Rozliczenia świadczeń > SZP

Zarządzenie 126/2019/DSOZ-korekta świadczeń oraz kody specjalnego rozliczenia

<< < (2/7) > >>

09061303:
Widział ktoś w opisach aktualizacji PPSa jakieś info o dostosowaniu do 126/2019/DSOZ - ja nie mogę znaleźć niestety. To tak w kontekście tego, co @Qba napisał. Dodatkowo - chyba - trzeba by w programie wpisać gdzieś info na temat tego, że jesteśmy jednostką zakwalifikowaną do danego stopnia (nie wiem, może gdzieś wcześniej się to oznaczało) albo podpadamy pod dany korektor wg 126/2019/DSOZ. Sam z siebie program raczej nie będzie tego wiedział.
Sprawdźcie, ale nie do końca wierzę w to, że PPS ma to ogarnięte.

Paweł:
Pewnie jeszcze nie ma bo dopiero niedawno okazało się w jaki sposób trzeba wykazywać to korygowanie.
Jak dla mnie powinno być tam gdzie wszystko inne czyli Różne->rejestracja świadczeniodawcy->parametry grupera ale nie widzę.

UrszulaS:
Ogarniam właśnie kody specjalnego rozliczenia. niestety mam problem z UJ przy endoprotezach, które idą spoza ryczałtu. Czy ktoś coś podpowie?  (II poziom PSZ).
Ze swojej strony mogę tylko podpowiedzieć, że pediatria idzie jako kod specjalnego rozliczenia RO2.

Paweł:
Dla II poziomu PSZ wszystko idzie z kodem specjalnego rozliczenia R02.

UrszulaS:
No tak. Zgadzam Się, ale pytam o endoprotezy spoza ryczałtu czyli H11. Jak to rozliczyć. Przy gruperze H11  UJ powinien iść bez współczynnika, ale zgodnie z zarządzeniem UJ1 musi mieć współczynnik.Więc jak wybieram UJ1 to wskakuje mi współczynnik. jak to pogodzić?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej