collapse

Reklama






Autor Wątek: TRANSPORT SANITARNY W REHABILITACJI LECZNICZEJ  (Przeczytany 4635 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline puciol

  • Sponsorzy Forum
  • Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 213
  • Pomógł? 7
TRANSPORT SANITARNY W REHABILITACJI LECZNICZEJ
« dnia: Grudzień 15, 2011, 17:58:26 pm »
Otrzymaliśmy pismo z NFZ dot. dostarczenia kopii aktualnej umowy o podwykonawstwo w zakresie transportu sanitarnego. Sprawa dotyczy  rehabilitacji leczniczej. W piśmie powołano się na § 8 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 6 maja 2008 r. w sprawie ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej (DZ. U. Nr 81 poz. 484). Wszystko byłoby ok, gdyby nie zapis w tymże paragrafie "z wyjątkiem świadczeniodawców udzielających świadczeń z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej, o ile nie zawarli oni odrębnej umowy w tym zakresie".
Akurat udzielamy świadczeń z zakresu POZ i jesteśmy objęci opieką w zakresie transportu sanitarnego. Umowy z tym świadczeniodawcą od transportu nie mamy a NFZ żąda aneksu do takowej z zapisem, że transportem będą objęci również pacjenci z zakresu rehabilitacji leczniczej.
Czy w takim razie powinniśmy zawrzeć dodatkową umowę o podwykonawstwo na transport leczniczy?

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2176
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: TRANSPORT SANITARNY W REHABILITACJI LECZNICZEJ
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 16, 2011, 14:14:56 pm »
Mało tego podobno taka umowę trzeba mieć na każdy zakres... :o
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline puciol

  • Sponsorzy Forum
  • Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 213
  • Pomógł? 7
Odp: TRANSPORT SANITARNY W REHABILITACJI LECZNICZEJ
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 16, 2011, 18:26:26 pm »
Mam dwa punkty w umowie, czyli dwa zakresy świadczeń.... Czyli mam mieć dwie umowy na transport???

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2176
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: TRANSPORT SANITARNY W REHABILITACJI LECZNICZEJ
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 16, 2011, 18:42:35 pm »
Mam dwa punkty w umowie, czyli dwa zakresy świadczeń.... Czyli mam mieć dwie umowy na transport???

Przepraszam źle się wyraziłem, chodziło mi nie o zakres świadczeń tylko rodzaj czyli jeśli masz jeszcze np. AOS, PSY, STM lub inne to na nie też trzeba mieć umowę na transport  :-\ ...

P.S. tak jest też napisane w ustawie o świadczeniach zdrowotnych (Art. 41.)...

« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2011, 18:45:55 pm wysłana przez maciek777 »
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline puciol

  • Sponsorzy Forum
  • Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 213
  • Pomógł? 7
Odp: TRANSPORT SANITARNY W REHABILITACJI LECZNICZEJ
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 16, 2011, 19:12:42 pm »
Żadne pocieszenie :( Mam stomatologa. To teraz zapewniamy transport niepełnosprawnych wte i wewte? Za PRL-u nie było tak dobrze jak teraz...

Offline neelix

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 969
  • Pomógł? 38
Odp: TRANSPORT SANITARNY W REHABILITACJI LECZNICZEJ
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 16, 2011, 20:31:17 pm »
Ale ustawa jest z 2008 r. wcześniej nikt tego nie wymagał? Ktoś nadgorliwy sobie przypomniał?

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2176
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: TRANSPORT SANITARNY W REHABILITACJI LECZNICZEJ
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 17, 2011, 15:59:10 pm »
Ale ustawa jest z 2008 r. wcześniej nikt tego nie wymagał? Ktoś nadgorliwy sobie przypomniał?

Na to wygląda  :-\
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline MEDIK

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Pomógł? 0
Odp: TRANSPORT SANITARNY W REHABILITACJI LECZNICZEJ
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 17, 2011, 18:00:18 pm »
dobrze rozumiem, świadcząc usługi z zakresu AOS też musimy mieć podpisaną umowę o transport sanitarny?

Offline puciol

  • Sponsorzy Forum
  • Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 213
  • Pomógł? 7
Odp: TRANSPORT SANITARNY W REHABILITACJI LECZNICZEJ
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 19, 2011, 12:15:53 pm »
Ale ustawa jest z 2008 r. wcześniej nikt tego nie wymagał? Ktoś nadgorliwy sobie przypomniał?
Raczej nadeszła era dokładnego czytania ze zrozumieniem ;)

Offline dydzia

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 13
  • Pomógł? 0
Odp: TRANSPORT SANITARNY W REHABILITACJI LECZNICZEJ
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 20, 2021, 23:09:13 pm »
Ale ustawa jest z 2008 r. wcześniej nikt tego nie wymagał? Ktoś nadgorliwy sobie przypomniał?
Raczej nadeszła era dokładnego czytania ze zrozumieniem ;)
8) czy transport sanitarny w AOS zawsze jest płatny dla zlecającego? Czy jakoś inaczej go rozlicza NFZ?proszę o odp.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 21, 2021, 19:58:05 pm wysłana przez dydzia »

Offline agam

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Pomógł? 1
Odp: TRANSPORT SANITARNY W REHABILITACJI LECZNICZEJ
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 28, 2021, 16:57:00 pm »
Bardzo ciekawe, dlaczego nie chcieli tego przy konkursach. Już widzę gabinety stomatologiczne z taką umową (a raczej egzekwowanie tego).

Online Lillka

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Pomógł? 1
  • MOW NFZ
Odp: TRANSPORT SANITARNY W REHABILITACJI LECZNICZEJ
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 29, 2021, 09:06:32 am »
Podstawą prawną są OWU o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej

"2. Świadczeniodawca, w przypadkach określonych w ustawie oraz w przepisach wydanych na podstawie art. 31d
ustawy, zapewnia transport sanitarny w ramach kwoty zobowiązania określonej w umowie, z wyjątkiem świadczeniodawców udzielających świadczeń z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej, jeżeli nie zawarli oni odrębnej umowy.
3. Transport sanitarny, o którym mowa w ust. 2, odbywa się środkami transportu sanitarnego, o których mowa
w art. 161ba ustawy, i w składzie osobowym określonym w przepisach wydanych na podstawie art. 31d ustawy lub ustalonym z uwzględnieniem wskazań medycznych i ciągłości udzielania świadczeń, gwarantującymi najkrótszy czas transportu
świadczeniobiorcy, odpowiedni do jego stanu zdrowia. "

U nas w MOWNFZ w AOSie podlegały ocenie te warunki, nawet wniosek bez tego nie przejdzie, w REHu tak samo, musi być podwykonawca na transport podpięty. Mamy podpisaną umowę komercyjną z transportem medycznym, płatne ryczałtowo co miesiąc, osobno od zlecenia.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2021, 09:20:00 am wysłana przez Lillka »

 


* Kalendarz Świadczeniodawcy

Grudzień 2021
Nd Pn Wt Śr Cz Pt So
[1] 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Nie znaleziono żadnych wydarzeń w kalendarzu.

* Szukaj


Reklama DRW

* Shoutbox

Odśwież Historia
  • Nie ma jeszcze żadnych wiadomości!

* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 73
  • Kropka Ukrytych: 1
  • Kropka Użytkowników: 7
  • Kropka Użytkownicy online:

* Aktywni

Paweł Paweł
8794 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3172 Wiadomości
Michał Michał
2957 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2822 Wiadomości
09061303
2693 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
karolweksler
2263 Wiadomości
maciek777 maciek777
2176 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1555 Wiadomości

Reklama

Reklama