collapse

Reklama


Autor Wątek: Finansowanie porad udzielonych pacjentom z covid  (Przeczytany 8667 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline C.M. Legionów w Lęborku

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 667
  • Pomógł? 43
  • Centrum Medyczne "Legionów" w Lęborku
    • C.M. Legionów w Lęborku
Odp: Finansowanie porad udzielonych pacjentom z covid
« Odpowiedź #30 dnia: Listopada 13, 2020, 08:16:55 am »
W moim przypadku tak.

Offline WSPL

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 62
  • Pomógł? 3
Odp: Finansowanie porad udzielonych pacjentom z covid
« Odpowiedź #31 dnia: Listopada 13, 2020, 10:28:58 am »
To powiem tak ja na początku też sprawdzałem po U07.1 ale to bez sensu bo cześć lekarzy robiła to ICD jak jeszcze wysyłała na wymaz (a to mają być pacjenci którzy mają już potwierdzony wynik) więc ten raport mi się na nic nie przydał.

Zrobiłem tak: Na Portalu (Opolskie) w plikach technicznych jest taki folder Kwarantanna i w nim podfoldery na każdy dzień i w środku plik CSV z ludźmi od nas którzy są na IZOLACJI (potwierdzony wynik) wraz z datą od kiedy do kiedy i kwarantannie. Po czym złączyłem wszystkie pliki w jeden wykasowałem dublujące (jeśli ktoś jest od np. 10 do 15 na izolacji to w każdym z tych dni się pojawi w pliku) się pozycje zosawiłem tylko jak data była wydłużona czyli ktoś miał dalej pozytywny więc był na liście więcej razy i zacząłem sprawdzać ludzi z izolacją w zestawieniach którzy w tym czasie mieli wizyty/teleporady i wpisywać do raportu.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Finansowanie porad udzielonych pacjentom z covid
« Odpowiedź #32 dnia: Listopada 13, 2020, 10:38:42 am »
dlatego trzeba na bieżąco śledzić zmiany w przepisach i zastanowić się jak dane porady będzie można w przyszłości odnaleźć.
Ja lekarzy od razu poinformowałem jak mają stosować ICD-10 dotyczące covida (jeszcze zanim pojawiły się przepisy o wizytach dodatkowo płatnych), pomimo, że wydawało się logiczne :)
Zdarzyły się pojedyncze przypadki U07 (bez rozszerzenia po kropce), ale na podstawie wpisów w dokumentacji i te nieliczne przypadki zostały poprawione.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline vera

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Pomógł? 0
Odp: Finansowanie porad udzielonych pacjentom z covid
« Odpowiedź #33 dnia: Listopada 13, 2020, 11:21:59 am »
data udzielenia porady pacjentowi, nie data izolacji. Poniżej umieszczam przykład załącznika prawidłowo wypełnionego (pieniądze są już wypłacone za te porady)

W Świętokrzyskim OW mamy wpisać kod 99.01.0101

« Ostatnia zmiana: Listopada 13, 2020, 11:26:10 am wysłana przez vera »

Offline Tomek811

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 173
  • Pomógł? 7
Odp: Finansowanie porad udzielonych pacjentom z covid
« Odpowiedź #34 dnia: Listopada 13, 2020, 17:57:51 pm »
To powiem tak ja na początku też sprawdzałem po U07.1 ale to bez sensu bo cześć lekarzy robiła to ICD jak jeszcze wysyłała na wymaz (a to mają być pacjenci którzy mają już potwierdzony wynik) więc ten raport mi się na nic nie przydał.

Zrobiłem tak: Na Portalu (Opolskie) w plikach technicznych jest taki folder Kwarantanna i w nim podfoldery na każdy dzień i w środku plik CSV z ludźmi od nas którzy są na IZOLACJI (potwierdzony wynik) wraz z datą od kiedy do kiedy i kwarantannie. Po czym złączyłem wszystkie pliki w jeden wykasowałem dublujące (jeśli ktoś jest od np. 10 do 15 na izolacji to w każdym z tych dni się pojawi w pliku) się pozycje zosawiłem tylko jak data była wydłużona czyli ktoś miał dalej pozytywny więc był na liście więcej razy i zacząłem sprawdzać ludzi z izolacją w zestawieniach którzy w tym czasie mieli wizyty/teleporady i wpisywać do raportu.

W tych plikach nie ma pacjentów nowo zadeklarowanych. W październikowych raportach csv nie ma pacjentów zapisanych po 02.09.2020
Ja wstawiłem 3 nowe usługi covidowe - teleporada, gabinet, domowa. Stosowane są w przypadku konsultacji covid+. Jako kod BUM teleporady dałem 501000000152, więc w raporcie statystycznym idzie jako zwykła teleporada, a ja mogę sobie wyciągnąć dane na koniec miesiąca.

Offline KATARZYNA13

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 70
  • Pomógł? 2
Odp: Finansowanie porad udzielonych pacjentom z covid
« Odpowiedź #35 dnia: Listopada 23, 2020, 10:28:32 am »
Czyli co jeśli lekarz zaznacza U.07. lub U.07.1 to tego nie biorę do tabelki ?dopiero jak będzie U.07.2. zidentyfikowany to raportuje to i wystawiam fakturkę? Pierwsza wizyta się nie liczy , tylko kolejne tak ? a jak pacjent ma 4 wizyty w trakcie to wpisujemy 4 czy 1 ?

Offline C.M. Legionów w Lęborku

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 667
  • Pomógł? 43
  • Centrum Medyczne "Legionów" w Lęborku
    • C.M. Legionów w Lęborku
Odp: Finansowanie porad udzielonych pacjentom z covid
« Odpowiedź #36 dnia: Listopada 23, 2020, 10:42:11 am »
U07 od dzisiaj występuje jako "awaryjne użycie kodu icd10" bynajmniej w SERUM kamsoftu więc teraz wychodzi U07.1 które opisane jest jako "covid-19". U07.2 to niepotwierdzony COVID, więc tego nie sprawozdajesz.

Offline Michal

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 7
  • Pomógł? 0
Odp: Finansowanie porad udzielonych pacjentom z covid
« Odpowiedź #37 dnia: Maja 31, 2021, 13:43:54 pm »
Dzień dobry,
Ne zakładam nowego tematu ponieważ moje pytanie dotyczy tematów poruszonych w tym wątku.
Mam do Was takie konkretne pytanie, dotyczące produktu "Teleporada lekarska na rzecz pacjenta z dodatnim wynikiem testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2". Konkretnie chodzi o miesiące od października do grudnia 2020r. NFZ zaczął kompleksowo weryfikować u mnie świadczenia COVIDOVE za poprzedni rok. Weryfikacja dotyczy świadczeń Teleporada... w umowie covidowej sprawozdawane w załaczniku excel. I teraz pytanie. Czy jeśli teleporada wykazana jest do rozliczenia w umowie COVID (w załaczniku xls) (oczywiście porada spełnia wszystkie warunki zawarte  zarządzeniu covidowym)  to czy taka porada może być również wykazana w Umowie w POZ jako produkt: Teleporada lekarza POZ i sprawozdana w tej umowie (POZ) raportem swx? Cy ewentualnie powinna być sprawozdana do rozliczenia tylko w umowie COVID a w umowie POZ już nie?.
Pozdrawiam.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Finansowanie porad udzielonych pacjentom z covid
« Odpowiedź #38 dnia: Maja 31, 2021, 19:54:50 pm »
Tylko w umowie covid. Zresztą o ile pamiętam jak pojawiła się umowa covid, to świadczenia wspomniane zniknęły z umowy POZ i do rozliczenia ich już nie trzeba było załącznika.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Michasia

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Pomógł? 0
Odp: Finansowanie porad udzielonych pacjentom z covid
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwca 08, 2021, 14:35:08 pm »
Czy dostaliście w tym miesiącu (kwiecień 2021) komunikat NFZ informujący o prawidłowym rozliczaniu porad dla pacjentów z Covid 19? W kwietniu weszło nowe zarządzenie Prezesa NFZ NR 63 i prawdopodobnie nie można rozliczyć teleporady dla pacjenta z Covid jeżeli nie wprowadzi się go do DOM lub na teleporadzie skieruje do szpitala? Jak to rozumiecie?

Do kwietnia obowiązywało to zarządzenie: 140/2020/DSOZ PREZESA NARODOWEGO FUNDUSZU ZDROWIA z dnia 10 września 2020 r. w sprawie zasad sprawozdawania oraz warunków rozliczania świadczeń opieki zdrowotnej związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 z późn. zmianami) :

    Teleporada lekarska na rzecz pacjenta z dodatnim wynikiem testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 - 40 zł za poradę.
    Porada lekarska na rzecz pacjenta z dodatnim wynikiem testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2- 75 zł
    Lekarska wizyta domowa na rzecz pacjenta z dodatnim wynikiem testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2- 100 zł za poradę w miejscu pobytu pacjenta.

Offline marwi

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 63
  • Pomógł? 7
Odp: Finansowanie porad udzielonych pacjentom z covid
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwca 09, 2021, 12:24:08 pm »
załącznik 2 do tego rozporządzenia - pozycje 26-28. nic się nie zmieniło w tym zakresie.
od marca rozliczenie poprzez komunikat SWIAD

Offline Michasia

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Pomógł? 0
Odp: Finansowanie porad udzielonych pacjentom z covid
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwca 09, 2021, 15:30:35 pm »
Rozumiem, ale w pozycji 26 załącznika nr 2 zmieniły się warunki rozliczania tej usługi, w odnośniku 4 tej pozycji jest:
- zawiera również kwalifikację i wprowadzenie danych do systemu programu Domowa Opieka Medyczna
Jak to rozumiecie i co z tym rodzicie?
Czy Wasi lekarze udzielają teleporady pacjentom i wpisują do programu Opieki Medycznej DOM, czy nie?
Bo ja rozumiem, że jeżeli nie wpisują, to teleporada nie może być rozliczona, ale może się mylę  :-\
Przypomnę, że zarządzenie Prezesa zmieniło się w kwietniu 2021 i zapisy dotyczące pozycji 26 - też  :(

Offline anna852

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 159
  • Pomógł? 2
Odp: Finansowanie porad udzielonych pacjentom z covid
« Odpowiedź #42 dnia: Lipca 13, 2021, 16:45:48 pm »
Po wysłaniu rachunku z teleporad covidowych otrzymałam taką informację:

BRAK ZAŁACZNIKA DO TELEPORADY. PROSZĘ O PODŁĄCZENIE ZAŁĄCZNIKA.

Odkąd sprawozdajemy to komunikatem SWIAD nie załączałam już żadnego załącznika i było ok. W tym miesiącu taki kwiatek.....
Proszę o podpowiedź o który to załącznik chodzi? Ten co był kiedyś?

Offline Zbychu

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 116
  • Pomógł? 12
  • Mazowiecki OW
Odp: Finansowanie porad udzielonych pacjentom z covid
« Odpowiedź #43 dnia: Lipca 14, 2021, 10:09:09 am »
Ja ostatnio miałem podobnie. Po telefonie do NFZ miła Pani powiedziała, że faktycznie przy tym już nie ma załącznika. Proponuje zadzwonić i wyjaśnić

Offline anna852

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 159
  • Pomógł? 2
Odp: Finansowanie porad udzielonych pacjentom z covid
« Odpowiedź #44 dnia: Lipca 16, 2021, 21:52:59 pm »
Zadzwoniłam - sprawa wyjaśniona. Okazuje się iż to pomyłka NFZ.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 97
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 3
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]