Rozliczenia świadczeń > REH

telerehabilitacja NFZ

<< < (2/2)

mch:
Wracam z pytaniem czy ktoś prowadzi teleporady fizjoterapeutyczne? A może fizjoterapię przez systemy teleinformatyczne? Śmiesznie to brzmi ale kierownictwo serio domaga się o umożliwienie prowadzenia takich świadczeń. No i jak to rozliczyć? W ICD9 jest procedura teleporady ale tak samo płatna jak zwykła a w POZ stawki podnieśli. Ktoś z was prowadzi reh zdalnie?
Znalazłem w internecie kilka stron na których można uzyskać poradę fizjo razem z ułożeniem planu ćwiczeń itp, i po 7dniach oddzwania fizjoterapeuta i sprawdza jak idą postępy:) ale oczywiście wszystko odpłatnie więc dotyczy to tylko prywatnych świadczeń.

Lillka:
Witam,

Prowadzę Poradnie Rehabilitacyjną w postaci zarówno stacjonarnej jak i w postaci teleporad. Niestety, wciąż nie mogę sobie poradzić z rozliczeniem teleporad, mimo zastosowania ICD9: 89.0099 + 89.02 - portal weryfikuje negatywnie z błędem: Nie spełniono warunków dot. procedur ICD9 dla rozliczenia danego świadczenia.

Czy ktoś może coś doradzić, przejrzałam Rozporządzenia i Zarządzenia, wydaje się, że te ICD9 powinny wystarczyć do rozliczenia, jednak nie :(

Będę wdzięczna za pomoc
Pozdrawiam 

Noviciusz:
Witam

Aby rozliczyć prawidłowo wizytę teleporadę lekarska w zakresie rehabilitacji leczniczej musić w podzleceniu  umieścić kod icd-9  89.0099 oraz w usłudze głównej odpowiedni rodzaj porady tzn. PORADA LEKARSKA REHABLITACYJNA Z WYKORZYSTANIEM SYSTEMÓW TELEINFORMATYCZNYCH. Taka usługa została wprowadzona do umów z tego zakresu przez NFZ w czasie pandemi. Wówczas powinni prawidłowo zweryfikować usługę.

Pozdrawiam

Lillka:
dziękuję, zweryfikuję to z dostawcą mojego oprogramowania, być może te dane są błędnie generowane, stąd problem, dziękuję

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej