collapse

Reklama


Autor Wątek: 2017.03.0.0 (23 listopada 2017) - akt. bazy danych  (Przeczytany 8909 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kasiaaa

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 63
  • Pomógł? 1
2017.03.0.0 (23 listopada 2017) - akt. bazy danych
« dnia: Listopada 23, 2017, 15:10:44 pm »
1.
Kateg.:   WSZYSTKIE
Opis:   WYMAGANA AKTUALIZACJA KS-ZSI
Zaktualizowano słownik państw.

2.
Kateg.:   WSZYSTKIE
Opis:   Udostępniono nową wersję OSOZService - mechanizmu komunikacyjnego z serwerami OSOZ. Obecna wersja poprawia stabilność oraz nie wymaga do pracy instalacji środowiska Java.

3.
Kateg.:   Wizyta
Menu:   Karta wizyty->Skierowania->Skierowanie do pielęgniarki
Opis:   Umożliwiono integrację systemu KS-PPS z mobilną wizytą pielęgniarską.
W trakcie realizacji wizyty pacjenta można zarejestrować skierowanie do pielęgniarki. Skierowania te są skierowaniami wewnętrznymi i widoczne są w mobilnej wizycie pielęgniarskiej.

4.
Kateg.:   Rozliczenia
Opis:   Poprawiono synchronizację wyników badań do raportu zbiorczego POZ w integracji SOMED-PPS.
Jeśli badanie było w systemie KS-SOMED zarejestrowane dwa razy (raz jako wynik badania, a raz jako podzlecenie/procedura utworzone automatyczne na podstawie wyniku badania), to do raportu trafiało podzlecenie/procedura. Aktualnie do raportu trafi wynik badania, aby raport zawierał wyniki badań według daty rzeczywistego wykonania badania, a nie według daty wizyty.

5.
Kateg.:   EDM
Opis:   Udostępniono nową kartę obsługi wizyty. W ramach nowej funkcjonalności umożliwiono rejestrację:
* Ogólnej informacji o stanie zdrowia (możliwość opracowania własnych formularzy)
* Wywiadu aktualnego (możliwość opracowania własnych formularzy)
* Badania przedmiotowego (możliwość opracowania własnych formularzy),
* Rozpoznania (ICD-10 + opis),
* Ordynacji leków,
* Skierowań,
* Wyników badań (opis, formularz, wynik laboratoryjny OSOZ, zasób zewnętrzny),
* Usługi i procedury ICD-9,
* Zalecenia,
* Orzeczeń
* Zwolnień ZUS (e-ZLA),
* Dokumentację zewnętrzną, z możliwością określenia rodzaju dokumentacji

Dodano możliwość opracowania własnych formularzy i przypisania ich do pracownika medycznego lub poradni.
Funkcjonalność nowej karty realizacji wizyty została opisana w pliku EDM.pdf i jest dostępna po ustawieniu opcji NOWA_KARTA_WIZYTY=TAK.

6.
Kateg.:   WSZYSTKIE
Opis:   Możliwość wpisania imion i nazwisk pacjentów dużymi i małymi literami (opcja KARTOTEK_DUZE_LITERY)



EDIT: zmodyfikowałem wpis - tak będzie troszkę czytelniej - Kasia, dzięki za czujność z nową wersją!
« Ostatnia zmiana: Listopada 24, 2017, 10:05:17 am wysłana przez PiotrSz »

Offline kubaru

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 91
  • Pomógł? 1
Odp: 2017.03.0.0 (23 listopada 2017) - akt. bazy danych
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 23, 2017, 19:26:01 pm »
Wywala liczne błędy na nowej jak i na starej karcie realizacji wizyty. Zwłaszcza przy próbie dodania produktu. w module POZ błąd na starcie. 

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: 2017.03.0.0 (23 listopada 2017) - akt. bazy danych
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 24, 2017, 10:06:00 am »
Wywala liczne błędy na nowej jak i na starej karcie realizacji wizyty. Zwłaszcza przy próbie dodania produktu. w module POZ błąd na starcie.

Qde serio? A tak czekałem na wersję w której wreszcie OSOZ poprawią..

Pozdrawiam

Offline bogdan_mr

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Pomógł? 1
Odp: 2017.03.0.0 (23 listopada 2017) - akt. bazy danych
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 24, 2017, 13:05:44 pm »
Witam,

Na dwóch instancjach KS-PPS przy aktualizacji do tej wersji, podczas aktualizowania KS-ZSI wyrzuca mi błąd jak w załączniku  :(
Po odpowiedzi "Tak" idzie dalej, informuje że "Nie udało się załączyć wszystkich wyłączonych wcześniej wyzwalaczy", ale przechodzi do końca. Po zakończeniu aktualizacji i szybkich testach pozornie wszystko jest ok, ale ... ???
Czy ktoś ma to samo? Przejmować się tym błędem?

Pozdrawiam,
Bogdan
 
 

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3075
  • Pomógł? 222
Odp: 2017.03.0.0 (23 listopada 2017) - akt. bazy danych
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 24, 2017, 20:02:14 pm »
Może nie miałeś aktualizacji dłuższy czas i teraz nie udaje się wyłączyć triggera, który nie istnieje (bo mogła go wprowadzać jakaś aktualizacja, której nie zrobiłeś po drodze)?

Offline kubaru

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 91
  • Pomógł? 1
Odp: 2017.03.0.0 (23 listopada 2017) - akt. bazy danych
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 25, 2017, 08:26:19 am »
na tym komputerze  aktualizowanym zawsze natychmiast nie odtworzyło indexu prod(uktu).  Dlatego zgłasza błedy w czasie pracy.  Na innych komputerach aktualizowanych w drugiej dobie wszystko jest OK.

Offline bogdan_mr

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Pomógł? 1
Odp: 2017.03.0.0 (23 listopada 2017) - akt. bazy danych
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 25, 2017, 21:15:36 pm »
Może nie miałeś aktualizacji dłuższy czas i teraz nie udaje się wyłączyć triggera, który nie istnieje (bo mogła go wprowadzać jakaś aktualizacja, której nie zrobiłeś po drodze)?
Aktualizowałem z wersji 2017.02.5.5 z dnia 24.10.2017.
To chyba nie jest aż tak stara wersja.
Pozdrawiam,
Bogdan

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3075
  • Pomógł? 222
Odp: 2017.03.0.0 (23 listopada 2017) - akt. bazy danych
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 25, 2017, 23:57:40 pm »
Nie jest stara ale po drodze była 2017.02.6.0 - i tutaj Kamsoft mógł wprowadzić trigger, który teraz dezaktywują i u Ciebie pokazuje się błąd, że nie da się tego zrobić bo on nie istnieje.

Offline Qba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 662
  • Pomógł? 3
  • Wielkopolski OW
Odp: 2017.03.0.0 (23 listopada 2017) - akt. bazy danych
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 28, 2017, 16:57:15 pm »
czy to prawda ze od tej aktualizacji pps nie chodzi na windows xp ? ktoś to sprawdzał ?

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: 2017.03.0.0 (23 listopada 2017) - akt. bazy danych
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 28, 2017, 20:45:57 pm »
czy to prawda ze od tej aktualizacji pps nie chodzi na windows xp ? ktoś to sprawdzał ?

A to by był niezły numer.. straciłbym kilka stanowisk których nie ma, jak wymienić (np w poradni kardio PPS chodzi na kompie na którym są programy do holtera i ekg a one na nowszych windowsach nie pójda.. :-/)

Pozdrawiam

Offline bogdan_mr

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Pomógł? 1
Odp: 2017.03.0.0 (23 listopada 2017) - akt. bazy danych
« Odpowiedź #10 dnia: Listopada 29, 2017, 13:44:01 pm »
Postawiłem XP na VirtualBoxie, wrzuciłem testowo kopię PPSa, zaktualizowałem do najnowszej wersji (2017.03.0.1) i działa.
Pozdrawiam,
Bogdan

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: 2017.03.0.0 (23 listopada 2017) - akt. bazy danych
« Odpowiedź #11 dnia: Listopada 29, 2017, 14:06:01 pm »
Postawiłem XP na VirtualBoxie, wrzuciłem testowo kopię PPSa, zaktualizowałem do najnowszej wersji (2017.03.0.1) i działa.
Pozdrawiam,
Bogdan

Uff.. :-)
Dzięki za poświęcenie!

Offline marela

  • Sponsorzy Forum
  • Super Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 328
  • Pomógł? 6
  • Zachodniopomorski OW
Odp: 2017.03.0.0 (23 listopada 2017) - akt. bazy danych
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 03, 2018, 11:00:58 am »
Witam,

Na dwóch instancjach KS-PPS przy aktualizacji do tej wersji, podczas aktualizowania KS-ZSI wyrzuca mi błąd jak w załączniku  :(
Po odpowiedzi "Tak" idzie dalej, informuje że "Nie udało się załączyć wszystkich wyłączonych wcześniej wyzwalaczy", ale przechodzi do końca. Po zakończeniu aktualizacji i szybkich testach pozornie wszystko jest ok, ale ... ???
Czy ktoś ma to samo? Przejmować się tym błędem?

Pozdrawiam,
Bogdan
 
 

Ja miałam taki komunikat , też zrobiłąm aktualizację do końci wygladało ,że wszystko jest ok. Ale od tej pory nie mogę sobie poradzić z raportem statystycznym za miesiąc listopad. Robiłam go bardzo późno, 11 grudnia pobrałam zwrotkę i po wgraniu nie zmieniła mi statusu świadczeń. Wszystkie wiszą jako niewysłane. Nie mogę zrobić korekty, teraz raport za grudniowe świadczenia dołącza te listopadowe. Co dziwne- rozliczeniowy zrobił sie bez problemu, szablony prawidłowo wygenerowane. Był problem z wyjaśnianiem wszystkiego , bo to święta , urlopy i dodzwonienie się gdziekolwiek graniczyło z cudem. Kazali mi wgrać nowe aktualizacje , jeszcze raz wgrać raport. Dzisiaj jeszcze raz w NFZ zweryfikowali mi ten listopadowy raport i jest to samo. Już nie mam pomysłu

Offline marela

  • Sponsorzy Forum
  • Super Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 328
  • Pomógł? 6
  • Zachodniopomorski OW
Odp: 2017.03.0.0 (23 listopada 2017) - akt. bazy danych
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 03, 2018, 23:54:16 pm »
Dostałam odpowiedź z Kamsoftu razem ze skryptem FixWalidatory
Cytuj
Załącznik z miała proszę zapisać na dysku, rozpakować i przekopiować do katalogu BAZA, tam gdzie został zainstalowany program, następnie uruchomić plik * bat.

Po wykonaniu skryptu należy zaktualizować bazę danych z katalogu SERW, przez czerwone ksinstal.exe.
Proszę - tylko się nie śmiejcie- jak pierwsze polecenie wiem i zrobiłam, ostatnie też wiem, to niestety uruchomenie pliku *bat jak na razie unieruchomiło mnie. Proszę- powiedzcie mi jak to zrobić i gdzie szukać tego pliku?

Offline bogdan_mr

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Pomógł? 1
Odp: 2017.03.0.0 (23 listopada 2017) - akt. bazy danych
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 04, 2018, 10:32:46 am »
W pliku FixWalidatory.zip powinny być dwa pliki - sql.bat oraz walidatory.sq
Pozdrawian,
Bogdan

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 135
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 30.

[Pokaż zapytania]