collapse

Reklama


Autor Wątek: MODUŁ ZPO  (Przeczytany 1750 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Magol

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 3
  • Pomógł? 0
MODUŁ ZPO
« dnia: Lipca 11, 2022, 09:41:36 am »
Dzień Dobry Wszystkim Użytkownikom :)
Na początku nadmienię iż jestem tu świeżynką, ale z rozliczaniem ZPO mam do czynienia od 9 lat.
Chciałabym prosić o pomoc i podpowiedź, ponieważ stoję przed decyzją zakupu modułu ZPO do rozliczeń wyrobów medycznych jednorazowych.
Może napisze kilka słów jak wygląda moja praca, którą bardzo chciałabym usprawnić.
Rozliczam wnioski centralnie. Umowę mamy podpisaną ze wszystkimi województwami. Punkty sprzedaży z każdego województwa przesyłają do mnie zrealizowane zlecenia. Ja sprawdzam, czy wszystko się zgadza i ręcznie wpisuję do KSPPS. Na tym programie pracuję do tej pory. Mam koszmarną ilość zleceń miesięcznie, bo około 3 tysięcy, więc papierologia jest okropna.
Wiem, że jest możliwość rozliczania za pomocą pliku pobieranego z NFZ, ale boję się że nie ogarnę tego papierowo. Teraz mam wszystkie zlecenia ponumerowane według programu i poukładane w segregatorze.
I moje pytanie to:
Czy plik importowany z NFZ można zapisać w exel abym mogła go obrabiać i odznaczać dokumenty, które do mnie przyszły?
Czy zaimportowane zlecenia tez maja numer porządkowy, abym mogła mieć chronologicznie ułożone w segregatorze?
Czy plik z NFZ można importować np jeden raz w tygodniu i wgrywać do programu ? Czy musi to być raz w miesiącu, po zamknięciu miesiąca?
Czy są duże problemy przy generowaniu raportu do NFZ?
Jak z raportem zwrotnym?
Czy wygląda to tak samo jak w sytuacji kiedy wpisuję wszystko ręcznie?

Mam strasznie dużo niewiadomych i nie ukrywam, że boję się tego nowego rozwiązania, ale już mam dość klepania do programu.
Bardzo żałuję, że Kamsoft nie ma wersji demo na której mogłabym poćwiczyć, lub zobaczyć jak to wygląda

Pomóżcie dobre dusze, bo utonę w papierach za niedługo

Pozdrawiam Wszystkich serdecznie :)

 

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: MODUŁ ZPO
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 11, 2022, 09:48:07 am »
nie mam już do czynienia z PPSem od dawna, a z ZPO nigdy nie miałem, ale jak w KS-SOMED jest jakiś moduł czy funkcja dodatkowo płatna, którą chciałbym sprawdzić, to mogę zawsze napisać do Kamsoftu i dodają mi ją do mojej licencji np. na 30 dni do testów. Spróbuj. Może Tobie też się uda.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3074
  • Pomógł? 222
Odp: MODUŁ ZPO
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 11, 2022, 21:23:24 pm »
Czy plik importowany z NFZ można zapisać w exel abym mogła go obrabiać i odznaczać dokumenty, które do mnie przyszły?
tak

 
Czy plik z NFZ można importować np jeden raz w tygodniu i wgrywać do programu ? Czy musi to być raz w miesiącu, po zamknięciu miesiąca?

prawdopodobnie tak (byc moze plik bedzie wymagał posrotowania po dacie i wycięcia zleceń wczesniejszych niz z tygodnia, ktorym jestes zainteresowana

Najlepiej poproś kamsoft o demo. Zrób kopie programu. Poćwicz.

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1623
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: MODUŁ ZPO
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 12, 2022, 00:52:10 am »
Cytuj
Czy plik z NFZ można importować np jeden raz w tygodniu i wgrywać do programu ? Czy musi to być raz w miesiącu, po zamknięciu miesiąca?
Tak można nawet codziennie. Problem jest jedynie wtedy, jak są problemy z importem z ezwm do szoi, jak w czerwcu.
Zawsze sprawdzaj, czy masz tyle samo zleceń zrealizowanych w eZWM i w raporcie.
Cytuj
Czy są duże problemy przy generowaniu raportu do NFZ?
Jak z raportem zwrotnym?
Czy wygląda to tak samo jak w sytuacji kiedy wpisuję wszystko ręcznie?
Identycznie. Nie ma żadnych problemów.
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: MODUŁ ZPO
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 12, 2022, 21:29:39 pm »
Popatrz na to tak. Przy tej ilości zleceń to nawet wydanie kasy jednorazowo na tę licencję to i tak się opłaca. Wtedy jak chcesz się pobawić to postaw kopię PPSa z boku i męcz moduł ile chcesz (nie wyślesz, bo to kopia programu, ale importować możesz do woli na dowolnie modyfikowanym pliku).

Osobiście uważam, że funkcjonalność jest warta zakupu, oczywiście wszystko zależy od ilości wniosków. Samo wprowadzanie z palca w ZPO jest przyjaźniejsze, a bez importu było dużo więcej roboty. Co prawda pliki z NFZ nie niosą ze sobą imienia i nazwiska pacjenta i ja to sobie poprawiam, ale dla samego rozliczenia nie jest to istotne.

Jak chodzi o kasę, to ja mam sytuację jeden świadczeniodawca/jeden punkt realizacji, więc koszt importu to koszt samego modułu ZPO (jeden punkt jest w cenie modułu, 181zł netto). Jak masz więcej punktów to trzeba więcej zapłacić - płacisz za moduł i dodatkowo: 5 lokalizacji i limit 5000 świadczeń /miesiąc = 545zł netto, każda dodatkowa lokalizacja i dodatkowy limit 1000 świadczeń /miesiąc to 97zł netto. No chyba, że masz na tyle dużo lokalizacji i wniosków, to może opłaci się pakiet no limit = 5310zł netto.

Jak chodzi o numerację - przy imporcie wniosków PPS nadaje numery chyba wg kolejności wczytania, która chyba jest tożsama z kolejnością pozycji w pliku z NFZ. Jednak pytanie czy się bawić w modyfikację csv'a? W segregatorze możesz układać wg dat, a numerację zostawić PPSowi i będziesz mieć nie po kolei, ale jakieś kryterium szukania będzie zachowane. Albo tak samo PPSowi zostawić numerację i układać wg numerów nadanych w segregatorze - zawsze w programie znajdziesz nr nadany przez PPSa po pacjencie i w segregatorze już poszukasz wg LP. Nie wiem czy jest sens tracić czas z plikiem.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 75
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]