collapse

Reklama


Autor Wątek: OSOZ Rejestracja On-Line i KS-PPS  (Przeczytany 13599 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bzyk74

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 2
  • Pomógł? 0
Odp: OSOZ Rejestracja On-Line i KS-PPS
« Odpowiedź #15 dnia: Października 22, 2015, 12:00:16 pm »
W admin -> Opcje -> wpis SKR_Online ma być na tak. Jak zaznaczysz to być może że trzeba będzie odpalić KS\KS-PPS\serwksinstal

Musi być też na TAK wpis w ADMIN->OPCJE-> OSOZ_EVENT? Jak jest u mnie na NIE to jest kciuk, jak zrobię na TAK to znika.
Witajcie, u mnie w systemie -> opcje->SKR-Online po zmianie na TAK nic się nie dzieje! (znaczy wyświetla się cały czas nie, jak klikam na zmień mam tak od razu TAK), muszę coś przeorać jeszcze?

I mam drugie pytanie: zrobiłem Inaugurację Rejestracja-online ale ze złymi godzinami pracy, i teraz TERMINARZ -> REJESTRACJA ON-LINE -> INAUGURACJA jest niedostępna, czy jest jakiś sposób aby odblokować inaugurację jeszcze raz?

Ktoś może wie jak "zmusić" OSOZ komunikator aby przesłał zaległe dane?

Offline neelix

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Pomógł? 39
Odp: OSOZ Rejestracja On-Line i KS-PPS
« Odpowiedź #16 dnia: Maja 09, 2017, 12:02:01 pm »
Odświeżę temat. Handlowiec z "pewnej firmy" wprowadził mnie w błąd twierdząc że z PPSa będę mógł wysłać na OSOZ harmonogram poradni a nie pojedynczego lekarza, rozumiem że jeden terminarz to tylko "stówa" a 3 lekarzy to już "czysta netto" ale to rozwiązanie jest do bani, krótko mówiąc.
Czy ktoś może próbował obejść to tworząc "wirtualnego" lekarza, np - lek. Poradnia Kardiologiczna z harmonogramem poradni? Czy to zadziała? Co z zapisem na kolejki oczekujących? A może jednak można wysłać na OSOZ terminarz poradni a nie lekarza?

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: OSOZ Rejestracja On-Line i KS-PPS
« Odpowiedź #17 dnia: Maja 09, 2017, 13:08:03 pm »
Odświeżę temat. Handlowiec z "pewnej firmy" wprowadził mnie w błąd twierdząc że z PPSa będę mógł wysłać na OSOZ harmonogram poradni a nie pojedynczego lekarza, rozumiem że jeden terminarz to tylko "stówa" a 3 lekarzy to już "czysta netto" ale to rozwiązanie jest do bani, krótko mówiąc.
Czy ktoś może próbował obejść to tworząc "wirtualnego" lekarza, np - lek. Poradnia Kardiologiczna z harmonogramem poradni? Czy to zadziała? Co z zapisem na kolejki oczekujących? A może jednak można wysłać na OSOZ terminarz poradni a nie lekarza?

Grzebię w tym z przerwami (na wieszanie się PPSa :-/ ) od kilku tygodni.
W konfiguratorze rejestracji on-line (PPS->OSOZ->Serwis Świadczeniodawcy - a dalej nie pamiętam) są opcje włączenia obsługi kolejek oczekujących i o ile pamiętam jak tam pogrzebałem to na naszej stronce w OSOZ pojawiła się opcja rejestracji do kolejki do poradni ale.. jako dostępne terminy podawało dni bieżące a nie terminy wynikające z kolejki w PPSie :-/ komunikacja pomiędzy PPSem a OSOZem wydawała się być ustawiona poprawnie bo rejestracja do lekarza działała i coś tam się niby w obie strony wysyłało (nawet bym powiedział, że za dużo danych :-/ ).
Problemy z tego co pamiętam:
- j.w. nie dało się zmusić rejestracji on-line do pokazywania realnych pierwszych wolnych terminów
- nie dało się wyłączyć harmonogramów lekarzy, tak żeby została sama kolejka.. jest to mocno mylące do pacjentów :-/
- nie wszystkie opcje dotyczące rejestracji do kolejki udało mi się włączyć - niektóre były wyszarzone
- u mnie program wieszał się przy edytowaniu z poziomu PPSa harmonogramów lekarzy udostępnionych online lub zarejestrowanych online wizyt.. żeby było weselej wieszała się instancja programu na której to było robione ale blokowała dostęp do bazy dla wszystkich innych i zżerała cały rdzeń na serwerze.. pomagało ubicie procesu (u mnie FB w trybie Classic Server = każde połączenie do bazy osobny proces i tylko ten się powinien wywalać nie ruszając innych - a tu taka niespodzianka po latach w miarę spokojnej pracy bazy)
Takie cuda miałem/mam na PPSie w wersjach do 2017.01.0.2. Na wersjach 0.3 i 0.4 nie da się w ogóle uruchomić modułu Rozliczenia bo wiesza wszystko j.w. :-/

Może wreszcie jutro uda mi się znaleźć chwilę i dobić do Kamsoftu w sprawie tych problemów (bo na maile z ostatnich tygodni odpowiedzi nie dostałem). Mam nadzieję, że jutro będę miał dzień kiedy NFZ nie wymyśli nam nowych magicznych korekt (jak np znikający z umowy lekarz i wrzucenie do korekt wszystkich jego świadczeń za styczeń..) i znajdę na to czas.

Pozdrawiam

Offline neelix

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Pomógł? 39
Odp: OSOZ Rejestracja On-Line i KS-PPS
« Odpowiedź #18 dnia: Maja 09, 2017, 16:16:50 pm »
Obsługę kolejek włączyłem w serwisie ale mimo to z pozycji pacjenta dalej wybieram konkretnego lekarza i jego harmonogram, chociaż może coś pomieszałem, strasznie wszystko nieintuicyjne jest i jak zawsze brak dobrej instrukcji. Będę śledził wątek.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: OSOZ Rejestracja On-Line i KS-PPS
« Odpowiedź #19 dnia: Maja 09, 2017, 21:30:12 pm »
(...) już "czysta netto" (...)
Czysta netto, to... czysta bez opakowania (flaszki)? To jak to się kupy trzyma... kosmos :)

Ja się zabrałem do tego co prawda z Somedu, nie dotykałem tego od strony PPSa. Jeśli w PPSie jest taka możliwość, to włączenie będzie tutaj  (PPS->OSOZ->Serwis Świadczeniodawcy -> Rejestracja online > ustawienia ->Obsługa kolejek oczekujących).
Somed po włączeniu tej opcji można przestawić się w tryb pracy terminarza poradni (normalnie jest gabinet lub lekarz). Później można ograniczyć czy mają się pojawiać tylko pierwsze wolne czy też kolejne, dodatkowo włączyć uwierzytelnianie ePUAP. Ogólnie nie włączałem samej obsługi kolejek - sama rejestracja miała działać półautomatycznie lub ręcznie, czyli potwierdzanie rejestracji i tak musi nastąpić. Po przekazaniu info jak to działa do przychodni, nie chciano pełnego automatu.

@PiotrSz
Maile teraz są na wylocie, próbuj mrk.kamsoft.pl (trzeba mieć konto). Czy będzie lepiej - nie wiem (sam system działa chyba na procku 486), ale jakieś terminy (3m-ce do przodu) tam są wyznaczane.

@neelix
Telefon do KS do działu OSOZ (ogólny i później 2 i 6) i poproś o aktualną instrukcję do rejestracji online, a przy okazji zapytaj jak to wygląda w PPSie. W tym dziale pracują osoby raczej chętne na współpracę, inaczej jak w PPSie :P
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: OSOZ Rejestracja On-Line i KS-PPS
« Odpowiedź #20 dnia: Maja 09, 2017, 22:28:01 pm »
@PiotrSz
Maile teraz są na wylocie, próbuj mrk.kamsoft.pl (trzeba mieć konto). Czy będzie lepiej - nie wiem (sam system działa chyba na procku 486), ale jakieś terminy (3m-ce do przodu) tam są wyznaczane.

Mój mail został przekazany wewnętrznie w Kamsofcie z działu OSOZ do działu PPSa więc mam nadzieję, że się nim zajmą..

Cytuj
@neelix
Telefon do KS do działu OSOZ (ogólny i później 2 i 6) i poproś o aktualną instrukcję do rejestracji online, a przy okazji zapytaj jak to wygląda w PPSie. W tym dziale pracują osoby raczej chętne na współpracę, inaczej jak w PPSie :P

Ja mam instrukcję (nawet dwie) uruchomienia rejestracji on-line w PPSie - jutro Ci/Wam podeślę.
W miarę aktualne z tego co widziałem.

Pozdrawiam

Offline problem

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 126
  • Pomógł? 2
Odp: OSOZ Rejestracja On-Line i KS-PPS
« Odpowiedź #21 dnia: Maja 17, 2017, 20:13:12 pm »
Długie te jutro ;)

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: OSOZ Rejestracja On-Line i KS-PPS
« Odpowiedź #22 dnia: Maja 17, 2017, 22:26:11 pm »
Długie te jutro ;)

"
-Czego to babciu nie mam?
-Sklerozy dziadku
;-)
"

Postaram się.. jutro ;-)

Pozdrawiam

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: OSOZ Rejestracja On-Line i KS-PPS
« Odpowiedź #23 dnia: Maja 17, 2017, 22:51:02 pm »
Ja już pooglądałem kilka rzeczy i popytałem i - sucho teoretycznie - PPS obsługuje to to w teorii jak handlowiec powiedział. W praktyce - nie dotykałem PPSa z rejestracją, nie wiem.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: OSOZ Rejestracja On-Line i KS-PPS
« Odpowiedź #24 dnia: Maja 18, 2017, 08:42:45 am »
Pełna instrukcja OSOZ w PPSie która dostałem z Kamsoftu.

https://office.orange.pl/pliki/index.php/s/umoyIEHgezhGdtF

Mam jeszcze jakąś nowszą mega skróconą, jak uruchomić e-rejestr w trybie telefonicznym i demo ale obie razem za dużo mieszają więc może lepiej tylko ta na razie.

Pozdrawiam

Offline neelix

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Pomógł? 39
Odp: OSOZ Rejestracja On-Line i KS-PPS
« Odpowiedź #25 dnia: Maja 19, 2017, 13:17:07 pm »
Ja miałem skróconą instrukcję w takim razie, dzięki. Dziwne rzeczy teraz się dzieją: usługa komunikatora OSOZ działa a testu połączenia nie przechodzi, w logach fatal error a przyczyny brak. Tracę cierpliwość do tego.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: OSOZ Rejestracja On-Line i KS-PPS
« Odpowiedź #26 dnia: Maja 19, 2017, 14:02:47 pm »
Ja miałem skróconą instrukcję w takim razie, dzięki. Dziwne rzeczy teraz się dzieją: usługa komunikatora OSOZ działa a testu połączenia nie przechodzi, w logach fatal error a przyczyny brak. Tracę cierpliwość do tego.

Jak bym Ci pokazał komunikaty i błędy z moich logów połączenia to byś posiwiał ;-)

Pozdrawiam

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: OSOZ Rejestracja On-Line i KS-PPS
« Odpowiedź #27 dnia: Maja 19, 2017, 14:05:52 pm »
Spróbuj zadzwonić do Kamsoftu do działu OSOZu (wewn. 6). Jak miałem sytuację, że w Somedzie z rejestracją coś mi nie szło, to na telefonie skonfigurowałem ją z panią z OSOZu i od razu test przeprowadziłem i zadziałało.
Ogólnie nie wiem czy w PPSie jest na komunikator ta sama usługa co na rejestrację. Pytanie - czy kreator konfiguracji OSOZ Ci przeszedł poprawnie?
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline marek_piw

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 226
  • Pomógł? 11
  • Lubelski OW
Odp: OSOZ Rejestracja On-Line i KS-PPS
« Odpowiedź #28 dnia: Maja 20, 2017, 17:16:45 pm »
Ja miałem skróconą instrukcję w takim razie, dzięki. Dziwne rzeczy teraz się dzieją: usługa komunikatora OSOZ działa a testu połączenia nie przechodzi, w logach fatal error a przyczyny brak. Tracę cierpliwość do tego.

Jak bym Ci pokazał komunikaty i błędy z moich logów połączenia to byś posiwiał ;-)

Pozdrawiam


A jak dołączę moje to zapewne "zg....     ;)

Offline neelix

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Pomógł? 39
Odp: OSOZ Rejestracja On-Line i KS-PPS
« Odpowiedź #29 dnia: Maja 29, 2017, 12:26:52 pm »
Mam klienta z dwoma oddziałami, po uruchomieniu w obu miejscach dzieją się cuda: jedna placówka znika, druga teoretycznie jest ale nie można jej wyszukać na mapie, link bezpośredni na www twierdzi że usługa nie jest uruchomiona a w logach osoz komunikatora non stop błąd "usługa notyfikacji niedostępna".
MRK nie nadaje się w tej chwili do użytku, przez telefon w Kamsofcie nie mogę się nic dowiedzieć, mam wrażenie że za rejestracje odpowiada jeden człowiek. Chyba nikt w Katowicach nie przewidział takiego wzrostu popularności swojej usługi (1 pkt w ofercie!),wszytko leży, począwszy od handlowców, serwery, inne technikalia i pomoc techniczną.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 166
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3180 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]