Pozostała sprawozdawczość w formacie otwartym > Kolejki oczekujących

Udokumentowanie zmiany planowanego terminu udzielenia świadczenia

<< < (3/3)

karolweksler:
Mi to wygląda na wymysł jednego z OW NFZ a nie przepis prawny. Kiedyś usłyszałem z innego OW NFZ, że NFZ Rzeszów faktycznie wydaje instrukcje kolejkowe, ale dotyczą one tylko świadczeniodawców współpracujących z NFZ Rzeszów.
Te wszystkie tematy kolejkowe, to jedno wielkie bagno prowadzone dla sztuki. Ja na jakimś szkoleniu NFZ usłyszałem, że jak ktoś wybiera sam termin, to trzeba zapisywać go na pierwszy wolny termin a potem przenieść na docelowy termin z odpowiednią adnotacją, że umówiło się go pierwotnie na pierwszy wolny termin, ale pacjent miał uzasadnioną prośbę.
Świadczeniodawcy z tego samego OW NFZ opowiadali mi o patologiach, że słyszeli w NFZ, że pacjentów pierwszorazowych, którzy sami wybierają termin nie należy zapisywać w kolejkę, a innym razem że trzeba. Zależy na kogo się trafiło w NFZ.
Ktoś kto pisał komunikat w sprawie wyrównywania pierwszego wolnego terminu ze średnim czasem oczekiwania jest przypuszczalnie nowy w NFZ i nie ma pojęcia o czym pisze, bo jedno dotyczy przyszłości, a drugie przeszłości - to może się zgadzać, ale nie musi.

iwomik192:
Wracając do tematu. Mam na 1 października 2019 wyznaczony termin rozpoczecia terapii. Ale mi się przesunie ponieważ lekarz wpisał w karcie u kilkorga pacjentów " Konieczność pilnego włączenia w proces diagnostyczny". Termin mi sie przesunie na nie wiem kiedy bo żeby kogoś wprowadzić w terapię ktoś musi zrezygnować. Czy muszę pisemnie informować pacjenta o przesunieciu terminu rozpoczęcia terapii i czy informować NFZ? Dotyczy to problemowej osoby tak więć chcę miec chronione 4 litery:)

karolweksler:
Wg Ustawy należy poinformować pacjenta i podać nowy przewidywany termin udzielenia świadczenia (który potem można znowu przesunąć).

iwomik192:
a w jakiej ustawie mam szukać:)

karolweksler:
Ustawa o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej