collapse

Reklama


Autor Wątek: harmonogram POZ  (Przeczytany 1424 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gringo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 815
  • Pomógł? 22
  • Zachodniopomorski OW
harmonogram POZ
« dnia: Września 13, 2023, 15:55:28 pm »
witam,
Przejrzałem wszystkie dokumenty dotyczące POZ i nie mogę znaleźć danych dotyczących wykazu
w harmonogramach personelu, podziału czasu pracy na godziny wizyty domowe/praca w miejscu udzielania świadczeń.
Wiadomo, że poradnia i personel musi działać od 8 do 18, ale nie pamiętam jakie są reguły dotyczące wizyt domowych.
Możecie coś podpowiedzieć?
Przepraszamy. Taras widokowy nieczynny. Najbliższy czynny taras widokowy dla odprowadzających we Wrocławiu!

Offline sisi

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Pomógł? 1
  • Łódzki OW NFZ
Odp: harmonogram POZ
« Odpowiedź #1 dnia: Września 15, 2023, 12:44:02 pm »
Witam
Robiłam ostatnio harmonogramy i otrzymałam takie info z NFZ, iż wizyty domowe muszą być codziennie . Wystarczy 1h.

Offline gringo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 815
  • Pomógł? 22
  • Zachodniopomorski OW
Odp: harmonogram POZ
« Odpowiedź #2 dnia: Września 15, 2023, 19:44:50 pm »
Dzięki za info !
Przepraszamy. Taras widokowy nieczynny. Najbliższy czynny taras widokowy dla odprowadzających we Wrocławiu!

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: harmonogram POZ
« Odpowiedź #3 dnia: Września 15, 2023, 21:40:47 pm »
Może kiedyś zmądrzeję i sobie będę zapisywał takie rzeczy w repo jakimś, ale na razie niestety znowu nie umiem tego znaleźć. Ogólnie mogę tylko dodać, że u mnie wymagają przynajmniej raz w tygodniu w godzinach popołudniowych, czyli po 15stej.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: harmonogram POZ
« Odpowiedź #4 dnia: Września 15, 2023, 22:18:00 pm »
Mogę się mylić ale chyba w zgłoszeniu to się określa.

Offline KrystianT

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 235
  • Pomógł? 30
Odp: harmonogram POZ
« Odpowiedź #5 dnia: Września 16, 2023, 10:51:12 am »
Hmm, trochę dziwne, bo z jednej strony spotkałem się z odrzucaniem zmian, jeśli lekarz przyjmujący deklaracje nie miał harmonogramu 5 dni w tygodniu i wizyty domowe co najmniej raz w tygodniu w godz porannych i raz popołudniowych (ale nie pamiętam czy to nie dotyczyło indywidualnej praktyki jednoosobowej) i tu na forum ktoś pisał
Cytuj
W mazowieckim , jeśli na lekarza są deklaracje to musi mieć harmonogram rozpisany na 5 dni, a jeśli nie ma deklaracji to jak się chce.
W poprzednich latach cofali jeśli nie był lekarz z deklaracjami dostępny przez 5 dni , tak samo dotyczy to pielęgniarki - z deklaracjami - przez 5 dni.
Ale z drugiej strony jak prześledziłem umowy i zarządzenia, to wszędzie używają sformułowania "świadczeniodawca ma zapewnić" a nie lekarz zatrudniony u świadczeniodawcy... Prawnicy to potwierdzają, a NFZ zrobi jak uważa i można się z nim wykłócać i prosić o podanie podstawy prawnej...
https://www.mp.pl/pytania/pediatria/najnowsze-pytania/322798,jaki-jest-najkrotszy-mozliwy-wymiar-czasu-pracy-lekarza-poz-ktory-moze-przyjmowac-deklaracje-od-pacjentow

Offline gringo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 815
  • Pomógł? 22
  • Zachodniopomorski OW
Odp: harmonogram POZ
« Odpowiedź #6 dnia: Września 16, 2023, 13:27:39 pm »
No właśnie, też miałem to sobie gdzieś zapisać ku pamięci i jak zwykle poszło do kosza....
Zdaje się, że  KrystianT jesteś najbliżej prawdy ;-) Serdeczne dzięki. I Paweł, słuszna uwaga, że chyba robi się to rozbicie tylko w programie do ofertowania a na SZOI nie wykazuje się takiego podziału. Tak czy siak, wielkie dzięki za wszystkie wskazówki i tym razem dam to wydrukowane do segregatora ;-)
Przepraszamy. Taras widokowy nieczynny. Najbliższy czynny taras widokowy dla odprowadzających we Wrocławiu!

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: harmonogram POZ
« Odpowiedź #7 dnia: Września 17, 2023, 19:49:02 pm »
Jak zrobisz podział na SZOI, to wejdzie do programu. Ja, co prawda na PŚ, ale zawsze pierwsze tam, a później generacja profilu i mam wszystko w ofertowaniu. Tak czy inaczej - później jak NFZ wymaga, żeby nanieść zmiany na umowę, to mam wszystko u nich tak jak w rzeczywistości, a program do ofertowania czasem już dawno odinstalowany.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline gringo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 815
  • Pomógł? 22
  • Zachodniopomorski OW
Odp: harmonogram POZ
« Odpowiedź #8 dnia: Września 18, 2023, 09:00:24 am »
Jak zrobisz podział na SZOI, to wejdzie do programu. Ja, co prawda na PŚ, ale zawsze pierwsze tam, a później generacja profilu i mam wszystko w ofertowaniu. Tak czy inaczej - później jak NFZ wymaga, żeby nanieść zmiany na umowę, to mam wszystko u nich tak jak w rzeczywistości, a program do ofertowania czasem już dawno odinstalowany.

OK. :)
Przepraszamy. Taras widokowy nieczynny. Najbliższy czynny taras widokowy dla odprowadzających we Wrocławiu!

Offline Maja04

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 330
  • Pomógł? 5
Odp: harmonogram POZ
« Odpowiedź #9 dnia: Września 18, 2023, 09:50:27 am »
w Dolnośląskim można rzec , że wygrałam ten spór. W ustawie o POZ nie ma zapisy , ze dany lekarz ma być wykazany 5 dni w tygodniu, poparłam to tez składanymi deklaracjami przed internet tam Cez pokazuje dostępność wszystkich lekarzy w komórce , bez znaczenia czy dany lekarz jest  1 dzień w tygodniu czy 5, pacjent ma prawo wyboru każdego lekarza, a ja nie mam podstaw do odrzucenia. Sprawa była nawet wyjaśniania pomiędzy CEz- NFZ.NFZ lekko poirytowany , ale MZ jest przed NFZ i w rezultacie NFZ uległ.
Jest to nadinterpretacja ustawy po stronie NFZ, że lekarz zbierający deklaracje musi być wykazany 5 dni w tygodniu czy harmonogram wizyty domowych codziennie dla danego lekarza. W ustawie jest, że świadczeniodawca ma obowiązek zabezpieczyć w godzinach  8.00 - 18.00 i wcale nie musi być to lekarz, który musi być codziennie.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 82
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]