collapse

Reklama


Autor Wątek: KOMUNIKAT DO ŚWIADCZENIODAWCÓW - INSTRUMENTY FINANSOWE COVID-19  (Przeczytany 6900 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
KOMUNIKAT DO ŚWIADCZENIODAWCÓW
W SPRAWIE INSTRUMENTÓW FINANSOWYCH, KTÓRE ZAGWARANTUJĄ PLACÓWKOM MEDYCZNYM STABILNOŚĆ W OKRESIE EPIDEMII COVID-19

Zachodniopomorski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia w Szczecinie informuje, iż z dniem 01 kwietnia 2020r. w systemie SZOI uruchomione zostaną zmiany pozwalające na implementację zapisów rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 14 marca 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej (Dz.U.2020, poz. 437), zwanego dalej rozporządzeniem zmieniającym OWU, w zakresie poprawy płynności finansowej i zachowania poziomu przychodów świadczeniodawców dzięki utrzymaniu w okresie przejściowym porównywalnych miesięcznych płatności z tytułu realizacji umów z Narodowym Funduszem Zdrowia, oraz przyśpieszenie przepływów finansowych do podmiotów leczniczych, które
w celu minimalizacji ryzyka transmisji COViD-19 ograniczają zakres działalności i czasowo zmniejszającą liczbę udzielanych planowych świadczeń.

I.   PŁATNOŚĆ RAT KONTRAKTOWYCH NIEZALEŻNIE OD POZIOMU REALIZACJI ŚWIADCZEŃ ? WNIOSEK WRS (§ 2 rozporządzenia zmieniającego OWU).

W przypadku umów, w ramach których rozliczane są świadczenia na podstawie ceny jednostkowej jednostki rozliczeniowej (np. punkt rozliczeniowy, osobodzień, porada?), dodano nowy typ wniosku WRS ? Wniosek o zgodę na rozliczenie bez sprawozdawczości. Wniosek dostępny jest w tym samym miejscu co dotychczasowy wniosek WWR ? wniosek
o zgodę na wcześniejsze rozliczenie. Obsługa wniosku może przebiegać papierowo, to znaczy wydrukowany wniosek przesyłamy pocztą do ZOW NFZ, gdzie następuje jego dalsze procedowanie. Jednak w istniejącej sytuacji wskazane jest, aby wnioski były obsługiwane elektronicznie. Wobec powyższego, po wydrukowaniu wniosek należy podpisać przez osobę uprawnioną do reprezentowania świadczeniodawcy, a następnie zeskanowany załączyć do wniosku elektronicznego za pomocą opcji załącznik. Świadczeniodawca w portalu SZOI otrzyma informację o rozpatrzeniu/odrzuceniu wniosku.
Dalszym etapem jest przekazanie do ZOW NFZ rachunku. W przypadku gdy świadczeniodawca wykaże częściowe wykonanie świadczeń opieki zdrowotnej za miesiąc marzec 2020r. np. do 12.03.2020r. i jednocześnie będzie chciał złożyć wniosek WRS, będzie miał dostępne dwie opcje:
1.   wystawienie dwóch rachunków za miesiąc marzec 2020r; jednego rachunku
po szablonie z częściowym wykonaniem  i drugiego rachunku bez szablonu z kwotą stanowiącą dopełnienie do wysokości limitu z planu miesięcznego umowy,
2.   wystawienie rachunku bez szablonu tj. bez wymaganej sprawozdawczości
do wysokości limitu z planu miesięcznego umowy; kwestia rozliczenia wykonanych świadczeń w ramach wystawionych rachunków bez szablonu zostanie ustalona
w okresie późniejszym.

Świadczeniodawcy, którzy złożyli wnioski papierowe przed dniem 01.04.2020r. zobligowani są do ich ponownego złożenia za pośrednictwem SZOI. Wnioski składane poza systemem SZOI nie będą przez Oddział rozpatrywane.
   
II.   CZĘSTSZE WYPŁATY? WNIOSEK WWR (§ 24 ust. 6 OWU).

Ścieżka dodawania wniosku WWR - wniosek o zgodę na wcześniejsze rozliczenie
nie zmienia się względem dotychczasowej. Istniejące już w systemie zgody na wcześniejsze rozliczenie nie wymagają zmian ? w okresie od 1 marca 2020r. system automatycznie umożliwi rozliczenie zamiast w 2 to w 4 transzach. W przypadku nowych wniosków, wskazane jest, aby wnioski były obsługiwane elektronicznie. Wobec powyższego, po wydrukowaniu wniosek należy podpisać przez osobę uprawnioną do reprezentowania świadczeniodawcy, a następnie zeskanowany załączyć do wniosku elektronicznego za pomocą opcji załącznik. Świadczeniodawca w portalu SZOI otrzyma informację o rozpatrzeniu/odrzuceniu wniosku.
W przypadku typu umów PSZ, dodawanie zlecenia rozliczenia ryczałtu PSZ, będzie uwzględniało okresy ?ćwiartkowe? od 1 kwietnia 2020r.
 
Źródło: Wydział Ekonomiczno-Finansowy

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: KOMUNIKAT DO ŚWIADCZENIODAWCÓW - INSTRUMENTY FINANSOWE COVID-19
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 31, 2020, 11:27:59 am »
I masz już SZOI z opcją, która na to pozwala?

Offline Monika24

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 208
  • Pomógł? 4
Odp: KOMUNIKAT DO ŚWIADCZENIODAWCÓW - INSTRUMENTY FINANSOWE COVID-19
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 31, 2020, 11:33:33 am »
Ja w Podlaskim SZOI jak narazie niemam ani opcji w/w ani podobnej lub takiej samej informacji jak w wątku.

Offline frodo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 952
  • Pomógł? 29
  • Zachodniopomorskie
Odp: KOMUNIKAT DO ŚWIADCZENIODAWCÓW - INSTRUMENTY FINANSOWE COVID-19
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 31, 2020, 12:05:45 pm »
W zachodniopomorski nie ma jak na razie możliwości złożenia takiego wniosku

Offline cocolinko

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 286
  • Pomógł? 16
  • Mazowiecki OW
Odp: KOMUNIKAT DO ŚWIADCZENIODAWCÓW - INSTRUMENTY FINANSOWE COVID-19
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 31, 2020, 12:08:11 pm »
Mazowiecki też brak funkcjonalności.

Offline C.M. Legionów w Lęborku

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 667
  • Pomógł? 43
  • Centrum Medyczne "Legionów" w Lęborku
    • C.M. Legionów w Lęborku
Odp: KOMUNIKAT DO ŚWIADCZENIODAWCÓW - INSTRUMENTY FINANSOWE COVID-19
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 31, 2020, 13:52:36 pm »
od 01.04 czyli od jutra

Offline Monika24

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 208
  • Pomógł? 4
Odp: KOMUNIKAT DO ŚWIADCZENIODAWCÓW - INSTRUMENTY FINANSOWE COVID-19
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 31, 2020, 14:16:01 pm »
U mnie tylko to na SZOI się pojawiło:


Podlaski Oddział Wojewódzki NFZ w Białymstoku informuje, iż:

 

- w dniu 31-03-2020 w godzinach między 17:00 a 24:00 nastąpi aktualizacja środowiska produkcyjnego AP-KOLCE co może spowodować utrudnienia w dostępie do ww. aplikacji

 

- od 01 kwietnia będą obowiązywały wersje komunikatów LIOCZ 7.3, KOL 4.1 oraz Interfejs dostępowy z wykorzystaniem usług sieciowych w wersji 4.1. Dotychczas obowiązujące wersje ww. komunikatów będą obsługiwane przez miesiąc.

 

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Centrali Narodowego Funduszu Zdrowia w Aktualnościach:

https://www.nfz.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-centrali/komunikat-dla-swiadczeniodawcow,7679.html

 

 

Jednostka publikująca:  Dział Monitorowania, Analiz i Planowania Świadczeń

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: KOMUNIKAT DO ŚWIADCZENIODAWCÓW - INSTRUMENTY FINANSOWE COVID-19
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 31, 2020, 18:32:47 pm »
Na wersji SZOI 2020.03.31.1 jest już opcja, która do tego służy.

Offline artur

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 323
  • Pomógł? 1
  • Mazowiecki OW
Odp: KOMUNIKAT DO ŚWIADCZENIODAWCÓW - INSTRUMENTY FINANSOWE COVID-19
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 04, 2020, 17:58:18 pm »
Czy orientuje się ktoś co muszę załączyć do wniosku wrs (wystawienie rachunku bez szablonu tj. bez wymaganej sprawozdawczości) w szoi? Jeśli jakieś oświadczenia czy coś podpisane przez świadczeniodawcę, to gdzie znajdę jakiś wzór?

Offline artur

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 323
  • Pomógł? 1
  • Mazowiecki OW
Odp: KOMUNIKAT DO ŚWIADCZENIODAWCÓW - INSTRUMENTY FINANSOWE COVID-19
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 04, 2020, 18:43:27 pm »
W komunikacie na SZOI mazowieckim jest

Cytuj
....Wydrukowane i podpisane przez osobę uprawnioną dokumenty powinny zostać załączone do wniosku generowanego w SZOI, aby nie przesyłać wersji papierowej. Preferowany jest dokument podpisany elektronicznie, ale w przypadku braku po stronie świadczeniodawcy możliwości złożenia podpisu elektronicznego będziemy przyjmować podpisany skan dokumentu załączony do wniosku w SZOI.

Pytanie jest jakie dokumenty.... mogę domniemać że chodzi o ten wniosek podpisany... ale jak mogę go podpisać elektronicznie.... podpisuje PZ ale nie mogę dołączyć pliku xml i pdfa na szoi bo mogę wybrać obrazy i pdfa tylko

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: KOMUNIKAT DO ŚWIADCZENIODAWCÓW - INSTRUMENTY FINANSOWE COVID-19
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 04, 2020, 19:29:33 pm »
Wypełnia się wniosek, drukuje, podpisuje i wrzuca do tego wniosku jako załącznik. Może to być nawet zdjęcie podpisanego wniosku.
Po co kombinować...

Offline artur

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 323
  • Pomógł? 1
  • Mazowiecki OW
Odp: KOMUNIKAT DO ŚWIADCZENIODAWCÓW - INSTRUMENTY FINANSOWE COVID-19
« Odpowiedź #11 dnia: Kwietnia 05, 2020, 00:43:01 am »
Ja wiem że może to dziwne ale w tych czasach ma nie każdy lekarz  w domu drukarkę...

Offline Monika24

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 208
  • Pomógł? 4
Odp: KOMUNIKAT DO ŚWIADCZENIODAWCÓW - INSTRUMENTY FINANSOWE COVID-19
« Odpowiedź #12 dnia: Kwietnia 05, 2020, 07:23:55 am »
U mnie w Podlaskim NFZ tylko pisze się uzasadnienie i nie drukuje się żadnego wniosku.

Offline dawidgorski

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 13
  • Pomógł? 0
Odp: KOMUNIKAT DO ŚWIADCZENIODAWCÓW - INSTRUMENTY FINANSOWE COVID-19
« Odpowiedź #13 dnia: Maja 07, 2020, 16:12:55 pm »
A napisze mi ktos jak ten rachunek ma wygladąc?
mam obecnie nadwykonanie w szablonie na pewną kwote. Obliczyłem sobie ile muszą mi dopłacić ale jak go wystawic?   ks pps.

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: KOMUNIKAT DO ŚWIADCZENIODAWCÓW - INSTRUMENTY FINANSOWE COVID-19
« Odpowiedź #14 dnia: Maja 07, 2020, 16:26:04 pm »
W rachunkach klikasz Dodaj - RUM do umowy.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 117
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]