collapse

Reklama


Autor Wątek: Katowice wszyscy się skatowali xD  (Przeczytany 3751 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Moonstuff

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 91
  • Pomógł? 8
  • Małopolska
Katowice wszyscy się skatowali xD
« dnia: Października 14, 2021, 14:41:25 pm »
Bardziej humorystycznie :)

U jednego świadczeniodawcy mam limit miesięczny z jednego zakresu (STM) 8000 zł.
Umowa skończyła się w czerwcu (nie przedłużona do grudnia wnioskiem).
W lipcu wykonanie 27000 zł ale nowy limit narastająco więc rozumiem, że powinno się naliczyć tylko 8000 zł.
Naliczyło się 16000 zł.
Rachunek ma status "oczekuje na korektę".
Rozumiem coś zepsuli to zrobię naliczanie jeszcze raz powinna naliczyć się korekta na 8000 zł.
Nic się nie naliczyło.
Sytuacja trwa więc robiłem naliczanie już za sierpień i za wrzesień no i naliczało się kolejne rachunki podstawowe.
Pani z NFZ mówi, że muszę odpalić naliczanie na lipiec a ja nie mogę ponieważ już zrobiłem naliczanie na miesiące późniejsze.
Pytam czy oni nie mogą naliczyć korekty (zlecić naliczania świadczeń na miesiąc lipiec).
Pani twierdzi, że nie (chociaż widziałem w innych miesiącach naliczania ze zlecającym OW NFZ xD).
No to ja mówię, że nic nie mogę zrobić bo nie odpalę naliczania na miesiąc lipiec a nie mogę z poziomu programu zrobić korekty do rachunku wygenerowanego na podstawie szablonu.
Spychologia do informatyków.
Oni jak dzieci we mgle nie wiedzą zupełnie nic i odsyłają do tej samej Pani co wcześniej.
Wychodzi na to że muszę usunąć wszystkie pozycje rozliczeniowe z lipca i wpisać jeszcze raz i wysłać.
Powinno to skutkować naliczeniem korekty na 16000 zł, a później rachunku podstawowego na 8000 zł.
Jestem w trakcie ale bardzo będę się śmiał jeżeli podstawowy naliczy się ponownie na 16000 zł xD
Dobrze, że w mMedica jest opcja usuń i dodaj takie same pozycje rozliczeniowe.
Dobrze, że jest to mój jedyny klient w województwie Śląskim ponieważ w Małopolsce nie byłoby żadnego problemu.

Pozdrawiam i cierpliwości Wam życzę.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Katowice wszyscy się skatowali xD
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 15, 2021, 08:42:10 am »
Szablon rachunku "na plus" naliczasz do aktualnie najwyższego miesiąca,
natomiast szablon korekty możesz naliczyć do miesiąca którego ona dotyczyła.
Co więcej, jeżeli klikniesz naliczanie korekty na miesiąc powiedzmy wrzesień
a korekty będą do lipca, sierpnia, to powinny się one naliczyć do tamtych miesięcy.
Dostałbyś dwa pliki szablonów z korektami do lipca i sierpnia dla zlecenia wrześniowego.

Co do usuwania świadczeń... po co.. nie znam aż tak mMedica, ale standardowo w rozliczeniach
z NFZ z dowolnego programu "wystarczy" podbić wersję produktu (nie zestawu) żeby naliczyła się
do niego korekta.

Pozdrawiam

Offline Moonstuff

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 91
  • Pomógł? 8
  • Małopolska
Odp: Katowice wszyscy się skatowali xD
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 15, 2021, 11:55:51 am »
Jeżeli w parametrach naliczania masz ustawione:
1. Sposób przypisywania świadczeń do szablonu rozliczeniowego: Generowanie zbiorczego szablonu w ramach całej umowy
2. Naliczanie oddzielnych szablonów rozliczeniowych w podziale na tytuły uprawnień: NIE
3. Tryb generowania szablonów rachunków dotyczący świadczeń finansowanych z tytułu UE: Generowanie szablonu zbiorczego

To nie ważne na jaki miesiąc naliczasz (zapewne aktualny), a powinny się najpierw wygenerować szablony korygujące (jeżeli była podbita wersja rozliczenia o statusie "rozliczone").
Jeżeli ruszałem coś w styczniu to przy naliczaniu na listopad powinna się wygenerować korekta za styczeń itd.

Wersja świadczeń była podbijana wielokrotnie ale pracownikom NFZ to nie wystarczało i stwierdzili że najlepiej będzie usunąć i dodać na nowo.
Tak jak mówię dobrze, że jest taka opcja w programie.

Pozdr.

Offline Maja04

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 330
  • Pomógł? 5
Odp: Katowice wszyscy się skatowali xD
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 15, 2021, 14:51:57 pm »
Ee to w Dolnośląskim lepszy NFZ :))) też mi się podobna sytuacja zdarzyła- wycofali fv usuneli szablon- wysłałam ponownie św i wystawiłam porawną fv.
Współczuje

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Katowice wszyscy się skatowali xD
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 15, 2021, 21:13:33 pm »
No w sumie piszesz o usunięcie szablonu i generujesz ponownie.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 106
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 7
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]