collapse

Reklama


Autor Wątek: ZSIRep Hasło admina  (Przeczytany 4230 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline artur

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 324
  • Pomógł? 1
  • Mazowiecki OW
ZSIRep Hasło admina
« dnia: Stycznia 10, 2022, 17:59:37 pm »
Zapomniałem hasła do ZSIRepa, ustawiłem raz w czerwcu i już tam nie zaglądałem, ktoś wie jak odzyskać hasło admina do ZSIRepa? Wydawało mi się że ustawiłem wszystkim według pewnego wzoru a tu nie zadziałało więc nie pamiętam co tam podałem.

Offline artur

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 324
  • Pomógł? 1
  • Mazowiecki OW
Odp: ZSIRep Hasło admina
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 10, 2022, 18:03:14 pm »
W sumie to nieaktualne chyba bo już sobie przypomniałem i działa, ale może ktoś zna sposób na reset / odzyskanie zapomnianego hasła admina ZSIRep .... Może kiedyś się przyda

Offline Kor

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 85
  • Pomógł? 1
Odp: ZSIRep Hasło admina
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 28, 2022, 15:37:47 pm »
A ja mam inne pytanie odnośnie ZSIRep. Jak zrobić kopie bezpieczeństwa tego repozytorium ?

Offline maciejj

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 579
  • Pomógł? 64
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: ZSIRep Hasło admina
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 28, 2022, 16:39:59 pm »
plik/kopia bezpieczeństwa/ustawienia. Ustawiasz kopię do lokalizacji sieciowej, albo do płatnego drugiego zsirepa

Offline Kor

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 85
  • Pomógł? 1
Odp: ZSIRep Hasło admina
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 05, 2022, 17:41:22 pm »
Dziękuję bardzo za odpowiedź. Czyli bez dodatkowej licencji kiepsko.

Offline maciejj

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 579
  • Pomógł? 64
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: ZSIRep Hasło admina
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 05, 2022, 22:14:13 pm »
kopia do lokalizacji sieciowej jest free

Offline frodo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 952
  • Pomógł? 29
  • Zachodniopomorskie
Odp: ZSIRep Hasło admina
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 05, 2022, 23:00:49 pm »
ale zdaje się , że ta za free to nie kopia dokumentów ale tylko kopia konfiguracji itp

Offline maciejj

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 579
  • Pomógł? 64
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: ZSIRep Hasło admina
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 05, 2022, 23:13:53 pm »
ale zdaje się , że ta za free to nie kopia dokumentów ale tylko kopia konfiguracji itp
Nie, to kopia dokumentów. Różnica taka, że po awarii musisz postawić od nowa zsirepa, odtworzyć z tej kopii dokumenty i odbudować indexy. Przy dużej bazie może to trochę potrwać (przy niezbyt dużej bazie to nie problem). Kopia do drugiego zsirepa to zmiana adresu zapasowego zsirepa w somed/pps i śmiga.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3177
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: ZSIRep Hasło admina
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 07, 2022, 13:00:16 pm »
dodam tylko w ramach ciekawostki, że nie chciało mi to działać kiedy drugi zsirep był w lokalizacji zdalnej, z którą mam zestawiony tunel VPN.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3034
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: ZSIRep Hasło admina
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 09, 2022, 21:48:58 pm »
ZSIRep jest trochę dziwnie napisany. Raz - nie pozwala położyć plików poza katalogiem programu. Dwa - sprawdźcie jak działa Somed w sferze dokumentów ZSIRepowanych jak ZSIRep ulegnie awarii. Nie da się praktycznie nic zrobić (podpisać dokumentu). Raczej Somed powinien to zbuforować, a później umożliwić dosłanie. Trzy - no na razie nie wiem.
Ogólnie może to drugie to nie ZSIRep tylko Somed tak do niego podłączyli, ale nie jest to do końca ok.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline kubaru

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 91
  • Pomógł? 1
Odp: ZSIRep Hasło admina
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 15, 2022, 10:10:36 am »
Czy kopia całego folderu KSPPS zawierającego ZSIREP na innym komputerze wykonywana codziennie jest wystarczającym zabezpieczeniem przed utratą danych w razie awarii?  Czy dodatkowo potrzebna jest kopia wykonywana przez rep.?   ( jeden lekarz więc baza nie jest wielka )

Offline Nyahaha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 782
  • Pomógł? 15
  • ...
Odp: ZSIRep Hasło admina
« Odpowiedź #11 dnia: Września 04, 2022, 10:58:35 am »
Podczepię pod stary temat by nie robić nowego, chciałem sobie sprawdzić jak by było w przypadku robienia kopii zapasowych całego folderu KS(pps) z folderem zsirepem. Jako że nie byłem pewien jak to będzie działać po zrobieniu kopii to postawiłem 2 wirtualne maszyny, na jednej już przywrócony cały pps tam dodatkowo zainstalowałem na świeżo zsirepa wraz z konfiguracją i wprowadziłem z 2 pacjentów, zamykam i robię tego kopię. Na drugiej maszynie przywracam ppsa z 1 maszyny, najpierw instalacja ppsa a potem kopiowanie całego folderu KS z 1 maszyny, instalacja zsirepa i poszło, połączenie było i ilość dokumentów się zgadzała i dodawało nowe, więc zostanę chyba przy dalszym kopiowaniu całego katalogu o ile coś nie spartaczą z ppsem i dalszymi konfiguracjami. Jeszcze zostawiam sobie na ostatnią chwilę zamawianie edmsuite.

Offline robowd

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 85
  • Pomógł? 8
Odp: ZSIRep Hasło admina
« Odpowiedź #12 dnia: Września 05, 2022, 07:05:37 am »
Podczepię pod stary temat by nie robić nowego, chciałem sobie sprawdzić jak by było w przypadku robienia kopii zapasowych całego folderu KS(pps) z folderem zsirepem. Jako że nie byłem pewien jak to będzie działać po zrobieniu kopii to postawiłem 2 wirtualne maszyny, na jednej już przywrócony cały pps tam dodatkowo zainstalowałem na świeżo zsirepa wraz z konfiguracją i wprowadziłem z 2 pacjentów, zamykam i robię tego kopię. Na drugiej maszynie przywracam ppsa z 1 maszyny, najpierw instalacja ppsa a potem kopiowanie całego folderu KS z 1 maszyny, instalacja zsirepa i poszło, połączenie było i ilość dokumentów się zgadzała i dodawało nowe, więc zostanę chyba przy dalszym kopiowaniu całego katalogu o ile coś nie spartaczą z ppsem i dalszymi konfiguracjami. Jeszcze zostawiam sobie na ostatnią chwilę zamawianie edmsuite.

Mają też dodatkową licencję płatną na to: możesz dokupić drugiego zsirep i w tym pierwszym podajesz jego adres -> sam robi kopie na innej maszynie.

Offline Nyahaha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 782
  • Pomógł? 15
  • ...
Odp: ZSIRep Hasło admina
« Odpowiedź #13 dnia: Września 05, 2022, 08:34:12 am »
Odpuszczę, raczej robię wszystko by nie bulić więcej niż jest a mam do dyspozycji tylko jeden laptop. A to sprawdzałem w VirtualBoxie bo chciałem się przekonać jak będzie to działać gdybym musiał w razie konieczności np. zmieniać komputer.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 44
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 2
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9297 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3177 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3034 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]