collapse

Reklama


Autor Wątek: Informacja dla lekarza POZ wysyłka do P1  (Przeczytany 2979 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zukes

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 559
  • Pomógł? 11
Informacja dla lekarza POZ wysyłka do P1
« dnia: Kwietnia 27, 2021, 19:25:47 pm »
KSPPS teraz drukuje informację dla lekarza POZ.
Czy jest ona wysyłana do P1?
Czy to się jakoś włącza/wyłącza (poza eZdrowiem gdzie mamy włączone)?

Problem jest taki że wysyłamy takie informacje do P1 ale w KSPPSie w repozytorium P1 ich nie widać.

Czy wiecie jak tego używać?


Offline cocolinko

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 286
  • Pomógł? 16
  • Mazowiecki OW
Odp: Informacja dla lekarza POZ wysyłka do P1
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 13, 2021, 18:37:18 pm »
Z tego co wiem lekarz poz takich danych nie odbiera. Na pewno wysyła do P1?

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Informacja dla lekarza POZ wysyłka do P1
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 13, 2021, 23:02:16 pm »
Masz KS-EDM Suite wdrożony? Jeśli tak to może coś wysyłasz. Jeśli nie, to raczej nie wysyłasz. Dodatkowo dokument raczej powinien zostać podpisany cyfrowo. Podpisujecie? Sam wydruk raczej nie jest wysyłką.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline mmss

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 71
  • Pomógł? 3
Odp: Informacja dla lekarza POZ wysyłka do P1
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 14, 2021, 09:55:08 am »
Ja też szukam informacji na ten temat.
Wpisałem to tu, bo to EDM:
http://forumpps.pl/index.php?topic=13276.0

Offline zukes

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 559
  • Pomógł? 11
Odp: Informacja dla lekarza POZ wysyłka do P1
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 14, 2021, 15:47:16 pm »
Dostałem odpowiedź od KS. Wysyłka do P1 wymaga kolejnej licencji

Offline mmss

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 71
  • Pomógł? 3
Odp: Informacja dla lekarza POZ wysyłka do P1
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 14, 2021, 17:17:04 pm »
Niemożliwe  :o Jakiej?

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Informacja dla lekarza POZ wysyłka do P1
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 14, 2021, 20:17:12 pm »
Pewnie sjut

Offline zukes

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 559
  • Pomógł? 11
Odp: Informacja dla lekarza POZ wysyłka do P1
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 24, 2021, 18:56:52 pm »
Yes, sjut.

Offline neelix

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Pomógł? 39
Odp: Informacja dla lekarza POZ wysyłka do P1
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 25, 2021, 21:57:26 pm »
Ktoś przetestował może czy to się w ogóle wysyła do P1?

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Informacja dla lekarza POZ wysyłka do P1
« Odpowiedź #9 dnia: Maja 26, 2021, 09:03:45 am »
Nie wiem, ale się wypowiem ;)
Mam somed a nie pps. Nie mam specjalistów tylko POZ. Mam sjuta do wysyłki szczepień p. covid-19 do P1. Działa.
Z tego co pamiętam to za to co jest wysyłane do repozytorium zdalnego odpowiada zsirep. Tam definiuje się klasę dokumentów, która ma być wysyłana do P1. Domyślnie jest ona zdefiniowana tak, że chyba wszystko jest wysyłane. Po zakupie sjuta dostałem instrukcję z definicją, która miała sprawić, że do P1 będą wysyłane tylko szczepienia. Wygląda to tak:

Cytuj
hl7=urn:hl7-org:v3

 

count(/hl7:fhirsignature | /hl7:ClinicalDocument/hl7:component/hl7:structuredBody/hl7:component/hl7:section/hl7:templateId[@root="2.16.840.1.113883.3.4424.13.10.3.9999"] | /hl7:ClinicalDocument/hl7:code/hl7:translation[@code="07.61"]) = 1
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline zukes

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 559
  • Pomógł? 11
Odp: Informacja dla lekarza POZ wysyłka do P1
« Odpowiedź #10 dnia: Maja 26, 2021, 09:42:13 am »
Jak kupowałem licencje w styczniu handlowiec z Kamsoft ściemniał, że informacja dla lekarza POZ będzie wysyłana jak eRecepta, czyli wystarczy licencja eZLA +EDM.
Ten sijut, szit miał, według sprzedawcy, służyć wyłącznie do zarządzania wysyłką asynchronicznie i jeśli komuś wystarcza synchronicznie to nic więcej nie trzeba.

Jak chcieliśmy przetestować okazało się, że "państwo źle mnie zrozumieli" i sijut jest niezbędny aby wysyłka działała.
Z wpisu poprzedzającego wynika,  że nie koniecznie jest potrzebny ale musi być zasirep, czyli jeszcze inne cudo.

Rozumiem, że Kamsoft nie zdecydował się jak mocno chce zerżnąć swoich klientów ale może ktoś ma tę wysyłkę "inf. dla lekarza POZ" już przetestowaną i wie ile to będzie kosztowało (jakie licencje są potrzebne)?
« Ostatnia zmiana: Maja 26, 2021, 12:58:58 pm wysłana przez zukes »

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Informacja dla lekarza POZ wysyłka do P1
« Odpowiedź #11 dnia: Maja 26, 2021, 12:14:26 pm »
z tego co wiem to zsirep nie jest wymagany, ale upraszcza cały proces. Z tego co wiem to za zsirepa nie trzeba dodatkowo płacić (ja przeszedłem dawno temu z ks-admed i nic dodatkowo nie płaciłem).
Wg mojej wiedzy słit jest niezbędny do wysyłki EDM i wymiany EDM. Pamiętaj, że w odróżnieniu od e-recept i e-skierowań (które są gdzieś w rządowej chmurze,  informacja dla lekarza POZ to dokumentacja medyczna, która jest przechowywana u Ciebie (lokalnie albo w chmurze) a do P1 wysyłasz tylko info gdzie jej szukać u Ciebie jak ktoś będzie się chciał z nią zapoznać.

słit to taki koordynator, który odpowiada za przesyłanie EDM do chmury kamsoftowej z Twojego repozytorium (zsirep) i przesyłaniu do P1 informacji, że taka dokumentacja została wytworzona i gdzie jej szukać (w chmurze kamsoftu) jakby ktoś chciał się z nią zapoznać (a potem oczywiście jeszcze zapisuje kto, kiedy i z jakiego powodu miał do niej dostęp).

Tak w skrócie pewnie w dużym uproszczeniu jak ja to rozumiem.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Informacja dla lekarza POZ wysyłka do P1
« Odpowiedź #12 dnia: Maja 26, 2021, 12:24:01 pm »
Z tego co wiem to za zsirepa nie trzeba dodatkowo płacić (ja przeszedłem dawno temu z ks-admed i nic dodatkowo nie płaciłem)

Dodatkowo nie ale za Adamed płaciłeś. A patrząc w cennik oczom naszym ukazuje się:
KS-PPS - Archiwizacja EDM ZSIRep - Licencja na moduł 693,72 (brutto) (Pozwala na przechowywanie elektronicznej dokumentacji medycznej na serwerze zewnętrznym. System jest magazynem replikującym na bieżąco pliki EHZiCh, który po zainstalowaniu na komputerze znajdującym się w innej lokalizacji niż system KS-PPS spełnia wymogi bezpieczeństwa przechowywania danych medycznych określone przez Ministra Zdrowia.)

Offline C.M. Legionów w Lęborku

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 667
  • Pomógł? 43
  • Centrum Medyczne "Legionów" w Lęborku
    • C.M. Legionów w Lęborku
Odp: Informacja dla lekarza POZ wysyłka do P1
« Odpowiedź #13 dnia: Maja 27, 2021, 08:15:10 am »
Cytuj
Elektroniczne dokumenty medyczne w systemach KAMSOFT składowane są w lokalnym repozytorium EDM (ZSIRep). ZSIRep to narzędzie, którego zadaniem jest bezpieczne składowanie utworzonych w KS-SOMED, KS-PPS, KS-MEDIS, KS-ASW, KS-SOLAB elektronicznych dokumentów medycznych. Takie rozwiązanie zapobiega zbędnemu przyrastaniu wielkości bazy danych, a jednocześnie zabezpiecza dokumenty przed utratą w razie np. awarii oraz pozwala na łatwiejsze i kontrolowane udostępnianie wybranych dokumentów. ZSIRep to jeden z elementów niezbędnych w procesie Rejestrowania Zdarzeń Medycznych.
Cytuj
o samym sjucie : https://edm.kamsoft.pl/#EDMSuite

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Informacja dla lekarza POZ wysyłka do P1
« Odpowiedź #14 dnia: Maja 27, 2021, 19:56:59 pm »
Z tego co wiem to za zsirepa nie trzeba dodatkowo płacić (ja przeszedłem dawno temu z ks-admed i nic dodatkowo nie płaciłem)

Dodatkowo nie ale za Adamed płaciłeś. A patrząc w cennik oczom naszym ukazuje się:
KS-PPS - Archiwizacja EDM ZSIRep - Licencja na moduł 693,72 (brutto) (Pozwala na przechowywanie elektronicznej dokumentacji medycznej na serwerze zewnętrznym. System jest magazynem replikującym na bieżąco pliki EHZiCh, który po zainstalowaniu na komputerze znajdującym się w innej lokalizacji niż system KS-PPS spełnia wymogi bezpieczeństwa przechowywania danych medycznych określone przez Ministra Zdrowia.)

Specjalistą nie jestem i mogę się mylić (jeżeli tak to niech ktoś mnie z błędu wyprowadzi), ale "pojedynczy" ZSIRep jest darmowy a płacisz jeżeli chcesz mieć synchronizację z drugim ZSIRepem.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 107
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 3
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]