collapse

Reklama


Autor Wątek: KS-SOMED i Mobilna Wizyta Lekarska  (Przeczytany 5863 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 557
  • Pomógł? 49
Odp: KS-SOMED i Mobilna Wizyta Lekarska
« Odpowiedź #15 dnia: Października 28, 2019, 11:31:36 am »
Panie MK rozumiem Pana stanowisko i to że Kamsoft musi się bronić przed łamaniem licencji, ale tak jak napisałem wcześniej (a do tego się Pan nie odniósł), lekarz nie kliknął wyloguj w menu aplikacji tylko ją zamknął i wyłączył komputer, a w konsekwencji nawet on później nie mógł skorzystać z licencji którą zabrał! Jak w takiej sytuacji można zwolnić licencję?
Z tego co ja wiem, lekarz powinien zalogować się na swoje konto w aplikacji mobilnej i po prostu zwolnić sesję właśnie w aplikacji mobilnej. Tak to działa. Oczywiście najlepiej, jeśli zrobi to na tym samym urządzeniu, no bo chyba chcemy, aby dane wpisane offline trafiły z powrotem do somedu, ale o ile wiem, w przypadkach krytycznych, np. zgubienie urządzenia, można zalogować się na innym urządzeniu i tam się wylogować. Pewnie ze stratą  danych, no ale jeśli  nie mamy urządzenia, to danych i tak nie mamy .
Proszę mi wierzyć, nie ma innej metody. To co zrobiliśmy jest właśnie monitorowaniem. Jeśli damy możliwość "zabijania" sesji, to w żaden sposób nie zablokujemy lekarzowi dalszego używania wizyty mobilnej. Po prostu lekarz misi się stosować do zasad, kończy pracę, wyługowuje się. Nie ma powodów, aby zdawał urządzenie, może się wylogować wszędzie, gdzie ma dostęp do Internetu. Jest oczywiście możliwość, że pozwolimy na ubijanie sesji. Ale skończy się to tym, że lekarz wykona wizytę domową, wpisze wszystko w swoją aplikację i ? może sobie całą robotę wyrzucić. Bo gdy będzie chciał zsynchronizować dane z serwerem to mu na to nie pozwolimy, gdyż nie ma już jego licencji. Ta ścieżka byłaby tą samą ścieżką co w KS-SOMED. Jeśli komuś sesję zabijemy, to już to co ma na ekranie zazwyczaj nie zapisze. Myślę, że wszyscy zgodzimy się iż lepiej, jeśli zabraknie licencji, bo ktoś się nie wylogował, niżby cała praca lekarza poszła w piach, bo mu admin sesję wywalił. A proszę zauważyć, jedynie synchronizacja danych to jest te element, w którym SOMED i aplikacja mobilna gadają ze sobą i to jedyny moment, gdy można w ogóle licencje weryfikować.
Podsumowując, należy po prostu pracować zgodnie z instrukcją.

Offline neelix

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Pomógł? 39
Odp: KS-SOMED i Mobilna Wizyta Lekarska
« Odpowiedź #16 dnia: Lipca 02, 2020, 15:13:40 pm »
Apteki zgłaszają że e-recepty wystawione z wizyty mobilnej nie zawierają dawki leku, ktoś potwierdzi problem? Po aktualizacji z 29.06.2020 nie można było wystawić więcej niż 2 leki jednocześnie, po południu była kolejna aktualizacja i chyba to naprawili ale za to jest problem z dawką.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 220
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 8
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3180 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]