacjent je wykona i nie przyjdzie na poradę to co? Nie zaraportujesz wykonania badania? Poniesiesz koszty bez wynagrodzenia?

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Zarządzenie Nr 79/2022/DSOZ
« Odpowiedź #24 dnia: Lipca 07, 2022, 12:56:46 pm »
wg Pani doktor Agnieszki Mastalerz, której chyba nikomu przedstawiać nie trzeba: https://ptmr.info.pl/webinar-zmiany-w-poz-lipiec-2022/ trzeba będzie przeprowadzić wizytę końcową dotyczącą omówienia wyników tych badań i do niej podpiąć te badania. Oczywiście może się to odbyć w formie teleporady. Widzę, więc możliwość "przedzwonienia" do takiego pacjenta i poinformowania go o wynikach i wtedy można dobić do tych 100% :)
Oczywiście pracy z tym może trochę być.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Tomek811

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 173
  • Pomógł? 7
Odp: Zarządzenie Nr 79/2022/DSOZ
« Odpowiedź #25 dnia: Lipca 07, 2022, 13:19:47 pm »
Teleporada z opisem wyników

... a jak lekarz zleci badanie, pacjent je wykona i nie przyjdzie na poradę to co? Nie zaraportujesz wykonania badania? Poniesiesz koszty bez wynagrodzenia?

Offline kangoo12

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 286
  • Pomógł? 10
Odp: Zarządzenie Nr 79/2022/DSOZ
« Odpowiedź #26 dnia: Lipca 09, 2022, 14:49:45 pm »
K-P zamieściło instrukcję

Offline Tomek811

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 173
  • Pomógł? 7
Odp: Zarządzenie Nr 79/2022/DSOZ
« Odpowiedź #27 dnia: Lipca 09, 2022, 15:11:16 pm »
Jak to technicznie będzie wyglądać?
Mam utworzone usługi dla każdego badania z budżetu z BUM i ICD9.
Czy do każdej wizyty wstawiam tyle usług ile było badań czy można to podpiąć pod usługę porady lekarskiej?

Znalazłem w pełnej karcie usługi opcję "3.Procedury" i możliwość "Dodaj z usługi"  Czy tam można dodać procedurę na podstawie usługi tj. dodać wykonane badania z budżeu?

K-P zamieściło instrukcję

Offline Monia;)

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 9
  • Pomógł? 0
Odp: Zarządzenie Nr 79/2022/DSOZ
« Odpowiedź #28 dnia: Lipca 11, 2022, 15:29:53 pm »
dzięki za odpowiedzi. Kolejne pytanie powiązane. Czy ktoś ma doświadczenie CRP - szybki test ilościowy czy strep-testami? Czy możecie polecić jakieś konkretne urządzenia do wykonywania takich testów w POZ tak aby nie zbankrutować przy cenach podanych przez NFZ?

Wydaje mi się, że są to testy kasetkowe (ok 9 zł za strep i 14 za CRP test)  jak przy covidowych i nie ma obowiązku zakupu specjalnego urządzenia, ale nie jestem pewna

Offline prima

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 97
  • Pomógł? 2
Odp: Zarządzenie Nr 79/2022/DSOZ
« Odpowiedź #29 dnia: Lipca 11, 2022, 17:47:39 pm »
CRP - jest szybkim testem ilościowym, to nie jest zwykły test paskowy, wymaga aparatury. To raczej badanie do wykonania w laboratorium.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 87
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]