Problemy z aplikacjami > KS-PPS

Moduł Pracy Zdalnej - kilka porad

<< < (2/8) > >>

PiotrSz:
Michal - jezeli chcesz uniknac kosztow to ... moze potestuj cos na linuxie ? na pewno bedzie z tym sporo roboty zeby to odpalic ale jak juz bedzie chodzilo tak jak trzeba to moze spokojnie zastapic nawet drogie komercyjne rozwiazania !
ze swojej strony proponuje zapoznac sie z ZeroShell (http://www.zeroshell.org/)
ja wlasnie testuje to w kilku zastosowaniach firmowych i prywatnych

pozdrawiam

mpi:

--- Cytat: Micha?? w Marca 22, 2009, 20:33:02 pm ---Czy znacie mo??e jakie?? ciekawe routery z obs??ugÄ? VPN (nie tylko zwyk??a przepuszczanie) inne ni?? cisco?

--- Koniec cytatu ---

W jednej firmie majÄ? Linksysa RV042. Kiedy?? pobawi??em siÄ? w konfiguracjÄ?: firma <-> moj dom. U siebie nie mia??em wtedy routera tylko komp pod??Ä?czony bezpo??rednio pod modem z kabl??wki. Znalaz??em fajny opis jak pod XP skonfigurowaÄ? VPN i nawet to chodzi??o, problem w tym, ??e po jakim?? czasie bezczynno??ci na routerze by?? status "waiting for connection". I wtedy np z serwera w tamtej firmie na swojego kompa nie mog??em wej??Ä?, musia??em tylko ze swojego kompa od??wie??aÄ? po??Ä?czenie.

U kolegi serwer jest na 3mb ??Ä?czu ale on twierdzi, ??e spokojnie wystarczy??oby 2mb albo nawet tak jak na ko??c??wkach 1mb.

miszol:
-> Michał - czy praca z wykorzystaniem modułu przebiega bez niespodzianek?
Zamierzam podłączyć odległą lokalizację właśnie w ten sposób i zastanawiam się czy nie będzie żadnych problemów

Michał:
Korzystam z niego cały czas i niespodzianek nie było (a przynajmniej ja niczego nie zauważyłem). Synchronizację przeprowadzam 2-3 razy w miesiącu. Najważniejsze wg mnie jest zrobienie synchronizacji przed tworzeniem raportów statystycznych i list POZ.

Michał:
Temat stary, ale dla mnie bardzo aktualny ponieważ udało mi się nieco ruszyć w tym temacie (budżet nie wynosi już 0zł :) ).
Aktualnie mam już router, na którym mogę zestawić VPN (coś nie chce mi to działać z klientem na XP - cały czas z tym walczę, ale na 7 działa bardzo fajnie).
Przetestowałem opcję łączenia się PPS'a klienckiego przez VPN'a z bazą na serwerze i wynik jest bardzo mizerny. Działa to strasznie wolno. W przychodni jest do dyspozycji Neostrada 6 MB (6144 kb/s / 512 kb/s), a ja na razie mogłem przetestować łączność za pomocą Play Online i łącza z kablówki gdzie upload wynosił tylko 256 kb/s (za parę dni będę miał możliwość testu na łączu o znacznie wyższych parametrach). Docelowo w drugim punkcie (tam gdzie będzie klient PPS'a) mam być dostępna również neostrada 6MB (upload będzie tylko 512 kb/s), więc łączenie się z bazą PPS'a przez VPN raczej odpada.
Na tapetę powróciła opcja zastosowania terminali. Poszperałem trochę w necie i najbardziej jestem przekonany do Thinstuff XP/VS Server Lite. Z tego czego się dowiedziałem, to dzięki temu można odpalić serwer terminali nawet na Windows XP Home i nie jest przy tym wymagane dokupowanie jakichkolwiek dodatkowych licencji od Microsoft.
Wg mojej wiedzy usługi terminalowe powinny chodzić sprawniej przy tych parametrach łącza. Pozostaje tylko pytanie czy ktoś sprawdzał działanie PPS'a przy użyciu Thinstuff XP/VS Server Lite. Sam mam zamiar przetestować to rozwiązanie (dostępna jest 14 dniowa wersja testowa), jednak najpierw muszę rozwiązać problem z zestawianiem się VPN'a z poziomu Windowsa XP.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej