collapse

Reklama


Autor Wątek: Konkurs ofert na zakres już posiadany  (Przeczytany 3889 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zuzu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Pomógł? 0
Konkurs ofert na zakres już posiadany
« dnia: Września 13, 2019, 10:23:42 am »
Witam,

Zgodnie z nowelizacją ustawy nie ma przeszkód w zakresie przystąpienia do konkursu ofert przez świadczeniodawcę, który posiada już umowę w tym samym zakresie (w wyniku nowelizacji z 22 lipca 2014 roku ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz zmianie niektórych innych ustaw art. 156 ust. 2 ustawy z 27 sierpnia 2004 roku o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych) i w związku z tym mam takie pytanie:

Jak stworzyć harmonogram na SZOI pod nowy konkurs - rozszerzyć już posiadany ? bo przecież nie mogę chyba stworzyć całkiem nowego, mam w końcu umowę którą aktualnie realizuje.
Czy później w  programie NFZ-KO można go np. zmodyfikować, ograniczając się do nowego personelu ?
Z góry dziękuję za pomoc
« Ostatnia zmiana: Września 15, 2019, 13:33:49 pm wysłana przez zuzu »

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: Konkur ofert na zakres już posiadany
« Odpowiedź #1 dnia: Września 13, 2019, 17:57:53 pm »
Tak.

Offline zuzu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Pomógł? 0
Odp: Konkur ofert na zakres już posiadany
« Odpowiedź #2 dnia: Września 15, 2019, 10:27:59 am »
Dzięki za odpowiedź, ale mam jeszcze kolejne kwestie (wybaczcie ale chciałbym rozwiać swoje wątpliwości)


W programie NFZ-KO przy tworzeniu oferty mam następujące opcje:
- posiadam umowę  w podanym zakresie świadczeń we wskazanym miejscu udzielania świadczeń stan na dzień 2019.10.01 (pozycja oferty/wniosku zawiera aktualizację potencjału na dzień 2019.10.01)
- posiadam umowę  w podanym zakresie świadczeń we wskazanym miejscu udzielania świadczeń stan na dzień 2019.10.01 (pozycja oferty/wniosku nie zawiera aktualizacji potencjału)

Druga opcja służy tylko do dodania zakresu skojarzonego,
wybieram więc opcję 1.
Pojawia się informacja, że świadczeniodawca posiada umowę w tym zakresie świadczeń i w miejscu udzielania  świadczeń w dniu 2019.10.01 i że do podanej pozycji wniosku nie zostanie utworzona pozycja umowy. Pozycja oferty posłuży do aktualizacji potencjału w umowie i ew. dodanie zakresu skojarzonego.

Mój harmonogram na SZOI został zwiększony z 20 godzin do 34. Czy w ofercie którą tworzę wystawiam  34 godziny (20 mam w umowie którą realizuje, a 14 na potrzeby nowej umowy) czy jednak tylko 14 godzin ?
jest to istotna kwestia w związku z ankietą i pytaniami rankingującymi...

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: Konkur ofert na zakres już posiadany
« Odpowiedź #3 dnia: Września 15, 2019, 10:55:04 am »
Na SZOI ustawiasz 34 godziny (łącznie obecny kontrakt + nowy kontrakt), w NFZ-KO podczas tworzenia nowej oferty wstawiasz tylko nowe godziny (tj. 14 godzin). Uważaj na to w przyszłości robiąc zmiany na SZOI.  Zakładam, że chcesz mieć jednoczasowo dwie umowy - obecną na 24 godziny i nową na 14 godzin.
Nie wiem czy wybierasz właściwą opcję w NFZ-KO. Musiałbym to sobie przeklikać mając taką sytuację, jaką Ty masz. Generalnie zwróć uwagę na to czy NFZ-KO pozwoli Ci wydrukować wszystkie dokumenty tak jakbyś składał zupełnie nową ofertę a nie jakąś dokumentację aktualizacyjną obecnej umowy.

Offline zuzu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Pomógł? 0
Odp: Konkur ofert na zakres już posiadany
« Odpowiedź #4 dnia: Września 15, 2019, 13:32:28 pm »
Nie wiem czy wybierasz właściwą opcję w NFZ-KO. Musiałbym to sobie przeklikać mając taką sytuację, jaką Ty masz. Generalnie zwróć uwagę na to czy NFZ-KO pozwoli Ci wydrukować wszystkie dokumenty tak jakbyś składał zupełnie nową ofertę a nie jakąś dokumentację aktualizacyjną obecnej umowy.
Ta opcja wydaje się najbardziej właściwa:
W opcji - posiadam umowę  w podanym zakresie świadczeń we wskazanym miejscu udzielania świadczeń stan na dzień 2019.10.01 (pozycja oferty/wniosku zawiera aktualizację potencjału na dzień 2019.10.01) jest dostępne wszystko, również modyfikacja harmonogramu jest możliwa.

Przy tej drugiej dostępne są jedynie wartości oferowane czyli cena i ilość punktów, a cała reszta jest niedostępna tj. personel, zasoby, ankiety (jest napisane że NFZ nie wymaga personelu, zasobu, ankiet dla tej pozycji.)

Offline zuzu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Pomógł? 0
Odp: Konkurs ofert na zakres już posiadany
« Odpowiedź #5 dnia: Września 17, 2019, 14:28:04 pm »
To jeszcze jedno pytanie odnośnie specyfikacji oferty:

Oprócz zakresu podstawowego mam też diagnostykę onkologiczną, a także świadczenia pierwszorazowe.
Czy jest gdzieś określone ile punktów (może procentowo) ma być przeznaczone na poszczególne zakresy ?
Czy po prostu robię to wedle własnego uznania (znając siły i możliwości placówki)
Tak aby zmieścić się w kwocie, którą Fundusz przeznaczył na to postępowanie.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Konkurs ofert na zakres już posiadany
« Odpowiedź #6 dnia: Września 17, 2019, 14:31:40 pm »
Dawaj jak najmniej ;)

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: Konkurs ofert na zakres już posiadany
« Odpowiedź #7 dnia: Września 17, 2019, 17:22:44 pm »
Nie ma takich przepisów.
Za onkologię i tak muszą zapłacić, więc najlepiej wpisz 1 pkt miesięcznie, a jeżeli coś tam zrobisz, to za kwartał NFZ aneksuje umowę w ten sposób, że zapłacą za wszystko, co zostało zrobione.
Praktyka pokazuje, że NFZ chętniej płaci za pierwszorazowe wizyty niż za kolejnorazowe. Prawdopodobnie jeżeli zrobiłbyś tak, że na kolejnorazowe dasz  -powiedzmy - 5000 punktów miesięcznie, a na pierwszorazowe 1000 pkt miesięcznie, to jeżeli będziesz mieć nadwykonania, to NFZ je sfinansuje, ponieważ mamy rok wyborczy i kojarzę, że słyszałem od polityków deklaracje płacenia za nadwykonania pierwszorazowe.

Offline zuzu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Pomógł? 0
Odp: Konkurs ofert na zakres już posiadany
« Odpowiedź #8 dnia: Września 17, 2019, 22:33:21 pm »
dzięki serdeczne

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 97
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]