collapse

Reklama


Autor Wątek: Pilotaż Profilaktyka 40 +  (Przeczytany 9214 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline naszaprzychodnia1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Pomógł? 0
Pilotaż Profilaktyka 40 +
« dnia: Lipca 02, 2021, 13:32:32 pm »
Witam,
czy ktoś z was może mnie pokierować jak wgrać taki plik : KC_KO_Eksport_Definicji_Postepowania_12-21-000128_PPZ_18_8_13_1_20210625114453.kch2

Z góry dzięki za pomoc

Offline adam_92

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 11
  • Pomógł? 0
Odp: Pilotaż Profilaktyka 40 +
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 02, 2021, 22:24:54 pm »
Musisz ściągną ze strony OW NFZ program do ofertowania. Radzę zapoznac się z dokumentacją i instrukcjami dołączonymi do programu, bo to ustrojstwo nie jest przyjazne użytkownikowi :P

A ten plik, o którym piszesz to importujesz do programu oferowanie, pamiętaj że wcześniej trzeba wgrać plik z danymi oferenta, które pobierasz z portalu świadczeniodawcy.

Offline naszaprzychodnia1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Pomógł? 0
Odp: Pilotaż Profilaktyka 40 +
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 05, 2021, 11:08:03 am »
Dziękuję za pomoc. Tak już się przekonałam, że program do ofertowania stwarza problemy :(

Offline Zbychu

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 116
  • Pomógł? 12
  • Mazowiecki OW
Odp: Pilotaż Profilaktyka 40 +
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 16, 2021, 10:24:18 am »
Czy ktoś z Was dostał już umowę i ją realizuje?
Podobno na obecną chwile nie ma możliwości rozliczenia zrealizowanych skierowań?
Macie jakieś informacje na ten temat?

Offline Maja04

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 338
  • Pomógł? 5
Odp: Pilotaż Profilaktyka 40 +
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 16, 2021, 13:49:51 pm »
ja dostałam dziś info , że somed nie jest przystosowany do obsługi 40 plus. NFZ nie dam wytycznych dla dostawców oprogramowania na jakiej zasadzie mają się odbywać rozliczenia. Jedynie info, że maja być sprawozdawane w SIM, ale umowa jest na konkretna kwotę więc na logikę trzeba wysyłać komunikatem do NFZ aby schodzić z wykonania. Ja chyba będę z " palca" fv wystawiać

Offline Zbychu

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 116
  • Pomógł? 12
  • Mazowiecki OW
Odp: Pilotaż Profilaktyka 40 +
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 16, 2021, 14:40:19 pm »
W umowie są zawarte chyba dwa punkty, które trzeba spełnić aby otrzymać zwrot:
-prawidłowe przyjęcia skierowania do realizacji
-prawidłowe przekazanie wyników do P1.
Bez tego raczej nikt nie zapłaci. I pewnie , jak w przypadku szczepień, Cez będzie potwierdzał do NFZ wykonanie.

Offline prima

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 97
  • Pomógł? 2
Odp: Pilotaż Profilaktyka 40 +
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 16, 2021, 19:05:03 pm »
i jeszcze trzeba dodać - zweryfikowany eWUŚ

Offline Sorn

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 239
  • Pomógł? 24
Odp: Pilotaż Profilaktyka 40 +
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 20, 2021, 10:46:14 am »
W umowie są zawarte chyba dwa punkty, które trzeba spełnić aby otrzymać zwrot:
-prawidłowe przyjęcia skierowania do realizacji
-prawidłowe przekazanie wyników do P1.
Bez tego raczej nikt nie zapłaci. I pewnie , jak w przypadku szczepień, Cez będzie potwierdzał do NFZ wykonanie.
Z tego co wiem, to Somed nie ma opcji przekazania wyników do P1. Ponoć jest jakiś osobny rejestr w P1 więc zapewne podpięcie wyniku do wizyty i jej podpisanie nie wchodzi w grę. Czy ktoś już wie jak sprawozdawać badania?

Offline prima

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 97
  • Pomógł? 2
Odp: Pilotaż Profilaktyka 40 +
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 20, 2021, 12:56:01 pm »
Wynik badania jest dokumentem elektronicznym. P1 nie przechowuje wyników badań. Każdy podmiot musi mieć swoją bazę na takie dokumenty. Dokumenty te indeksuje się do P1 czyli przekazuje się do P1 informację o posiadanych dokumentach. Baza ta musi być dostępna przez Internet 24/7. Jak ktoś chce pobrać wynik, to P1 przekazuje informację o takim wyniku i gdzie jest dostępny. Za pomocą tej informacji aplikacja odbiorcy pobiera wynik z naszej bazy.
To w takim dużym uogólnieniu.

Offline Sorn

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 239
  • Pomógł? 24
Odp: Pilotaż Profilaktyka 40 +
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 20, 2021, 13:40:59 pm »
Wynik badania jest dokumentem elektronicznym. P1 nie przechowuje wyników badań. Każdy podmiot musi mieć swoją bazę na takie dokumenty. Dokumenty te indeksuje się do P1 czyli przekazuje się do P1 informację o posiadanych dokumentach. Baza ta musi być dostępna przez Internet 24/7. Jak ktoś chce pobrać wynik, to P1 przekazuje informację o takim wyniku i gdzie jest dostępny. Za pomocą tej informacji aplikacja odbiorcy pobiera wynik z naszej bazy.
To w takim dużym uogólnieniu.
Tak, wiem jak działa raportowanie i udostępnianie wyników bo w pilotażu jestem od początku. Użyłem skrótu myślowego. Chodzi mi o to że wynik musi być zaindeksowany poprawnie w P1 i dostępny do wglądu dla pacjenta. W przypadku programu 40+ jest to inny rejestr i inaczej raportowany niż badania analityczne, np. przez laboratorium. Całość musi być zaraportowana do P1, CeZ wysyła raport do NFZ a NFZ weryfikuje czy wszystko przebiegło poprawnie. Jeżeli nie to nie będzie pieniędzy za pacjenta. Somed nie jest obecnie gotowy na to i jestem ciekaw czy są alternatywy, tak jak w przypadku szczepień jest to gabinet.gov.pl. W przypadku 40+ gabinet.gov.pl tego nie obsługuje. Nie ma tam integracji z laboratorium.
Diagnostyka sp. z o.o. podpisała umowę na 40+ z NFZ ale czy faktycznie są gotowi to nie wiem. Dlatego moje pytanie czy ktoś już ma jakieś doświadczenia w tym temacie.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Pilotaż Profilaktyka 40 +
« Odpowiedź #10 dnia: Lipca 21, 2021, 08:45:52 am »
Podłączam się do pytań Sorna.
Z racji sezonu urlopowego planujemy przystąpić do pilotażu od września i jestem ciekaw dotychczasowych doświadczeń podmiotów, które już biorą w nim udział. Mam też nadzieję, że do września wszystko się wyjaśni, somed będzie gotowy do obsługi a my przyjdziemy na gotowe :)

Zastanawia mnie jeszcze jedna kwestia. My jako POZ chcemy mieć umowę na pilotaż 40+. Laboratorium będzie naszym podwykonawcą. Zgodnie z aktualnym komunikatem CeZ, laboratorium może indeksować w P1 wyniki zlecane przez nas, ale musi przesłać info, m.in. z numerem umowy zleceniodawcy (czyli naszego POZ). Mam nadzieję, że podobna możliwość będzie w przypadku pilotażu 40+, bo inaczej to chyba pracownik przychodni musiałby "przeklepywać" wyniki badań otrzymane z laboratorium, zgadza się Sorn?
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Maja04

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 338
  • Pomógł? 5
Odp: Pilotaż Profilaktyka 40 +
« Odpowiedź #11 dnia: Lipca 21, 2021, 10:28:41 am »
z Pozu oferty nie zrobisz tylko laboratorium, gabinet zabiegowy lub punkt pobrań.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Pilotaż Profilaktyka 40 +
« Odpowiedź #12 dnia: Lipca 21, 2021, 10:31:49 am »
ale my w POZ mamy gabinet zabiegowy. K-P OW NFZ potwierdził, że nie ma problemu ze złożeniem oferty przez POZ.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Maja04

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 338
  • Pomógł? 5
Odp: Pilotaż Profilaktyka 40 +
« Odpowiedź #13 dnia: Lipca 21, 2021, 10:36:15 am »
ale my w POZ mamy gabinet zabiegowy. K-P OW NFZ potwierdził, że nie ma problemu ze złożeniem oferty przez POZ.


Dolnośląski odrzucał wszystkie oferty w tym moja z pozu jako miejsce realizacji. dałam gabinet zabiegowy i przeszło

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Pilotaż Profilaktyka 40 +
« Odpowiedź #14 dnia: Lipca 21, 2021, 10:48:48 am »
odrzucał nie dlatego że POZ tylko dlatego, że niewłaściwe miejsce udzielanie świadczeń wybraliście. Pewnie wybraliście coś w stylu "Gabinet lekarza POZ" a wiadomo, że nikt w gabinecie lekarza nie będzie pobierał od pacjenta krwi. K-P OW NFZ zapewne też odrzucał tego typu oferty.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 85
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]