collapse

Reklama


Autor Wątek: Kamsoft i cena wdrożenia EDM  (Przeczytany 2328 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline artur

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 324
  • Pomógł? 1
  • Mazowiecki OW
Kamsoft i cena wdrożenia EDM
« dnia: Czerwca 15, 2021, 07:27:54 am »
Kamsoft za wdrożenie EDM w placówkach medycznych życzy sobie 1499 netto czy nie uważacie że to sporo jeśli tak to chciałbym was spytać ile realnie warte jest wdrożenie EDM w placówce medycznej? Jest gdzieś jakaś instrukcja jak to zrobić samemu?

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Kamsoft i cena wdrożenia EDM
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 15, 2021, 09:48:35 am »
Ja to robiłem i robię sam na bieżąco z pomocą instrukcji a jeżeli trzeba to zgłoszeń na MRK. Zajęło mi to sporo roboczogodzin, ale rozłożonych w długim okresie. Zawsze jak coś nowego wchodziło to starałem się to wdrażać na bieżąco. Konsultacje z oddziałem KS pokazywały, że oni sami jeszcze dokładnie nie wiedzieli co i jak (teraz przeniosłem się bezpośrednio pod wsparcie centrali i jest dużo lepiej i szybciej).
Aktualnie bierzemy udział w II etapie EDM i w związku z tym też sporo czasu mi na to schodzi bo co chwilę dowiaduję się czegoś nowego.

Problem z wczoraj: U mnie lekarze nie wpisują icd-10 w oknie wizyty tylko później po zamknięciu wizyty pojawia się okno usługi POZ i tam wpisują.
W takiej sytuacji EDM przesłane do chmury kamsoftu nie zawiera ICD-10 czyli nie zostanie przesłane do P1. W związku z tym trzeba poinformować lekarzy i ustawić blokadę aby nie było możliwości zamknięcia wizyty bez icd-10.

Jeżeli jest ktoś kto się na tym zna i wie jak to szybko skonfigurować i będzie pomagał w razie jakiś niespodzianek to uważam, że warto żeby było szybko i bezproblemowo.
Inaczej to może wyglądać jeżeli jest ktoś pod stałą opieką informatyczną, za którą się płaci co miesiąc jakiś ryczałt. Wtedy ta cena zapewne powinna być niższa, ale to już kwestia indywidualnych ustaleń.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline artur

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 324
  • Pomógł? 1
  • Mazowiecki OW
Odp: Kamsoft i cena wdrożenia EDM
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 15, 2021, 13:20:22 pm »
Michał dzięki za odzew krótko mówiąc cena zaproponowaną uważasz za niezbyt wygórowaną za to ile czasu trzeba by poświęcić aby zrobić to samemu ? Możesz podrzucić gdzieś ta instrukcję do poczytania? Chcę zobaczyć z czym się muszę mierzyć bo oświadczono mi że może bym to zrobił. Bo Kamsoft chce monet miliony za wdrożenie. Chwilowo nie mam dostępu do ppsa więc muszę działać offline. Najlepsze w tym wszystkim jest to że gro podmiotów zostawia to na ostatnią chwilę. I robi to minimalnym nakładem byle spełnić obowiązek
« Ostatnia zmiana: Czerwca 15, 2021, 13:35:07 pm wysłana przez artur »

Offline Nyahaha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 782
  • Pomógł? 15
  • ...
Odp: Kamsoft i cena wdrożenia EDM
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 15, 2021, 16:16:20 pm »
Najlepsze w tym wszystkim jest to że gro podmiotów zostawia to na ostatnią chwilę. I robi to minimalnym nakładem byle spełnić obowiązek
Ja się nie raz nie dziwię że tak robią, albo wcale nie robią i prowadzą dalej po swojemu jak znam życie bo nawet komputera nie mają(mówię oczywiście o tych co nie są związani z NFZ).

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Kamsoft i cena wdrożenia EDM
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 15, 2021, 22:16:54 pm »
Podobnoż - KS ma Ci w tej cenie nie tylko zainstalować usługę, ale także zweryfikować system pod kątem wszystkich elementów i ich wprowadzania w sposób taki, żeby poprawnie się zdarzenia raportować mogły (jak @Michał napisał, KS raczej na starcie Ci powie, że ICD10 masz pisać w panelu wizyty dla rozpoznań, inaczej nie wygeneruje się poprawnie ZM. Czy to dużo... nie wiem. Zależy na ile masz możliwość im później zawracać głowę w cenie.
Ja powoli robię to sam i mogę powiedzieć, że największym problemem są złożone formularze, które w defaulcie przerabiane są na tekst (elementy widoczne w panelu programu). Jedna z nowych aktualizacji Somedu dała możliwość włączania do dokumentacji elektronicznej formularzy w graficznej formie - od razu mogę powiedzieć, że nie ma to sensu. Straty na widoczności czcionek (przerabianie na grafikę?), formularz a4 obcinany z prawej strony - to tak na szybko. Na chwilę obecną podejrzewam, że żaden system nie jest optymalny, żeby generować ZM jak się powinno.
Polecam jeszcze temat kto ma raportować badania laboratoryjne zlecane podwykonawcom. Okazuje się, że zleceniodawca. Jak? Chyba nikt tego nie wie.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline maciejj

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 579
  • Pomógł? 64
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Kamsoft i cena wdrożenia EDM
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 16, 2021, 09:28:44 am »
Polecam jeszcze temat kto ma raportować badania laboratoryjne zlecane podwykonawcom. Okazuje się, że zleceniodawca. Jak? Chyba nikt tego nie wie.
raportować ma zlecający. A wiesz co najlepsze? CEZ upiera się, żeby raportować także DICOM!!

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Kamsoft i cena wdrożenia EDM
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 16, 2021, 09:46:04 am »
Pani z CeZ powiedziała, że opierają się na komunikacie MZ i przyznała, że komunikat nie jest źródłem prawa. Jeżeli się z czymś nie zgadzam to pisać na kancelaria@mz.gov.pl :)
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline cocolinko

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 286
  • Pomógł? 16
  • Mazowiecki OW
Odp: Kamsoft i cena wdrożenia EDM
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 16, 2021, 17:11:42 pm »
Cytuj
raportować ma zlecający. A wiesz co najlepsze? CEZ upiera się, żeby raportować także DICOM!!
Opis badania nie samo zdjęcie. Tak samo jest z USG

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 36
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9297 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]