Rozliczenia świadczeń > POZ

2019 - patronaże noworodków - błędy walidacji

<< < (2/5) > >>

KATARZYNA13:
 wysyłając raport do nfz za styczeń - wrócił do mnie błąd  - PŁEĆ PACJENTA NIE  JEST ZGODNA Z DOPUSZCZALNĄ DLA WYKAZANEGO ROZPOZNANIA ICD10, zawsze pisałam Z39 czy ktoś coś wie czy się coś zmieniło ?

Michał:
Ja też zawsze wpisywałem Z39 i to po konsultacji z pracownikami K-P OW NFZ. Teraz też dostałem wspomniane błędy. Najdziwniejsze jest to, że część patronaży wróciła z błędem a część z informacją. Oczywiście w NFZ nikt nie odbiera.

PS. Nie rozumiem czemu

--- Cytuj ---Z38 - Żywo urodzone niemowlęta według miejsca urodzenia
--- Koniec cytatu ---
jest lepszym wskazaniem niż

--- Cytuj ---Z39 - Opieka i badanie poporodowe
--- Koniec cytatu ---

Tomek R:

--- Cytat: Michał w Lutego 04, 2019, 10:46:18 am ---Najdziwniejsze jest to, że część patronaży wróciła z błędem a część z informacją.

--- Koniec cytatu ---
Z informacją dostałeś patronaże u dziewczynek, z błędem u chłopców - weryfikacja icd10 po płci

Michał:
Wreszcie udało się dodzwonić, ale w NFZ też nie wiedzą dlaczego tak i jak długo będzie przyjmować Z38. Mają się dowiedzieć i dać znać.

Cytuję za NFZ:


--- Cytuj ---Prawidłowy kod to Z00.1 Rutynowe badanie stanu zdrowia dzieci
--- Koniec cytatu ---

kajtek:
Potwierdzam iż prawidłowy kod świadczeń dla patronażu to Z00.1 Dzisiaj wysłaliśmy poprawione świadczenia położnej - patronaże z tym kodem i wszystkie zostały zweryfikowane pozytywnie. Przedtem przy kodzie Z39 dla noworodków  płci żeńskie były zweryfikowane z ostrzeżeniem a dla płci męskiej z błędem.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej