collapse

Reklama


Autor Wątek: Kontraktowanie poz pielÄ?gniarski II p????rocze 2009 - kiedy?  (Przeczytany 39802 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jerry

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 95
  • Pomógł? 2
  • Podlasie
Odp: Kontraktowanie poz pielÄ?gniarski II p????rocze 2009 - kiedy?
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwca 30, 2009, 19:44:37 pm »
Z tego co KS pisze w raporcie wersji 2009.02.0.00 Someda,  jest mo??liwo??Ä? ominiÄ?cia braku umowy na lipiec przy rejestracji ??wiadcze??, jest tam te?? instrukcja jak to zrobiÄ?.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 30, 2009, 19:59:11 pm wysłana przez jerry »

Offline jedrek

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 219
  • Pomógł? 0
  • zachodniopomorskie
Odp: Kontraktowanie poz pielÄ?gniarski II p????rocze 2009 - kiedy?
« Odpowiedź #31 dnia: Lipca 02, 2009, 20:42:05 pm »
Zg??osi??em zmiany do umowy na SZOI, czyli drugi etap mam zako??czony.
Wyt??uszczonÄ? czcionkÄ? i podkre??lone jest:
Cytuj
1. poprawnego wygenerowania wniosku o zmianÄ? potencja??u i
2. przes??aniu pisemnej informacji przez ?šwiadczeniodawcÄ? o dokonaniu tej czynno??ci

1. To jest to co na SZOI - Zrobione
2. Co tu trzeba zrobiÄ?? Listownie powiadomiÄ? fundusz? Ale co napisaÄ??
Uprzejmie informujÄ?, ??e przy u??yciu systemu SZOI wygenerowa??em wniosek o zmianÄ? potencja??u?
To musi byÄ? jakie?? formalne pismo?

Z g??ry dziÄ?ki za wyja??nienia.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9378
  • Pomógł? 525
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Kontraktowanie poz pielÄ?gniarski II p????rocze 2009 - kiedy?
« Odpowiedź #32 dnia: Lipca 02, 2009, 20:58:06 pm »
Lepiej brzmi: "InformujÄ?, ??e zosta?? z??o??ony wniosek "zg??oszenie zmiany do umowy" przed??u??ajÄ?cy harmonogramy pracownik??w do dnia 31.12.2009.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3190
  • Pomógł? 102
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Kontraktowanie poz pielÄ?gniarski II p????rocze 2009 - kiedy?
« Odpowiedź #33 dnia: Lipca 06, 2009, 13:10:22 pm »
Pojawi?? mi siÄ? wreszcie aneks z datÄ? do 31 grudnia. Zgodnie z komunikatem jaki pojawi?? siÄ? na stronach K-P NFZ chcia??em dodaÄ? nowe harmonogramy z datÄ? obowiÄ?zywania od 1 lipca do 31 grudnia.
Mam jednak problem. Przy dodawaniu nowego harmonogramu trzeba wybraÄ? pozycjÄ?: Harmonogram bazowy. W tej rubryce mam dostÄ?pnÄ? tylko jednÄ? pozycjÄ?: ?šredniotygodniowy [2008-01-01 - --] z 36 godzinami pracy w tygodniu. W kolejnych krokach pr??bujÄ? dodaÄ? harmonogram szczeg????owy (dok??adnie taki sam jaki obowiÄ?zywa?? dotychczas) jednak ko??czy siÄ? to niepowodzeniem, gdy?? ??Ä?czny czas pracy wynosi wiÄ?cej ni?? 36 godzin tygodniowo.
Gdzie i jak mogÄ? dodaÄ?/zmieniÄ? harmonogram bazowy aby p????niej dodaÄ? harmonogram szczeg????owy?
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Manioo

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 279
  • Pomógł? 20
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Kontraktowanie poz pielÄ?gniarski II p????rocze 2009 - kiedy?
« Odpowiedź #34 dnia: Lipca 06, 2009, 14:08:05 pm »
w harmonogramy - wzorcowe -dodaj
potem przypisaÄ? do pracownik??w
wtedy pojawi siÄ? jako wzorcowy na potrzeby danej umowy, bo rzeczywi??cie pojawia siÄ? tylko jeden - ten przyporzÄ?dkowany

jesli chodzi o kom??rkÄ? to jest opcja przepisz harmonogram z portalu ( przynajmniej w ZOW )

tak zrobi??em bo mam 1 kom??rkÄ? a 2 umowy na pielÄ?gniarki - dzienna oraz nocna wyjazdowa i ca??kiem inne potrzeby godzin
EDIT

a tym bardziej, ze w nocnej wyjazdowej, musia??em tez teraz, bo wcze??niej tej umowy nie rusza??em, zrobiÄ? harmonogramy do wszystkich pozycji umowy i takie gotowe harmonogramy u??atwiajÄ? potem dodawanie harmonogram??w, tylko najpierw trzeba przyporzÄ?dkowywaÄ?  potrzebny do pracownika
« Ostatnia zmiana: Lipca 06, 2009, 14:44:55 pm wysłana przez Manioo »
Spechej pomalu!  Pozdrawiam.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Kontraktowanie poz pielÄ?gniarski II p????rocze 2009 - kiedy?
« Odpowiedź #35 dnia: Lipca 07, 2009, 20:14:19 pm »
chcia??em dodaÄ? nowe harmonogramy z datÄ? obowiÄ?zywania od 1 lipca do 31 grudnia.
Mam jednak problem. Przy dodawaniu nowego harmonogramu...

doda??e?? nowe harmonogramy?
bo ja mam chÄ?Ä? wyedytowaÄ? harmonogram obecny tj. po zweryfikowaniu pojawi??a siÄ? pozycja edytuj i tam poprawiÄ? okres obowiÄ?zywania harmonogramu.
Wiem wiem, ??e w komunikacie piszÄ? o nowym, ale oni nie zawsze wiedzÄ? co piszÄ? ;)

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3190
  • Pomógł? 102
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Kontraktowanie poz pielÄ?gniarski II p????rocze 2009 - kiedy?
« Odpowiedź #36 dnia: Lipca 07, 2009, 20:30:19 pm »
Tak doda??em. U mnie nie by??o opcji edytuj przy dotychczasowych harmonogramach. Mo??e dlatego, ??e harmonogramy wprowadza??em nie w SZOI a w SWD-KO?
Aby zwiÄ?kszyÄ? ilo??Ä? mo??liwych do przepracowania musia??em wej??Ä? w: ?šwiadczeniodawca --> Zasoby ??wiadczeniodawcy --> Zatrudniony personel medyczny.
NastÄ?pnie u ka??dej pielÄ?gniarki trzeba by??o wej??Ä? w miejsca pracy i wedytowaÄ? ilo??Ä? godzin.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Kontraktowanie poz pielÄ?gniarski II p????rocze 2009 - kiedy?
« Odpowiedź #37 dnia: Lipca 07, 2009, 20:41:07 pm »
A widzisz... prawdopodobnie dlatego te??, ??e harmonogramy robi??e?? w SWD-KO mog??e?? wybraÄ? harmonogram "??redniotygodniowy...", bo ja mam w tej rozwijanej li??cie "szczeg????owy...".

Nie chcia??em komplikowaÄ? sobie po tym co pisali??cie - harmonogramy wzorcowe itd... ale przy drugiej osobie wszed??em z ciekawo??ci w dodawanie i w??a??nie mia??em do wyboru harmonogram "szczeg????owy", zaznaczy??em te?? opcjÄ? Przepisz harmonogram bazowy do zg??oszenia zmiany i praktycznie jest tylko klikanie dalej i dalej.
W zwiÄ?zku z tym, ??e w miarÄ? g??adko idzie, to cofna??Ä?m siÄ? do tej pierwszej osoby, przywr??ci??em pierwszy harmonogram do 30 czerwca i te?? doda??em nowy.

PS. U mnie te?? nie by??o opcji edycja, dopiero jak nacisnÄ???em z ciekawo??ci :) weryfikacjÄ? i jÄ?zatwierdzi??em to pojawi??a siÄ? edycja.

a przy okazji... ciekawe czy do nastÄ?pnego kontraktowania bÄ?dzie wymagany podzia?? na wizyty domowe i pracÄ? w przychodni?
« Ostatnia zmiana: Lipca 07, 2009, 20:52:54 pm wysłana przez mpi »

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Kontraktowanie poz pielÄ?gniarski II p????rocze 2009 - kiedy?
« Odpowiedź #38 dnia: Lipca 07, 2009, 21:17:23 pm »
A jeszcze jedno pytanie: czy Wy te?? jak Manioo wprowadzacie harmonogramy do wszystkich zakres??w/ pozycji umowy?

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3190
  • Pomógł? 102
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Kontraktowanie poz pielÄ?gniarski II p????rocze 2009 - kiedy?
« Odpowiedź #39 dnia: Lipca 13, 2009, 09:23:16 am »
Ja wprowadza??em tylko do jednej pozycji. P??ki co nie mam rzadnych informacji z NFZ, ??e muszÄ? co?? poprawiÄ? a w SZOI nie sprawdzÄ? bo mi nie dzia??a znowu :)
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9378
  • Pomógł? 525
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Kontraktowanie poz pielÄ?gniarski II p????rocze 2009 - kiedy?
« Odpowiedź #40 dnia: Lipca 13, 2009, 10:45:59 am »
U nas straszyli, ??e nie zap??acÄ? jak nie bÄ?dzie we wszystkich pozycjach.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Kontraktowanie poz pielÄ?gniarski II p????rocze 2009 - kiedy?
« Odpowiedź #41 dnia: Lipca 13, 2009, 12:17:13 pm »
Ja wprowadza??em tylko do jednej pozycji. P??ki co nie mam rzadnych informacji z NFZ, ??e muszÄ? co?? poprawiÄ? a w SZOI nie sprawdzÄ? bo mi nie dzia??a znowu :)

Micha?? - zadzwo?? lepiej i spytaj. Mi powiedzia?? pan Piotr K, ??e wszystkie pozycje trzeba wype??niÄ?, siedzÄ? teraz i klepiÄ?. Pr??bowa??em dyskutowÄ?, ??e dlaczego skoro w pierwszym okresie (i poprzednich latach) wype??niona by??a tylko jedna pozycja umowy, ale... jako?? nie uda??o siÄ?  ;)

Z tego co piszÄ? Manioo i Pav to chyba we wszystkich oddzia??ach trzeba wszystkie pozycje umowy uzupe??niaÄ?.

Zapytam tylko czemu? we??my na przyk??ad lekarza. Harmonogramy sÄ? tylko w pozycji ??wiadczenia lekarza poz. Wysy??am wizyty pacjent??w z innych oddzia????w, bÄ?d?? unijnych i nie pojawia siÄ? komunikat w zwrotnym "brak lekarza....". WiÄ?c czemu w przypadku pielÄ?gniarki musimy wype??niaÄ??

Moim skromnym zdaniem nie bÄ?dzie mia??o ??adnego znaczenia, "ale tak na wszelki wypadek lepiej niech wype??niÄ?"  :)

Offline Tomek R

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 326
  • Pomógł? 43
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Kontraktowanie poz pielÄ?gniarski II p????rocze 2009 - kiedy?
« Odpowiedź #42 dnia: Lipca 13, 2009, 19:01:32 pm »
U nas w Wielkopolskim OW wystarczy wpisywaÄ? harmonogramy tylko w jednym zakresie. Przyk??adowo dla pielÄ?gniarki POZ --> ?šwiadczenia pielÄ?gniarki POZ. Pozosta??e zakresy jak profilaktyka gru??licy, czy osoby spoza listy mam puste. WOW na razie siÄ? nie czepia. A mam pytanie czy kto?? z WOW NFZ dosta?? ju?? papierowe wersje aneks??w dla pielÄ?gniarki?
Pozdrawiam!

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Kontraktowanie poz pielÄ?gniarski II p????rocze 2009 - kiedy?
« Odpowiedź #43 dnia: Lipca 13, 2009, 22:44:50 pm »
widzÄ?, ??e temat harmonogram??w sta?? siÄ? bardzo modny  :)

Nie chcÄ? rozbudowywaÄ? innych wÄ?tk??w ??eby nie by??o ba??aganu dlatego tutaj piszÄ?.
Czytam sobie ten tamat i nasuwajÄ? mi siÄ? pewne pytania:

1.
Dla pielÄ?gniarki - rozbijasz na pracÄ? w przychodni i na wizyty domowe - co juz powieniene?? mieÄ? zrobione - wiÄ?c przed??u??asz harmonogramy do 2009-12-31 (tylko nie do 2009-12-30 jak jest na prezentacji ZOW NFZ).

tzn. ??e rozbijacie teraz harmonogramy? czy mo??e podczas ofert rozbijali??cie? chocia?? tak siÄ? zastanawiam, ??e chyba w K-P nie by??o wtedy takiej mo??liwo??ci. u mnie pozosta??y harmonogramy szczeg????owe, kt??re utworzy??em podczas przygotowywania ofert i teraz je tylko kopiujÄ? (checkbox przepisz harmonogram bazowy...)

2.
A nie doczyta??em - nie no dla nocnej to standardowo 118 h i nie ma co siÄ? bawiÄ? w szczeg????owe. M??wi??em o pielÄ?gniarskiej g????wnej sorka : )

a czemu 118 godzin? skÄ?d to wynika?

3.
Ano i jeszcze zrobiÄ? harmonogram miejsca bo zazwyczaj w nocnej w 1 pozycji jest OK a w kolejnych jest od 8-18 (dotyczy nocnej opieki).

hmmmm, coraz bardziej nie rozumiem. tzn, ??e w przypadku nocnej i ??wiÄ?tecznej wyjazdowej opieki pielÄ?gniarskiej podajesz harmonogram kom??rki 18-8? do ofert podawa??em harmonogram od 8-18 bo przecie?? tak jest naprawde. r??wnie?? harmonogram pielÄ?gniarek podaje ten normalny-dzienny. Rozumiem, ??e w przypadku ambulatoryjnej to oczywi??cie faktyczna praca jest w nocy na dy??urach, ale w przypadku wyjazdowej podawanie nocnych harmonogram??w to raczej fikcja  :)


sorry za tyle pyta??, ale ju?? przygotowujÄ? siÄ? do kontraktowania 2010  ;D
« Ostatnia zmiana: Lipca 13, 2009, 22:46:22 pm wysłana przez mpi »

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Kontraktowanie poz pielÄ?gniarski II p????rocze 2009 - kiedy?
« Odpowiedź #44 dnia: Lipca 13, 2009, 23:08:57 pm »
Godziny pracy nocnej i ??wiÄ?tecznej opiece medycznej w POZ (umowa POZN):

poniedzia??ek   00:00 - 08:00 / 18:00 – 23:59
wtorek      00:00 - 08:00 / 18:00 – 23:59
??roda       00:00 - 08:00 / 18:00 – 23:59
czwartek   00:00 - 08:00 / 18:00 – 23:59
piÄ?tek      00:00 - 08:00 / 18:00 – 23:59
sobota       00:00 – 23:59
niedziela   00:00 – 23:59

StÄ?d te 118 godzin.

W transporcie sanitarnym w POZ (umowa POZT) godziny pracy to od poniedzia??ku do piÄ?tku od 8:00 – 18:00
Pozdrawiam
Bartosz

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 273
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9378 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3284 Wiadomości
Michał Michał
3190 Wiadomości
karolweksler
3134 Wiadomości
09061303
3065 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2951 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1633 Wiadomości

Reklama

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]