Pozostałe problemy > Elektroniczna Dokumentacja Medyczna

Certyfikaty dla prywatnej praktyki

(1/4) > >>

Edward_B:
Witam,
może ktoś wie czy trzeba oddzielnie na prywatną działalność wygenerować Certyfikaty WSS i TLS, czy można na tych co na umowę z NFZ

Paweł:
Ze zapytam po "funduszowemu". A do tej pory jak były wystawiane recepty?

mlutek:
Hej Witam
Dołącze sie do pytania, ale troszeczę inny problem.
EDM jest prowadzona obecnie dla kilku rzeczy...
Rozumiem ze EDM musi byc podpisana koniecznie podpisem kwalifikowanym.?bo chyba nie moze byc podpisana niekwalifikowanym?
a co z prowadzeniem przez lekarzy dokumentacji z wizyty i z badań diagnostycznych jesli nie są podpisywane podpisem kwalifikowanym?  trzeba wtedy dodatkowo prowadzić dokumentację papierową i je dołączać czy wystarczy elektroniczna?
Pozatym taka dokumentacją sluzy głownie przychodni, jak sie wydrukuje przebieg wizyty lub badania  dla pacjenta to chyba musi być pieczątka gdyz chyba nie ma mocy prawnej taki dokument czy się mylę?
Prosze o jakeis wskazówki:)
Pozdrawiam

karolweksler:
E-recepty muszą być podpisywane: 1) certyfikatem ZUSu, lub 2) ePUAPem, lub 3) podpisem elektronicznym takim jak na certum.pl
To samo dotyczy eZLA, oraz rzeczy wymienionych w tym rozporządzeniu:
http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20180000941

Reszta nie musi być podpisywana w powyzszy sposób.
Reszta dokumentacji elektronicznej  musi być podpisana z użyciem "wewnętrznych mechanizmów systemu informatycznego".
Jeżeli trzeba wydrukować, to pieczątka "za zgodność z oryginałem" + data + pieczątka i podpis.

Edward_B:
Nie chodzi mi o samo podpisywanie e-recepty tylko certyfikaty związane z P1. Lekarz działa zgodnie z umową z NFZ, a potem wieczorkiem przyjmuje pacjentów prywatnie. Program tu i tu jest inny i czy w prywatnym można się posłużyć tymi samymi. Wydawało mi się, że zadałem proste pytanie, ale chyba dzisiaj nie kumam ... :-)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej