collapse

Reklama


Autor Wątek: Brak praktyki lekarskiej w gabinet.gov.pl  (Przeczytany 5180 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mactez

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 10
  • Pomógł? 0
Brak praktyki lekarskiej w gabinet.gov.pl
« dnia: Grudnia 09, 2020, 11:45:05 am »
Dzień dobry. Założyłem niedawno praktykę lekarską, od tygodnia ma status aktywny w RPWDL, jednak gabinet nie wyświetla się w gabinet.gov.pl. Po zalogowaniu się profilem zaufanym mam możliwość pisania wyłącznie pro auctore/pro familiae. (brak roli administrator podmiotu, rola lekarz tylko do wystawiania pro auctore/pro familiae). Czy orientuje się ktoś ile zajmuje systemowi P1 dodanie nowopowstałego gabientu/praktyki lekarskiej do aplikacji gabinet.gov.pl ? Próbowałem składać wniosek o dostęp do P1 i certyfikaty TLS i WSS w RPWDL, jednak wyskakują błędy:
-Podany we wniosku Numer Księgi Rejestrowej nie występuje w Centralnym Wykazie Usługodawców
-Podmiot ma status nieaktywny w CWUd

Co oczywiście nie jest zgodne z prawdą, bo w wyszukiwarce praktyk zawodowych moja praktyka jest widoczna oraz ma status "aktywny"

Tymczasowe wystawianie recept papierowych nie wchodzi w grę, gdyż konsultuję poprzez teleporady na odległość. Czy orientuje się ktoś, czy tymczasowo mogę wystawiać recepty korzystając z funkcjonalności "pro familiae" dla zewnętrznych pacjentów, oczywiście wszystko odnotowując w dokumentacji oraz wystawiając paragon fiskalny po pobraniu opłaty

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Grudnia 09, 2020, 11:47:40 am wysłana przez mactez »

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: Brak praktyki lekarskiej w gabinet.gov.pl
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 09, 2020, 23:09:03 pm »

Tymczasowe wystawianie recept papierowych nie wchodzi w grę, gdyż konsultuję poprzez teleporady na odległość. Czy orientuje się ktoś, czy tymczasowo mogę wystawiać recepty korzystając z funkcjonalności "pro familiae" dla zewnętrznych pacjentów, oczywiście wszystko odnotowując w dokumentacji oraz wystawiając paragon fiskalny po pobraniu opłaty
Nigdzie. Bo to jest zależne od posiadania certyfikatów dostępowych do p1, a tych nie możesz wygenerować.

Offline mactez

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 10
  • Pomógł? 0
Odp: Brak praktyki lekarskiej w gabinet.gov.pl
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 10, 2020, 10:29:07 am »

Tymczasowe wystawianie recept papierowych nie wchodzi w grę, gdyż konsultuję poprzez teleporady na odległość. Czy orientuje się ktoś, czy tymczasowo mogę wystawiać recepty korzystając z funkcjonalności "pro familiae" dla zewnętrznych pacjentów, oczywiście wszystko odnotowując w dokumentacji oraz wystawiając paragon fiskalny po pobraniu opłaty
Nigdzie. Bo to jest zależne od posiadania certyfikatów dostępowych do p1, a tych nie możesz wygenerować.

Nie bardzo łapię Twoją odpowiedź. Ogólnie mogę się zalogować do systemu gabinet.gov.pl moim profilem zaufanym, ale jedyną opcją jaką tam mogę póki co wybrać jest "pro auctore/pro familiae". Pytanie tylko, czy tymczasowe pisanie recept korzystając z tej funkcjonalności nie grozi jakimiś karami od jakichś urzędów. Oczywiście podatek będzie zapłacony i w dokumentacji medycznej odnotowane, że z powodu braku dostępu do P1 wystawiono receptę korzystając z zakładki "pro auctore/pro familiae"

Offline Profesor Wilczur

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 824
  • Pomógł? 75
  • W-M OW NFZ
Odp: Brak praktyki lekarskiej w gabinet.gov.pl
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 10, 2020, 11:00:51 am »

Tymczasowe wystawianie recept papierowych nie wchodzi w grę, gdyż konsultuję poprzez teleporady na odległość. Czy orientuje się ktoś, czy tymczasowo mogę wystawiać recepty korzystając z funkcjonalności "pro familiae" dla zewnętrznych pacjentów, oczywiście wszystko odnotowując w dokumentacji oraz wystawiając paragon fiskalny po pobraniu opłaty
Nigdzie. Bo to jest zależne od posiadania certyfikatów dostępowych do p1, a tych nie możesz wygenerować.

Nie bardzo łapię Twoją odpowiedź. Ogólnie mogę się zalogować do systemu gabinet.gov.pl moim profilem zaufanym, ale jedyną opcją jaką tam mogę póki co wybrać jest "pro auctore/pro familiae". Pytanie tylko, czy tymczasowe pisanie recept korzystając z tej funkcjonalności nie grozi jakimiś karami od jakichś urzędów. Oczywiście podatek będzie zapłacony i w dokumentacji medycznej odnotowane, że z powodu braku dostępu do P1 wystawiono receptę korzystając z zakładki "pro auctore/pro familiae"
"Czy orientuje się ktoś, czy tymczasowo mogę wystawiać recepty korzystając z funkcjonalności "pro familiae" dla zewnętrznych pacjentów (...)"

Cytuj
Zakres osób, którym można wystawić taką receptę, określa art. 95b ust. 3 ustawy Prawo farmaceutyczne. Mówi on, że: Recepta dla: 2) małżonka, osoby pozostającej we wspólnym pożyciu, krewnych lub powinowatych w linii prostej, a w linii bocznej do stopnia pokrewieństwa między dziećmi rodzeństwa osoby wystawiającej, zwana dalej receptą pro familiae

Jeżeli nie przejmujesz się łamaniem prawa, to wypisuj jak najbardziej ::) Technicznie nic nie stanie na przeszkodzie.

Offline jones

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 135
  • Pomógł? 5
Odp: Brak praktyki lekarskiej w gabinet.gov.pl
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 10, 2020, 13:44:50 pm »
Dzień dobry. Założyłem niedawno praktykę lekarską, od tygodnia ma status aktywny w RPWDL, jednak gabinet nie wyświetla się w gabinet.gov.pl. Po zalogowaniu się profilem zaufanym mam możliwość pisania wyłącznie pro auctore/pro familiae. (brak roli administrator podmiotu, rola lekarz tylko do wystawiania pro auctore/pro familiae). Czy orientuje się ktoś ile zajmuje systemowi P1 dodanie nowopowstałego gabientu/praktyki lekarskiej do aplikacji gabinet.gov.pl ? Próbowałem składać wniosek o dostęp do P1 i certyfikaty TLS i WSS w RPWDL, jednak wyskakują błędy:
-Podany we wniosku Numer Księgi Rejestrowej nie występuje w Centralnym Wykazie Usługodawców
-Podmiot ma status nieaktywny w CWUd
----------------------------------------------------------------------------
W instrukcji jest to opisane:
https://gabinet.gov.pl/pdf/instrukcja
...
1.1.1.1.Wnioskowanie   o   nadanie   uprawnień   Administratora   podmiotu w podmiocie wykonującym działalność lecznicząAby  pracownik  medyczny  miał  możliwość  korzystania  zgabinet.gov.plpotrzebne   jest   konto administratora. Konto administratorowi zostanie założone w momencie akceptacji wniosku złożonego za   pośrednictwem  RPWDL   po   zalogowaniu   przez   osobę   uprawnioną.   Opis   czynności,jakie  należy wykonać, przedstawiony jest w filmie instruktażowym, dostępnym na kanale YouTube: Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia(https://www.youtube.com/watch?v=ojJcqcKJCsw)Po   pozytywnym   rozpatrzeniu   wniosku   przez   CSIOZ,konto  administratora  zostanie  założone i możliwe będzie jego zalogowanie wgabinet.gov.pl
...


« Ostatnia zmiana: Grudnia 10, 2020, 13:48:12 pm wysłana przez jones »

Offline egol

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 466
  • Pomógł? 2
Odp: Brak praktyki lekarskiej w gabinet.gov.pl
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 11, 2020, 12:43:09 pm »
Masz sobie nadać uprawnienia lekarza i administratora, dwie role,
i wszystko będzie widać.
Dawno już to robiłam, wiem,że miałam trudności i dzwoniłam tam gdzieś.
Szukaj infolinii, zadzwoń, poprowadzą Cię.
Pozdrawiam, egol

Offline ezwp

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 1
  • Pomógł? 0
Odp: Brak praktyki lekarskiej w gabinet.gov.pl
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 04, 2021, 21:05:41 pm »
Czesc, czy udało się problem jakoś rozwiązac?

Tez niestety po zalogowaniu się na gabinet.gov.pl widzę tylko opcję pro auctore i nie widzę danych swojej praktyki lekarskiej, która oczywiście jest wpisana w RPWDL.

Będę wdzięczny za info i pomoc.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 44
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 3
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9297 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3177 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3034 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]