Rozliczenia świadczeń > STM

ZARZĄDZENIE Nr 120/2019/DSOZ

<< < (2/3) > >>

bejanka:
Ja podpisałam aneks ( jak nie przyniesiesz to wydzwaniają z funduszu), ale nie zamierzam podpisywać żadnego porozumienia ze szkołą.
Ponoć słabe zainteresowanie - to powiedział mi pracownik NFZ

karolweksler:
Aneks prawdopodobnie trzeba podpisać, ale jeżeli ktoś nie ma porozumienia ze szkołą, to praktycznie ten aneks nic nie wnosi. Jeżeli ktoś podpisze aneks ze szkołą, to NFZ utworzy nowy punkt umowy "świadczenia ogólnostomatologiczne udzielane uczniom" na potrzeby rozliczeń pacjentów szkolnych w ramach porozumienia.

agam:
Dziękuję za odpowiedzi. .Zastanawiam się tylko, czy to nie będzie skutkować w przyszłości jakimiś narzuconymi z góry obowiązkami- no skoro podpisałeś, to teraz przyjmuj bez kolejki i nie wiadomo kiedy i na jakich zasadach. Wyjaśnienia udzielane przez fundusz na wniosek NIL-u są dość mętne. Jak się zorientują, że dobrowolnie mało kto umowy ze szkołami podpisał, a przecież szkoły mają obowiązek podpisać, to może przyjdzie czas na przymus..

Nyahaha:
To może by ustalić zwykłe porozumienie(nie umowę) bez ingerencji NFZ na warunkach korzystnych dla obu stron albo najlepiej dla stomatologa i rozliczać to jako zwykłe wizyty kontrolne bez żadnych dodatkowych zakresów czy podpisywania aneksów. Jak będzie trzeba to podpisze się porozumienie i nie podpisze się aneksu.

agam:
No ale właśnie nfz narzuca podpisanie aneksu- o to w tym chodzi. A w tej umowie ze szkołą chodzi nie tylko o wizyty kontrolne, ale o leczenie i usuwanie też.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej