collapse

Reklama


Autor Wątek: Błędy weryfikacji wstecznej  (Przeczytany 2095 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline profmed

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Pomógł? 0
Błędy weryfikacji wstecznej
« dnia: Września 14, 2022, 09:56:56 am »
Witam, czy ktoś wie jak ogarnąć ten błędy??

Komunikat :"Niedozwolone Współwystępowanie Świadczeń (Pary)"
wywaliło mi  od początku produkty rozliczeniowe dla zabiegu masażu - 89

oraz

Nie Został Spełniony Dzienny Limit Świadczeń  Zabiegowych Dla Produktu Rozliczeniowego Z Uwzględnieniem Jego Krotności
dla produktu rozliczeniowego 1:1 -84
 według rozporządzenia NFZ jest możliwość rozliczenia 2 terapii indywidualnych u jednego pacjenta w danym dniu zabiegowym

Oczywiście żeby było ciekawiej to cześć świadczeń mi przeszło a część wywaliło ..... ręce opadają

Może ktoś coś ??

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222

Offline profmed

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Pomógł? 0
Odp: Błędy weryfikacji wstecznej
« Odpowiedź #2 dnia: Września 14, 2022, 21:55:59 pm »
Dziękuje bardzo - musiałam przegapić, te weryfikacje wsteczne mnie wykończą w tym roku
Pozdrawiam

Offline dydzia

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 83
  • Pomógł? 0
Odp: Błędy weryfikacji wstecznej
« Odpowiedź #3 dnia: Października 19, 2022, 12:17:08 pm »
Cześć,
mam problemy z tymi błedami:
1) 51608040 Limit wykonanych świadczeń dla danego pacjenta w ramach świadczeniodawcy został przekroczony.
2) 51608066 Przekroczony limit dzienny świadczeń jednostkowych statystycznych lub w danym dniu nie wykazano świadczenia rozliczeniowego lub zachodzi niezgodność pomiedzy świadczeniami rozliczeniowymi.
3) 51608055 Przekroczony limit wykonanych cykli zabiegowych dla jednego e-skierowania

Proszę o pomoc

Offline marwi

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 63
  • Pomógł? 7
Odp: Błędy weryfikacji wstecznej
« Odpowiedź #4 dnia: Października 19, 2022, 12:34:13 pm »
Cześć,
mam problemy z tymi błedami:
1) 51608040 Limit wykonanych świadczeń dla danego pacjenta w ramach świadczeniodawcy został przekroczony.
2) 51608066 Przekroczony limit dzienny świadczeń jednostkowych statystycznych lub w danym dniu nie wykazano świadczenia rozliczeniowego lub zachodzi niezgodność pomiedzy świadczeniami rozliczeniowymi.
3) 51608055 Przekroczony limit wykonanych cykli zabiegowych dla jednego e-skierowania

Proszę o pomoc
trzeba spojrzeć szerzej na te błędy. pokazuje Ci je dla wszystkich świadczeń danego pacjenta ? jakich konkretnie świadczeń ? w warunkach domowych czy stacjonarnych  ?

1. może być wpisanych więcej niż powinno konkretnych świadczeń w danym dniu np. indywidualna praca z pacjentem jest zbyt wiele razy wpisana w danym dniu
2. może nie być wpisanych świadczeń rozliczeniowych - sa tylko same statystyczne
3. pod jednym numerem skierowania są wpisane różne cykle - więcej niż jeden

Offline dydzia

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 83
  • Pomógł? 0
Odp: Błędy weryfikacji wstecznej
« Odpowiedź #5 dnia: Października 19, 2022, 12:43:52 pm »
Dziękuję za podpowiedzi przy punkcie 1 i 2.

Z trójką mam problem błąd jest przy produktach statystycznych i rozliczeniowych przy fizjo i dom w wybranych dniach.

Przy ambu mam jeszcze taki: Przekroczony limit wykonanych cykli zabiegowych dla jednego skierowania.
« Ostatnia zmiana: Października 19, 2022, 13:02:55 pm wysłana przez dydzia »

Offline dydzia

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 83
  • Pomógł? 0
Odp: Błędy weryfikacji wstecznej
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 09, 2022, 20:26:19 pm »
Nadal nie moge dac sobie rady: z pozycja nr 3.
quote author=dydzia link=topic=14155.msg100681#msg100681 date=1666176232]
Dziękuję za podpowiedzi przy punkcie 1 i 2.

Z trójką mam problem błąd jest przy produktach statystycznych i rozliczeniowych przy fizjo i dom w wybranych dniach.

Przy ambu mam jeszcze taki: Przekroczony limit wykonanych cykli zabiegowych dla jednego skierowania.
[/quote]

Offline Nyahaha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 782
  • Pomógł? 15
  • ...
Odp: Błędy weryfikacji wstecznej
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 09, 2022, 20:56:22 pm »
Sprawdź po prostu każde świadczenie czy przypadkiem nie podczepiono nie ten cykl co trzeba.

Offline dydzia

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 83
  • Pomógł? 0
Odp: Błędy weryfikacji wstecznej
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 09, 2022, 22:46:43 pm »
A mozesz mnie naprowadzic jak to sprawdzic???
Sprawdź po prostu każde świadczenie czy przypadkiem nie podczepiono nie ten cykl co trzeba.

Offline Nyahaha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 782
  • Pomógł? 15
  • ...
Odp: Błędy weryfikacji wstecznej
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 09, 2022, 22:59:05 pm »
Zależy od programu ale np. w ks-somed powiedzmy pacjent miał zabiegi od 3 do 14 października po 5 na każdy dzień czyli 5 usług w jednym dniu plus produkty rozliczeniowe i w każdym trzeba wejść i sprawdzić czy jest podpięty konkretny cykl a wystarczy że w jednej usłudze się nie zgadza i może cały cykl zabiegów wywalić źle lub tylko z konkretną datą.

Offline KrystianT

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 238
  • Pomógł? 30
Odp: Błędy weryfikacji wstecznej
« Odpowiedź #10 dnia: Listopada 10, 2022, 08:16:39 am »
Przy ambu mam jeszcze taki: Przekroczony limit wykonanych cykli zabiegowych dla jednego skierowania.
A sprawdź czy nie masz oprócz cylku zabiegowego osobnych wizyt fizjoterapeutycznych z tym samym skierowaniem, ale bez podanego cyklu. Ja miałem taki przypadek i dodanie do wizyt fizjoterapeutycznych tego samego numeru cyklu co przy zabiegach skutkowało zniknięciem błędu.

Offline dydzia

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 83
  • Pomógł? 0
Odp: Błędy weryfikacji wstecznej
« Odpowiedź #11 dnia: Listopada 24, 2022, 22:56:57 pm »
Jak dodalam cykl to blad jest okreslony jako nadmiarowe okreslenie cyklu. Czy ktos jeszcze ma jakis pomysly??

Offline fizjo

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 120
  • Pomógł? 4
Odp: Błędy weryfikacji wstecznej
« Odpowiedź #12 dnia: Listopada 25, 2022, 10:02:29 am »
sprawdz listę cykli dla danego peselu - pacjenta ( gdzie występuje błąd) - bo może zdarzyć sie tak przy pacjencie który był wiele razy, że wpisałaś ten sam cykl pod dwa rózne skierowania. A jakim programem to wpisujesz?


Offline dydzia

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 83
  • Pomógł? 0
Odp: Błędy weryfikacji wstecznej
« Odpowiedź #13 dnia: Listopada 26, 2022, 14:48:41 pm »
Dziękuję za odpowiedzi, a mógłbyś mnie naprowadzić w jaki sposób mam to zrobić pracuje na programie KS-SOMED

Offline fizjo

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 120
  • Pomógł? 4
Odp: Błędy weryfikacji wstecznej
« Odpowiedź #14 dnia: Listopada 26, 2022, 19:26:45 pm »
nie wiem jak jest w "SOMED" ale może podobnie jak w PPS-ie, przy danym pacjencie jest okienko do wpisywania zlecenia "skierowania" i okienko cykl (np. w karcie świadczenia jednostkowe) W okienku cykl wpisuje pesel tego pacjenta i sprawdzam czy nie ma cyklu dwa razy z tym samym numerem. Ja wpisuje cykl jako pesel kropka i kolejny numer. Może znawca "Somed" odpisze gdzie szukać cyklu.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 107
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 7
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]