collapse

Reklama


Autor Wątek: podwyzki dla pielegniarek od 1lipca  (Przeczytany 17303 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Moonstuff

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 91
  • Pomógł? 8
  • Małopolska
Odp: podwyzki dla pielegniarek od 1lipca
« Odpowiedź #30 dnia: Lipca 15, 2021, 15:49:16 pm »
Jeszcze takie coś może się komuś przyda:

?W celu wyjaśnienia wątpliwości związanych z pojęciem kwoty należnego wynagrodzenia, którym posługują się przepisy rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 5 lipca 2021 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej (Dz. U. poz. 1235) informujemy, że użyte w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 5 lipca 2021 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej (Dz.U. z 2021 r. poz. 1235) wyrażenie: ?(?) kwoty należnego wynagrodzenia zasadniczego danego pracownika za miesiąc maj 2021 r., wynagrodzenia brutto, pozostających po stronie pracodawcy kosztach składek na ubezpieczenia społeczne, Fundusz Pracy, Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych, Fundusz Solidarnościowy i Fundusz Emerytur Pomostowych oraz kosztach wpłat na Pracownicze Plany Kapitałowe (?)?  zastosowane zostało w znaczeniu funkcjonalnym, co oznacza, że nie jest ono w każdym przypadku tożsame z wynagrodzeniem rzeczywiście naliczonym i wypłaconym, ale w przypadku np. osób zatrudnionych w danym podmiocie leczniczym, które w miesiącu maju 2021 r. przebywały na urlopie, zwolnieniu chorobowym itp. powinno zostać w tabelach wykazane jako wynagrodzenie należne, jakie otrzymałby taki pracownik gdyby w miesiącu maju pracował, ustalone w sposób określony dla wynagrodzenia urlopowego w art. 172 Kodeksu Pracy.?

Offline ZBIK

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Pomógł? 0
Odp: podwyzki dla pielegniarek od 1lipca
« Odpowiedź #31 dnia: Lipca 15, 2021, 19:53:35 pm »
W mnie już jest ta nowa funkcjonalność na SZOI tutaj: Umowy / Wzrost wynagrodzeń / Wzrost wynagrodzenia zasadniczego
« Ostatnia zmiana: Lipca 15, 2021, 19:57:17 pm wysłana przez ZBIK »

Offline Maja04

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 339
  • Pomógł? 5
Odp: podwyzki dla pielegniarek od 1lipca
« Odpowiedź #32 dnia: Lipca 16, 2021, 07:59:40 am »
Nie kumam. W Dolnośląskim mam aktywne zgłoszenie liczby etatów personelu wykonującego zadów medyczny. Wczoraj rozmawiałam z NFZ i jasno powiedziały , że podwyżki dla pielęgniarek ( zarządzenie nr 122)  będą w formie aneksu mam nic nie przekazywać a czekać na aneks z dodatkowym produktem rozliczeniowym. Pytałam również o zarządzenie nr 130 powiedziano mi że będzie akcja do przesłania tabeli więc sprawdzam mam akcje ale jest opis " zgłaszanie liczby etatów dla personelu wykonującego zawód medyczny) więc jak to się ma do zapisu, że podwyżki dla osób pracujących innych niż wykonujących zawód medyczny?

Offline marwi

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 63
  • Pomógł? 7
Odp: podwyzki dla pielegniarek od 1lipca
« Odpowiedź #33 dnia: Lipca 16, 2021, 08:07:46 am »
bo to są dwie osobne sprawy !!!

1. Podwyżki dla wszystkich pielęgniarek będą w formie aneksu przygotowane przez OW NFZ - nie trzeba nic zgłaszać. Ich wartość będzie taka sama jak wartość zgłoszonych etatów + pochodne na czerwiec. Będzie to po prostu jedna kwota.

2. Zgłoszenie, które jest już dostępne na Portalach dotyczy wszystkich pracowników wykonujących zawód medyczny (w tym pielęgniarek) i pomocniczy zatrudnionych na umowę o pracę których wynagrodzenie zasadnicze za maj 2021 było niżesz niż wynagrodzenie zasadnicze które powinny dostać od 1 lipca. Wtedy NFZ dopłaci różnicę dla poszczególnych osób. Oczywiście tutaj nie ma przymusu składnia takiego wniosku..

Offline Maja04

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 339
  • Pomógł? 5
Odp: podwyzki dla pielegniarek od 1lipca
« Odpowiedź #34 dnia: Lipca 16, 2021, 08:12:33 am »
Właśnie rozmawiałam z informatykami z DOW NFZ. Sama nazwa " zgłoszenie liczby etatów personelu wykonującego zawód medyczny" dotyczy się zarządzenia nr 130." można zgłupieć bo jest to niezgodne z zarządzeniem nr 130 które przewiduje podwyżki również dla osób niewykonujący zawód medyczny. Inaczej nie potrafią zrobić- taka odpowiedź dostałam.

Offline Maja04

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 339
  • Pomógł? 5
Odp: podwyzki dla pielegniarek od 1lipca
« Odpowiedź #35 dnia: Lipca 16, 2021, 08:14:46 am »
tak wiem, że to sa dwa osobne zarządzania. Chodzi mi o sama nazwę akcji, że można zgłupieć, dlaczego nazwali ją " zgłoszenie ilości etatów personelu wykonującego zawód medyczny- skoro dotyczy się tez innych

Offline diglet22

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 3
  • Pomógł? 0
Odp: podwyzki dla pielegniarek od 1lipca
« Odpowiedź #36 dnia: Lipca 16, 2021, 10:16:13 am »
Witam ,
mam pytanie w sprawie tabelki:

Jeżeli ktoś ma wynagrodzenie np.5000 zł , jak rozbić kwotę z nowymi przepisami  jeżeli w tabeli t2-8 ma być wpisana kwota zasadnicza np. 4185,65 zł i składki zus od kwoty zasadniczej czy od wynagrodzenia 5000zł?

pozdrawiam

Offline ZBIK

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Pomógł? 0
Odp: podwyzki dla pielegniarek od 1lipca
« Odpowiedź #37 dnia: Lipca 16, 2021, 22:53:29 pm »
Witam,
Mam pytanie, udało się komuś wysłać ten plik CSV bez problemów? Ja mam cały czas komunikat jak na załączonym obrazku. Sprawdzałem i wszystko jest w pliku OK. Tabela jest zgodna z wzorcem. Dane w poszczególnych kolumnach są zgodne. Wszystko odpowiada tym Regułom jakie NFZ udostępnił na SZOI przy tym komunikacie nr 2 o informacji o wynagrodzeniach. . Już nie wiem co z tym zrobić... Ma ktoś może jakiś pomysł?
« Ostatnia zmiana: Lipca 18, 2021, 09:13:40 am wysłana przez ZBIK »

Offline kasia 1

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 1
  • Pomógł? 0
Odp: podwyzki dla pielegniarek od 1lipca
« Odpowiedź #38 dnia: Lipca 18, 2021, 08:14:57 am »
Witam, bardzo proszę o pomoc bo nie wiem czy dobrze to rozumiem. Pracuję w szpitalu od 2 miesięcy koleżanka z kadr jak również ta z płac poszły właśnie na urlop i zostałam z tym sama. Rozumiem że zgodnie z tymi zarządzeniami :
1. dodatek zembalowy dla pielęgniarek, który był włączony do stawki 1200 i pochodne będzie refundowany na podstawie danych za czerwiec wskaźnikiem korygującym?
2. w tabeli z kolejnego zarządzenia należy podać tylko te osoby ujęte w ustawie, których wynagrodzenie zasadnicze za maj czyli razem z tym 1200 zembalowego było niższe niż to które ma być od 01.07.2021. U nas Pan informatyk od wynagrodzenia za maj z zembalowym np. 3850 kazał odjąć to 1200 i wtedy wszystkich do tej tabelki trzeba włożyć. Moim zdaniem wtedy dostalibyśmy dwa razy to zembalowe raz wskaźnikiem korygującym  na podstawie danych za czerwiec a potem drugi raz na podstawie danych z tabeli. Co należy podać w tabeli w pozycji T1-13

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3074
  • Pomógł? 222
Odp: podwyzki dla pielegniarek od 1lipca
« Odpowiedź #39 dnia: Lipca 18, 2021, 09:37:36 am »
U nas Pan informatyk od wynagrodzenia za maj z zembalowym np. 3850 kazał odjąć to 1200 i wtedy wszystkich do tej tabelki trzeba włożyć.

Nie traktuj informatyka jako źródło wiedzy o prawie, pensjach itp.

Offline ZBIK

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Pomógł? 0
Odp: podwyzki dla pielegniarek od 1lipca
« Odpowiedź #40 dnia: Lipca 18, 2021, 14:56:43 pm »
Witam,
Mam pytanie, udało się komuś wysłać ten plik CSV bez problemów? Ja mam cały czas komunikat jak na załączonym obrazku. Sprawdzałem i wszystko jest w pliku OK. Tabela jest zgodna z wzorcem. Dane w poszczególnych kolumnach są zgodne. Wszystko odpowiada tym Regułom jakie NFZ udostępnił na SZOI przy tym komunikacie nr 2 o informacji o wynagrodzeniach. . Już nie wiem co z tym zrobić... Ma ktoś może jakiś pomysł?

Mi wreszcie udało się skutecznie wysłać ten plik CSV :)

Offline ZBIK

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Pomógł? 0
Odp: podwyzki dla pielegniarek od 1lipca
« Odpowiedź #41 dnia: Lipca 18, 2021, 15:06:22 pm »
Witam ,
mam pytanie w sprawie tabelki:

Jeżeli ktoś ma wynagrodzenie np.5000 zł , jak rozbić kwotę z nowymi przepisami  jeżeli w tabeli t2-8 ma być wpisana kwota zasadnicza np. 4185,65 zł i składki zus od kwoty zasadniczej czy od wynagrodzenia 5000zł?

pozdrawiam

Ujmuje się tylko osoby, które mają wynagrodzenie niższe od tego jakie obowiązuje od 1 lipca 2021 dla danej grupy zawodowej zgodnie z odnośnym zarządzeniem. Zresztą jeżeli to dotychczasowe wynagrodzenie będzie sumarycznie wyższe tj. T1-25 będzie wyższe niż T2-24 to system pokaże błąd i nie można przekazać pliku CSV.
« Ostatnia zmiana: Lipca 18, 2021, 15:15:55 pm wysłana przez ZBIK »

Offline IwonaKG

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 6
  • Pomógł? 0
Odp: podwyzki dla pielegniarek od 1lipca
« Odpowiedź #42 dnia: Lipca 18, 2021, 15:30:00 pm »
Witam, bardzo proszę o pomoc bo nie wiem czy dobrze to rozumiem. Pracuję w szpitalu od 2 miesięcy koleżanka z kadr jak również ta z płac poszły właśnie na urlop i zostałam z tym sama. Rozumiem że zgodnie z tymi zarządzeniami :
1. dodatek zembalowy dla pielęgniarek, który był włączony do stawki 1200 i pochodne będzie refundowany na podstawie danych za czerwiec wskaźnikiem korygującym?
2. w tabeli z kolejnego zarządzenia należy podać tylko te osoby ujęte w ustawie, których wynagrodzenie zasadnicze za maj czyli razem z tym 1200 zembalowego było niższe niż to które ma być od 01.07.2021. U nas Pan informatyk od wynagrodzenia za maj z zembalowym np. 3850 kazał odjąć to 1200 i wtedy wszystkich do tej tabelki trzeba włożyć. Moim zdaniem wtedy dostalibyśmy dwa razy to zembalowe raz wskaźnikiem korygującym  na podstawie danych za czerwiec a potem drugi raz na podstawie danych z tabeli. Co należy podać w tabeli w pozycji T1-13
Dobrze zrozumiałaś. Nie zgadzam się z informatykiem, ja nie odejmuję 1200 od pł. zasadn. Nie wiem co autor miał na myśli w T1-13, ja nic nie wykazuję. Wszystkie składniki wynagrodzeń "poupychałam" w inne kolumny tj. T1-12 np. dodatek za święta, T1-14 np. dodatek funkcyjny. Zastanawiałam się gdzie dodać dodatek wyrównujący Zembalowe dla pielęgniarek jednozmianowych. Ja wykazałam w T1-14 (wysokość nie jest zależna od zasadniczego), rozumiem że ten dodatek nadal będzie refundowany wskaźnikiem korygującym na podstawie czerwca, a nie Rozporządzeniem MZ z dn 05.07.2021.

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: podwyzki dla pielegniarek od 1lipca
« Odpowiedź #43 dnia: Lipca 19, 2021, 08:21:31 am »
Moim zdanie to jest tak zakręcone, aby tego nie składać. Najlepiej coś prostego zamotać, zakręcić i czekać co będzie. Kiedy się skończy to dziadostwo :-(
Edward z Kętrzyna

Offline Robinson

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 444
  • Pomógł? 14
Odp: podwyzki dla pielegniarek od 1lipca
« Odpowiedź #44 dnia: Lipca 19, 2021, 08:55:45 am »
Moim zdanie to jest tak zakręcone, aby tego nie składać. Najlepiej coś prostego zamotać, zakręcić i czekać co będzie. Kiedy się skończy to dziadostwo :-(
W Umowach na SZOI pojawiła się pozycja WSPÓŁCZYNNIK KORYGUJĄCY KOSZTY ŚWIADCZEŃ PIELĘGNIAREK I POŁOŻNYCH - 14/1 i wartości takie jak były do tej pory. Czy skoro pojawił się taki punkt w umowie trzeba coś przekazywać do NFZ przez SZOI?

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 80
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9303 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]